Много ни е нисък хемоглобина

  • 1 166
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 106
Ние щяхме да си изпатим от лабораторна грешка. На три месеца взеха на Ева кръв за ПКК и отчетоха хемоглобин 85. Естествено веднага ни предпосаха Малтофер. Аз също много мислих дали да давам, хич не ми се искаше. А тя с едни червени бузи, нормални лигавици..... На своя глава я хванах и повторихме изследването, но в друга лабораториа. ХБ беше 131 !!!
Каквото и да си решила с капките, нищо не пречи да направиш още едно изледване, ей така, за всеки случай. Грешки стават и то вече доста честичко ми прави впечатление Rolling Eyes

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Това за наследствения фактор е /ще ме прощавате/, голяма глупост.
Аз също съм го чувала - от педиатърката на детето.

# 17
  • Мнения: 2 489
Това за наследствения фактор е  /ще ме прощавате/, голяма глупост.
Така ли??? И защо? Би ли ми обяснила?
На мен ли4но доктор в лаболаторията ми го е казвал това нещо и да ти кажа има връзка.

Аз по принцип съм готова веднага да се извиня  Hug, но покрай анемиите на мъжа ми станах почти специалист.
Хемоголобинът не е постоянна величина и се влияе от доста фактори, като основният е храненето. Не намирам за оправдателна причина - наследственост.
Но всяка майка решава какво да предприеме или да се чувства спокойна заради ниския хемоглобин на детето си.

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Хемоголобинът не е постоянна величина и се влияе от доста фактори, като основният е храненето. Не намирам за оправдателна причина - наследственост.
Разбира се, че се влияе от храненето най-вече, НО има значение и наследствеността - каза педката. Но - пак ще питам друг лекар за справка Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 1 397
И на мен педито ми спомена че ако моя е бил нисък и на детето вероятно ще е по-нисък но не се задълбочи защо

Общи условия

Активация на акаунт