КЪРМАТА МИ НЕ СЛИЗА ВЕЧЕ 10 ДЕН ПОМАГАЙТЕ

  • 11 396
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Въх, как да няма - цяла болница-приятел на бебето воглаве с д-р Снежана Александрова Laughing Ето ти и още две имена и телефон (мисля, че е на родилното отделение) - М.д. Светлана Тодорова  тел. 600 818 Акушерка Диана Георгиева тел. 600 818. Не се колебай да се обърнеш за помощ към тях, вашата болница е първата, акредитирана по програмата и поне заради това би трябвало да има бая отдавнашни традиции на работа с кърмачки вече.

# 16
  • жителство на место
  • Мнения: 81
знаете ли снощи кантарчето показа 2880- 30гр прираст за един ден
ГОЛЯМА РАДОСТ!
снощи по препоръка на педиатърката ни сме стояли на гърда от 0.00 до 3.30- докато не каталясахме и двете
днес обезателно ще намеря начин да се свържа с д-р Александрова- именно тя беше човекът, който много ни насърчаваше в болницата
БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА помощта!

# 17
  • жителство на место
  • Мнения: 81
това е! скършшиха ми ентусиазма! минаваме на дохранване с АМ
пиша ви този пост през сълзи Sad
исках да родя естествено- родих с операция
исках да кърмя- нямам достатъчно кърма
какво ми има по дяволите?

# 18
  • Мнения: 1 691
Какво ти казаха?  Cry
Реве ми се заедно с теб. Но не се отчайвай - дохранването не е фатално, ако подходиш правилно и не допуснеш бебето да се отбие. И аз дохранвах през сълзи месеци наред, чувствах се виновна и непълноценна, а сега имам кърмаче на година и десет месеца.
Задължително първо кърми, каквото и да са ти казали и колкото и малко кърма да имаш! И едва след това давай добавката - с лъжичка, капкомер, пипета... дори и с шише, ако няма друг начин.

# 19
  • Мнения: X
MY NAME, недей така! Не го приемай по този начин, кърменето е най- добрия вариант, но когато има проблем, има и решения. И аз се тормозих много заради наложилата се операция. Не можах въобще да кърмя в болницата, у дома успях със накрайници. В началото преживях голям кошмар, разранявания, запушвания, въобще чудех се какво му е толкова хубавото на кърменето (освен в чисто физически смисъл). Отделно, че бях стресирана, неспокойна, недоспала и т.н. Поздравявам теб за усилията, които полагаш и съм убедена, че ще бъдат възнаградени. Хедра наистина е страхотна, на мен много помогна, за което съм страшно благодарна. Надявам се, вслушвайки се в хората, които са заангажирани с това, да се успокояваш, че всичко ще е наред и спри да се обвиняваш. Просто си кажи, че ще направиш всичко по силите си, пък да става каквото трябва да стане. Аз ти стискам палци и ще следя темата  Peace

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Личи си колко си разочарована и отчаяна от това решение Confused
Искаш ли да ни разкажеш какво точно се случи и как върви наддаването на бебето?
Понякога добавката може да е точно това, което е нужно, за да помогне да се запази кърменето. Случва се дечица никак да не наддават първите дни по разни причини - тогава може да са слабички и затова да не успяват да получат достатъчно мляко на гърдата независимо от всичко, което майката прави да им помогне. Дохранването може да им даде нужните калории, за да преодолеят този момент - и когато заякнат и започнат да се справят добре, добавката може напълно да отпадне Grinning Така че не приемай нещата като поражение - нужна е много сила да приемеш нещо, което не отговаря на представите ти и мисълта, че го правиш за доброто на детето често не го прави много по-леко, а ти не се отказваш и си готова на всичко, за да продължите - значи си страхотна мама Hug

# 21
  • Мнения: 356
какво ми има по дяволите?
Ставаш майка, това е... правиш най-доброто за детето си. Преценяваш, консултираш се, бориш се, вземаш решения. Не се обвинявай, няма смисъл, това на никого не помага. Напротив, гордей се със себе си, защото въпреки трудностите ще продължиш да кърмиш, няма да се откажеш просто ей-така, нали? Нацелувай бебчето от мен  Heart Eyes

# 22
  • жителство на место
  • Мнения: 81
не няма да се откажа
проблемът при Ива е, че не е върнала теглото си по рождение. Причината: на мен по-късно ми слезе кърмата и нейната жълтеница. Аз виждам, че кърмата ми е малко, но последните дни я храних на 1час, 1ас и половина и нещата сякаш потръгнаха. Всеки път като дойдеше време кърмата сама потичаше. Сега с това АМ за добавка, детето спи по 3 часа. На мен ми потича млякото, но....... С помпата не съм много добра, затова утре ще си купя медела електрическа- в нея ми е надеждата, дано да вдигна дебита Joy
Иначе никой не ме посъветва нищо за увеличаване на кърмата. Д-ката просто след добър ден каза: о-о мила ти нищо нямаш. Правихме пробно кърмене- излезе, че бебка хапна 30гр /на следващото като бях сама излезе 60гр; пак е малко, но е двойно! а в спокойна обстановка сигурно може и повече/. После обсъдихме кое АМ да ползваме, каза ми между храненията да давам вода със захар, предписа ни капки за колики и това е. Изводът: детето ви е хубаво здравичко, но гладува. Това и аз го осъзнавах и затова потърсих и вашата помощ във форума. И сигурно за момента дохранването е единственото правилно решение. Само че много криво ми стана днес и се извинявам за отчаяния пост. Сега ще се стегна и ще продължа разбира се.

