НОЕМВРИ иде и не пита, а малко бебе в корема все по-силно рита!

  • 12 139
  • 305
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 789
Мацки, хайде да ходим на У-ще за бъдещи родители в ТК, този петък, на 12-09-08, от 11ч00 до 13ч00
Аз се записах току-що, жената беше много любезна. Ако някой иска- на тел. 920 20 31/36 вътр. 238
Хайде да се организираме, а след това (а може и преди) да пием кафенце някъде наблизо Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 160
ТОНЕСА - страхотна темичка! Благодаря ти!   bouquet
Относно пъпчетата мойто е изкочило напълно отгоре , имам усещането че скоро ще стане като копче   Laughing

# 17
  • Попово
  • Мнения: 687
хайде и ние тук барабар Петко с мъжете  Mr. Green
отпреди час два съм в едно приповдигнато, еуфорично настроение ЗАЩО- Защото ще ми идва едната кумица на гости със дъщеря си Simple Smile кефя се много че не сме се виждали от юли месец, и сега ще поостанат 3-4 дни Sunglasses дано и времето се поразхлади, че да става за разходки Praynig
хайде за сега чао, да понаготвя Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 167
Toneska, много сладка тема  bouquet
Феъри, честно да си кажа, магнезия ми го изписаха защото имах контракции и ме болеше доста и корем и кръст и се бях стреснала.  Сега нищо не ме боли и затова не се сещам да го пия Mr. Green
За схващанията, сигурно съм си въобразила но 1 кофичка кисело мляко на ден ми решава проблема, опъвам се с такъв кеф Hug
mimeto_mss, спокойно мила, всичко си има време.

Мишле, моят пъп отдавна се обърна, в началото се притеснявах че се вижда ама таткото се смя че това ми бил мерника и така си ходя.
 И мойта мома е много ниско, който ме види казва че щяло да е момче, а тя се обърна миналата седмица и си лежи наистина ниско. Може би и затова не ми тежи.

# 19
  • София
  • Мнения: 210
Здравейте, и моят пъп почти се е обърнал, като не съм яла ми е равен , а като ми е надут корема си е на обратно.
Искам да питам ви питам вие какаъв калций пиете, защото моята док ми каза Зимафлуор, но аз четох много противоречиви мнения и реших да не го пия. Даже последния път я излъгах, че си го пия, да не се обиди, че разбирам повече от нея.

# 20
  • Мнения: 330
Наистина много красива тема! Малко ни остана бъдещи майчета! Simple Smile

# 21
  • Мнения: 24
Dobro utro i ot men mamita - hodihme po magazini tia dni - i vse o6te se 4udim - durveno leglo ili mobilna ko6arka ot plat - off ne znam ve4e ooooh! - edni kazvat edno drugi - drugo - viarno e 4e nie dosta putuvame iz BG i ne samo - ta ot taia gledna to4ka mai mobilnata e po dobre - oh de daznam - vie kakvo 6te kajete Rolling Eyes

Za ritnittsite - ui na6ta moma ne rita non stop - no kato po4ne - o4akvam pri6aletsa da izleze vski moment  Joy

Leka sedmitsa na vsi4ki Hug

# 22
  • Мнения: 77
СТрахотна темичка, Тонеска Simple Smile
Честит празник! И аз мисля да ида да запаля свещички!
Мимето, стеримара го има в аптеките.МОже да си купиш една банка физиологичен разтвор, тези дето ги вливат на системи.Пробиваш с една игла, която си стои в банката и с една 5 лии 10 кубикова спринцовка си теглиш и промиваш носа по няколко пъти на ден, отпушва и втечнява секретите.Поеми дълбоко въздух като впръскваш да не ти отиде в гърлото.
И аз не мога да спя по гръб, най-удобно ми е на лявата страна.От както спрях антибиотиците, бебето е значително по -активно, но не виждам краченца и ръчички,  а така ми се иска...
Има нещо, което ме притеснява.Постоянно съм жадна и от два дни изпитвам необходимост да ям нещо сладко, може и плодове.Дори ставам през нощта, пия вода и ям сини сливи.Нещо захарта да не се гъбарка с мен Laughing
Пепенке, честити ти гости, да си изкарате хубаво и весело.СТрува ми се, че и моето коремче е ниско.А пъпа ми е хлътнал навътре и се вижда дупка.
ДЕнчо и аз дълго се чудих за леглото, решихме да вземем дървено, а по-натам и сгъваемо.Вчера говорих с брат ми, тяхното бебоче е на 36 дни и той ми препоръча да си купим дървено.Те са със сгъваемо и според него на бебчо не му е много удобно за гръбначето.НО пък 80% може би от децата спинкат в сгъваемите легълца, поне на моите познати.Преценете си вие!

# 23
  • Мнения: 7
ние ще си вземем сгъваемо на Кенгуру,много стабилно изглежда,а и наистина ще се налага да ходим тук там!
Нелчо защо да е проблем за гръбначето,като матрака е един и същ и за сгъваемо и за дървено легло? Thinking

# 24
  • София
  • Мнения: 72
Привет момичета,

Ние нямахме нет през уикенда, снощи дойде и после пак спря #Cussing out, та досега ви наваксвах с четенето.

Мен ме прихвана стомашно-чревния вирус и в събота бях с температура и през 2-3 часа в 00. За щастие температурата я смъкнахме, но разстройството продължава да ме мъчи. Sick Има леко подобрение, но съм минала на стриктна диета. А как ми се яде само Sad. Лошото е, че си спрях Малтофера, защото и той ме разхлабва допълнително и се чувствам доста изнемощяла. А имам и работа на всичкото отгоре.

