НОЕМВРИ иде и не пита, а малко бебе в корема все по-силно рита!

  • 12 179
  • 305
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 995

А иначе за люлеенето, Утро, ти какви легла си гледала? Защото на Дибо има едни, които са люлки и знам, че им се вдигат матраците, защото моя приятелка имаше такова. Ето снимка как изглежда.


Ох, ами какви - по магазините гледах аз, не в интернет. Днес дори една продавачка ми обясни, че според българските стандарти им било забранено да продават люлеещи се легла с вдигащи се матраци. Само някаква турска фирма предлагала и двете функции.
Аз все пак се надявам да намеря комбинирано!  Peace

# 61
  • Мнения: 114
Ето ме!
Доктора каза, че в напреднала бременност е нормално да се появява такъв обрив. Изписа ми едно кремче да се мажа ако ме засърби.

Колкото до креватчето  нашето е с регулиращо ниво на матрака и е люлеещ се. Креватчетата са Италиянски и са много хубави. А матрачето го поръчах от същата фирма. Казаха ми че е антиалергично и ортопедично.

 Hug

# 62
  • Мнения: 398
Рени, че вие така и десетина деца може да си отгледате.Пък и Петенцето е права.Обаче малко са тези дето пазят кошарките на децата си по десет години.Моята и идея си нямам какво е станало с нея.
Вале едно матраче е достатъчно бе душа.Що да има и друго.А и чувам че тези преносимите кошарки си вървят с матрачета.Ако не ти харесва купуваш друг матрак и ги сменяш.
Тинка за дрешките-аз смятам да се ориентирам по детето.Ако са му студени ръчичките и нослето май ще трябва да му се метне нещо.А ако е зачервено и на усет доста топло значи му е горещо.Някоя мама беше писала, че детето трябва да е облечено като възрастните.И наистина знам че не е добре да се прекалява.
Шуши браво.Значи всичко е наред.
Мише ма вие софиянки се разсипахте.Те да вземат в Дон Вито да ви изкарат по една клубна карта, че поне намаление да ползвате.А и ако отидете 5 мами по две-това са си 10 гърла за хранене Mr. GreenИмам и една забележка- никой не качи снимки от миналата ви среща, а само обещевахте с Хотлейди. Naughty

Последна редакция: пн, 08 сеп 2008, 18:49 от tsvetkova_elica

# 63
  • някъде там......
  • Мнения: 477
Здравейте, тумбаланки Hug
Мишле, брой ме при обичайните заподозрени Simple Smile Там съм.
Чета, че за легла си говорите. Да ви кажа само, че в Зона-та, на етажа с детските стоки, има модели, които не съм виждала никъде другаде - във весели цветове, с 4 чекмеджета отдолу, стават на люлка. Плюс три нива на матрака. Ние лично купихме преди 10-тина дни легло-люлка, но направих компромис с матрака, че е с едно ниво, но дядото ще го приспособи. Държах обаче да е с три цели страници, а не с решетки, което наклони везните именно към това легло. Матракът е от кокос и пенолатекс - в "Мечо пух" казаха, че бил добър, струваше 42 лева. Удобен изглежда.
ЕЕЕЕЕЕ, няма да дойда на срещата или ще закъснея безобразно - пропуснах с бременната си глава, че имам час за маникюр в сряда Blush

Последна редакция: пн, 08 сеп 2008, 19:41 от galisis

# 64
  • София
  • Мнения: 167
 ladybebi  от 2 дни само тебе те мисля и само чета и нищо не ми се пише. Уж имах и аз някакви лични тревоги, ама като прочетох какво ти е на главата и просто моите "проблеми" ми се сториха смешни  Tired Дано всичко да се развие по най-благоприятния и за двете ви с бебка начин  Praynig Стискам палци и ти пращам всичката положителна енергия на която съм способна - е, оставям си малко и за мене с мойта бебка  Wink МИсли позитивно и ходи често на УЗ. И никакво самодиагностициране на базата на интернет! Аз се убедих, че човек може в гроба да се вкара като тръгне да чете какво пише в нет-а  Naughty  Hug



И така ... ние с бебка сме добре. Нещо ме беше притеснила - много кротичка беше последние  2 дни даже днес се бях заканила да отскоча до док. да я видим, защо така кротува. Но тя пък взе че се разкача. Даже и сега шавка. Така ми се беше свило под лъжичката ... и като се размърда и целия свят розов ми стана  Embarassed  Heart Eyes