# 23
  • Мнения: 2 132
не няма да се откажа
проблемът при Ива е, че не е върнала теглото си по рождение. Причината: на мен по-късно ми слезе кърмата и нейната жълтеница. Аз виждам, че кърмата ми е малко, но последните дни я храних на 1час, 1ас и половина и нещата сякаш потръгнаха. Всеки път като дойдеше време кърмата сама потичаше. Сега с това АМ за добавка, детето спи по 3 часа. На мен ми потича млякото, но....... С помпата не съм много добра, затова утре ще си купя медела електрическа- в нея ми е надеждата, дано да вдигна дебита Joy
Иначе никой не ме посъветва нищо за увеличаване на кърмата. Д-ката просто след добър ден каза: о-о мила ти нищо нямаш. Правихме пробно кърмене- излезе, че бебка хапна 30гр /на следващото като бях сама излезе 60гр; пак е малко, но е двойно! а в спокойна обстановка сигурно може и повече/. После обсъдихме кое АМ да ползваме, каза ми между храненията да давам вода със захар, предписа ни капки за колики и това е. Изводът: детето ви е хубаво здравичко, но гладува. Това и аз го осъзнавах и затова потърсих и вашата помощ във форума. И сигурно за момента дохранването е единственото правилно решение. Само че много криво ми стана днес и се извинявам за отчаяния пост. Сега ще се стегна и ще продължа разбира се.

А я кажи колко грама е качила детето и за какъв период? И колко е голяма?
При вас е имало голям спад в теглото отначалото, което не знам дали е отчела лекарката.
Иначе вода със захар не е препоръчително да даваш. Педиатрите вече не препоръчват слагането на захар във водата Naughty
Как ти каза лекарката да процедираш при дохранването с АМ? Първо винаги се дава на детето да суче от гърдите, после ако имаш нещо изцедено и накрая се предлага АМ.

# 24
  • Мнения: 356
О, прословутото пробно кърмене... още в болницата ме накараха да го правим и резултатът беше 10 мл (ти си постигнала повече!). И репликата "ти нищо нямаш" съм я чувала...  пък после друго се получи Simple Smile  Бебетата изсукват различно количество, едно мерене не е показателно. Аз теглех щерката два пъти седмично преди къпането (защото нямах търпението да го правя веднъж седмично  Embarassed ) и така се ориентирах за наддаването й.
Казваш, че Ива спи по 3 часа след АМ, а на теб ти потича кърма през това време. Опитвала ли си се да я кърмиш, без да я будиш? Моята бебка сучеше най-добре в спящо състояние, особено нощем, тогава ми отпушваше каналчета (което с помпа не успявах да постигна). Кърмиш ли през нощта?
Захар във водата не бих слагала. Всъщност, Ралица не искаше изобщо вода заради честото кърмене, но не знам как стои въпросът при дохранване с АМ.
 Hug

# 25
  • жителство на место
  • Мнения: 81
бебенцето ми е на 20 дни. Рожденното й тегло е 3050кг
теглото й по дни:
5.09-2800
6.09-2740
7.09-2840
8.09-2850
9.09-2880
10.09-2860
11.09-2900
12.09-2910
13.09-2950 две хранения с АМ по 40гр, едното го повърна почти цялото
14.09-2980 без добавка
15.09-2970 три хранения с АМ по 40гр
16.09-3010 четири хранения по40гр АМ и вечерните двете не ги пожела, изсука по 20 гр
До 15.09 съм я кърмила по около 12 часа на денонощие /стояла е на гърдата ми, незная колко е сукала/. Имах по 5-6 памперса с пишано и ако на денонощие, от понеделник имам по 2-3бр и  не са по-пълни от преди. Кажете ако я кърмя с моите 30гр /това излиза от двете ми гърди/ на всеки час не е ли по-добре, отколкото на 3 часа да я кърмя за 7 мин и да давам добавка от 40-50гр
Четах и за някакъв медикамент церукал за увеличаване на кърмата и за някаква билка витекс,какво ще кажете за тях?
мисля от утре пак да слагам Ива на всеки час да суче и ако не мрънка да не й давам добавка. Тя след прием на добавка спи по 3 часа, но ако се наложи ще цедя в това време. Вече имам и ел помпа, но не е толкова мощна колкото се надявах.