Ох, на мен ми остава още цял един работен месец. Искам вече да си остана вкъщи и да си подреждам нещата за бетето.

Иначе нямам особени оплаквания освен трудното раздвижване, след като се заседя или залежа по-дълго. И аз все по-често се събуждам по гръб. Никога не ми е било удобно да спя по гръб освен през двете бременности. Иначе бебето не протестира, но и аз не смея да стоя по-дълго така.

Лейдибеби, стискам палци всичко да е наред Praynig. От това, което и аз прочетох из интернет, нещата не ми изглеждат толкова безнадеждни. Май има начин да се направи терапия и в този период от бременността. Няма да се отчайваш, разрови се внимателно и звънкай по разните клиники да видиш какво ще ти кажат. Този пъти вскичко ТРЯБВА да бъде ОК. Само ти се дръж Hug Hug Hug А знаеш, че ние сме насреща.

За пъпа - моят вече е изцяло обърнат Mr. Green. Малкото стрии, които имах по корема от първата бременност и които в нормално състояние са направо незабележими, сега са се разтегнали ужасно. Дано с тях да си остана Praynig.

Аз и за хрема, и за запушен нос слагам по няколко капки вит. С. Дори и малката съм лекувала така. Даже една докторка по уши, нос и гърло като разбра ми се накара, че това било киселина и мога да изгоря лигавицата на малката  Embarassed. Вече избягвам да й слагам, само когато вече изобщо не може да диша от хрема.

Пропускам нещо, но после пак, че шефът ми даде спешна задачка.

# 25
  • София
  • Мнения: 191
Здравейте, момичета!
Аз съм добре - след ужилването от осата, нямах проблеми, за щастие Simple Smile!
Тонеска, благодаря за прекрасната темичка Hug!
За спането и на мен ми е трудно на спя по гръб, все на една страна.
Вече взе да ми натежава корема и ми се иска да мине като един миг това време, ама има още около 2 месеца Simple Smile!
Лек и усмихнат ден на всички!

# 26
  • Мнения: 827
И аз да се запиша.
Чета ви но толкова ми е сдухано че не ми се пише. Просто ми дойде в повече, освен всичко това касае и по нататъшния ми живот (дано да не съм права) , но по това което научих... просто трябва да свикна с мисълта.А тамън си мисля че свиквам и пак ме удря безнадеждието. 

# 27
  • Мнения: 3 818
За схващанията, сигурно съм си въобразила но 1 кофичка кисело мляко на ден ми решава проблема, опъвам се с такъв кеф Hug

От това, което лекарката ми обясни, май си въобразяваш Laughing
Тя ми каза последният път, че калцият участва в съкращаването на мускулите, а магнезият - в отпускането им.
Тоест би трябвало киселото мляко да задълбочава проблема ти,  а не да го решава Laughing Wink

Трифи, от Зимафлуор не можеш да си набавиш калций, а само флуор. Има много противоречиви мнения за него, затова съвет не бих могла да ти дам, защото не искам да влияя на никого, въпреки че аз съм убедена в неговата полза.
Въпреки това аз не го пия от чиста немърливост, не по други причини, хем съм жена на зъболекар Laughing

За вида легло - ние избрахме дървено, имаме кошара, купена за каката, никаква работа не ни свърши, взехме я за игра, тя игра там три дни и я възневидя Laughing Laughing

Лейди, мила, кураж, знам, че никой не може да те успокои, но ние сме с теб и ще се надяваме всичко да мине благополучно Hug

# 28
  • Мнения: 57
Здравейте и от мен,
Браво на Тонеска за темата  bouquet
Ние вчера се върнахме от Велинград ,починахме си и аз си направих цялостен масаж-сега се чувствам много по-добре,болките в гърба намаляха,ама да видим докога.
Като гледам май всяка една от нас има проблеми със съня-и аз в това число,не мога по гръб,не мога по корем ... #Cussing out,ама като се появят малките човечета,ще ни мине.

Лейди,стискам палци,всичко да е наред Praynig

Тинче,и мен в 5 месец ме ухапа оса-намазах се само с алергозан и за 2-3 дни ми мина,а и най-важното е, че  не вреди на  бебо

# 29
  • Мнения: 8 952
Здравейте, момичета!
Аз също пия Магнерич вече втори месец и откъм контракции се чувствам много добре / да не казвам голяма дума/. Докторката ми каза, че ще го спра чак като вляза в деветия месец. Проблеми със схващането на краката не съм имала, явно заради магнезия.
Често обаче ме мъчат киселини и изобщо вечер ми става едно такова много тежко и некомфортно, а изобщо не ям много - просто нямам място в стомаха си.  ooooh!
За спането вече писах, че е доста трудно постижимо  и при мен. Като се уморя цяла нощ да се въртя, чак към сутринта заспивам по-дъблоко. Но така и не мога да спя до по-късно от 9 ч.  Confused
Но да ви зарадвам, че като родим / живот и здраве/ ще си отспим по корем - полезно е за прибирането на корема.
Мен ме притеснява, че коремът ми е доста голям в сравнение на другите.  newsm78 А докторката ми твърди, че всичко е наред - бебето си отговаря на седмиците и околоплодните води не са вповече. Страхувам се, защото и с предната ми бременност бях с такъв голям корем и в крайна сметка родих 6-7 седмици по-рано и бебето ми стоя в кувьоз.  Cry Надявам се този път да не се повтори.

Общи условия

Активация на акаунт