# 26
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Бебетата би трябвало до 10-14 ден да върнат теглото си от раждането - при вас на 20 ден още не е достигнато. Затова си мисля, че би било рисковано да оставиш детето само на кърма и това няма да е от полза за него.
Лекарката това ли ти предложи - хранене през 3ч, като даваш добавка от 40-50 гр? Искаш ли да опиташ един друг вариант, който ще даде възможност детето да получи повече кърма и повече да стимулира гърдите - да я будиш за хранене на всеки 2ч, като я оставяш да суче по 10-15мин на всяка гърда (и следиш за активно сукане, без дремки и подръпване без гълтане! - компресията ще ти помага да я стимулираш да суче) и след това предлагаш по 30 мл добавка. Така имаш повече сукане и по-малко предложена добавка на едно хранене, което ще й позволява да се буди по-често. За 24ч обаче количеството добавка ще е същото както с режима, предложен от лекарката, а количеството сукане е повече и реалният прием мляко от страна на бебето също ще е повече.
Церукал и Деган се използват за увеличаване на кърмата понякога, но това се прави САМО по лекарско предписание и под лекарско наблюдение, защото имат сериозни странични ефекти и преминават в кърмата в определено количество. Ако имаш история на сърдечни заболявания или депресия, изобщо не можеш да ги ползваш.
Витекс е билка с хормоноподобно действие и употребата трябва да се прецени много внимателно, защото не всяка билка е подходяща за всяка ситуация. При теб реално не знаем каква е причината за недостатъчния прием на мляко, тя би могла да бъде от страна на бебето (и най-вероятно е така) и в този случай трябва да се намери какво пречи бебето да изсуче млякото и да стимулира гърдите.
Разкажи как усещаш бебето на гърдата - суче ли здраво, да дърпа силно и активно, буквално да дъвче, или е кротичка, подръпва гърдата лекичко и лесно може да я извадиш от устата й? Като я гушкаш в теб, как я усещаш - мека като кукличка или е жилаво изпънато бебе? А като лежи по гръбче и я хванеш за двете ръчички и опиташ да я изправяш към седнало положение, какво се случва с главичката й?

# 27
  • жителство на место
  • Мнения: 81
Ива е много подвижно бебе. Направих опита с вдигането до седнало положение като я държа за ръчичките- изправя се и държи главичката си стегнато напред. Това ми казаха и двете педиатърки, които я гледат: детето има много добро физическо и психическо развитие. Проблемът е теглото. Почти съм сигурна, че е в мен. Детето суче страстно още от 3-ия си ден, захапва добре зърното, сърди се като няма нищо в гърдите, има много добър сукателен рефлекс. По скоро аз съм тази, която иска постоянно да я гушка и да стои в ръцете ми. тч добре си спи и в легълцето и в шезлонга. Съгласна съм на всичко, за да увелича кърмата, дори на тези безумни лекарства- аз от 10 год. не съм взимала хим. медикаменти и след секциото отказах обезболяващи, но ако няма друг вариант да имам кърма ще пия тези медикаменти. Гърдите ми са меки и днес даже вече не текат както предните дни. от ден на ден става по- лошо. Педиатърката съшо каза, че имам само два канала отпушени. Кърмата тече на капка не на струя. Днес четах за едно момиче, което иска релактация, за да захрани детето си и аз съм съгласна на всичко, няма да се откажа.

# 28
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А при теб нещо особено има ли - напр. каква беше причината за секциото? Някакви хормонални проблеми (колкото и да ти изглеждат несвързани с кърменето) да имаш или да си имала? Щитовидна жлеза, поликистоза? Нещо друго в състоянието ти сега или от преди бременността, което да е по-необичайно?

# 29
  • жителство на место
  • Мнения: 81
секциото се наложи поради силно калцирана плацента и не много добри тонове на бебето. Майка ми има заболяване на щитовидната жлеза, аз съм нямала оплаквания. Това за което се сещам е че цикълът ми е доста нередовен и с по-голям интервал, окло 40 дни. Не обичам лекари и не съм си правила никакви изследвания преди да забременея. По време на бремеността всички изследвания са ми били в норма.
Благодаря за ангажираността! Много ми помагате! Всеки ден с очакване влизам да видя съветите ви
Днес се сдобих с бирена мая на таблетки. Дано това да е моето чудо. А пропуснах да кажа, че нито майка ми, нито сестра ми са кърмили /по-скоро поради стрес и притеснение/ и сега никой не очаква от мен да се справя. Гледат ме със снизхождение докога ще упорствам.

И още един феномен: в 21ч цедя 60гр кърма, а в 9ч 20гр. Навсякъде пише, чевечер кърмата намалява при мен обратното!

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 03:36 от MY NAME

Общи условия

Активация на акаунт