Гледам за креватчета и матраци си гугукате. Аз имам питанка - какви са тия люлеещи се кошарки?  newsm78 Гледах на снимката ама не схванах кое им се люлее.  Embarassed
Иначе ние сме си избрали дървена кошарка, много симпатична.
А матрак - не сме мислили още. Но гледах сега в сайта на Магнифлекс бебешките матраци - може и такъв да не. Но се възмутих от цените на големите матраци. Или аз не съм в час с пазара, или тези матраци наистина са скъпички.  newsm78 Матрак за нашата спалня с цени от 1000 лв #Crazy Това нормална цена ли е? Последно съм купувала преди 4-5 години и нямам спомен как вървяха. Моля ремонтиращите да дадат малко актуална информация от текущия пазар  Wink
А и shushito не знам на кое викаш обрив, но аз от както е тръгнал да ми расте корема и си ми излизат едни пъпчици по тумбака, които понякога сържят досадно. Но си го обяснявах с жегите. Моята кожа по принцип е доста чувствителна и без да съм бременна се раздразва от потта. Сега пък се дразни и като се намажа с анти-стрии крем. Явно й идва тежък крема и гледам много много да не се мажа в жегите, а само вечер като е по-хладничко. В резултат на това пък имам вече няколк острии, но - бели кахъри  Whistling
А пъпът ми въобще няма намерение да изкача. Само се разширява и е като един огромен кратер в момента  Joy

# 65
  • Мнения: 340
Лейдибеби, и аз доколкото знам този проблем не се среща чак толкова рядко. Не че трябва с това да те успокояваме, но определено няма да ти звучи ужасяващо страшно. И аз мисля, че щом досега вървите добре, шансовете са много големи. Благодари на Господ, че този път си узнала за проблема, докато може да се реагира. Не се плаши, ще сбъднеш мечтата си, само трябва стриктен контрол на ситуацията. Имам една дружка, която с този проблем, а и доста други, в Бургас, сама си пускаше изследвания цяла бременност и сама си биеше инжекциите. Роди се здраво и доносено бебе, но вярно с цената на много нерви и треперене, защото така беше от момента на зачеването(което също беше трудно). Мога да ти пусна мейл на лична. Звучи успокояващо да чуеш от първа ръка, че някой е минал по този път и е успял. А и момичето ще може да ти каже нещо от своя опит за стойностите ти. Но все пак не се колебай и се свържи със специалистите. От София си, това е голямо предимство. Кураж, с теб сме!   Hug

Другите маци, не съм влизала отдавна във форума и темата, но се надявам всички да сте добре.  Praynig Мъчно ми е за Хриска  Cry

 При мен все контракции на хоризонта и през ден болезненки, но аз си оставам темерут и вътрешно си знам, че всичко е наред. И това бебе ме скъсва отвътре, като перална машина се усещам на моменти + натиска такива невероятни места и то болезнено - особено надолу -, а нагоре опъва отвъд пределите на матката (пак е болезнено). Но аз му се радвам. Милото ми то. Бяхме на 3д, имаме си филмче 30 мин. + 13 снимки, някои са очарователни. Направо се влюбих в бебето си. А което е най-интересното е, че пророчеството на сина ми засега се осъществява с пълна сила: Ще имам братче и ще прилича на мен. Доста хора вече потвърдиха. Но разбира се, тези неща засега са най-вече чесане на езици.  Laughing Сещам се как на девера момченцето се роди също майка си, а в момента на годинка приликата с татко му е поразяваща. Само да са ни здрави и да си ги родим читави!!!  Praynig Hug

Иначе и аз направих 1 плаж наскоро, дори поплувах, но за съжаление не успях много да се насладя, въпреки че в началото ми беше страхотно, защото... ме намери някаква медуза и ме парна яко по двата крака (получих и лек обрив, но не било опасно). Почнах да ходя на плуване за бременни в басейн, престраших се... дават доста полезни съвети как да се плува с тумбак и открих, че ми е толкова готино, колкото не ми е било плуването небременна, постигам някакво пълно релаксиране. Правим и разни упражения. Ходя също на йога за бременни, дотук 2 урока и засега не е кой знае какво, общо взето тялото ми само е стигнало до същите изводи, но предполагам с напредването ще има разни полезни тактики(най-вече ми е за дишането). Повечето бременни ходят, за да облекчават бременни болежки, а аз като цяло съм се фиксирала в раждането. А на него знам, че каквото и да съм заучавала, като ме хванат силните контракции ще съм само инстинкти и нищо няма да се сещам, но все пак.  Joy Сигурно затова ще има 2 урока заедно с партньора. Не са ми големи габаритите и основно проблема е стягането на корема(имам малко води и не се усеща гот) и преумората в гърба. И за двете само почивка му е майката. Пъпът ми е доста външен по принцип и отдавна доволно е изскочил.  Laughing Стрийки, каквото имам от бебе н1, коремчо се разпъна в последните 2 седмици.  Крупните необходимости са набавени - купени или поръчани, сметката е направена, подготовката е почти пълна, дето се вика, на старта съм. Тези дни мислейки за времето до раждането, изтърсих на мъжа ми: Още 9 седмици... И той веднага допълни И половина (докато аз също си го мислех Grinning  

Абе защо всички викат кошара на леглото?  newsm78 Аз знам, че кошарата е онова приспособление, в което да сложиш детето да играе с играчки обезопасено, в периода на пролазване/прохождане. А и по смисъл ми се връзва.

Поздрави на всички и пазете тумбачетата  Hug Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 8 995
Шушито, Галисис, бихте ли споделили на кои фирми са ви креватчетата?
Тази продавачка нещо ме е смотала явно като ми каза, че никъде няма да намеря люлеещо се с повдигащ се матрак! Хм!  Crossing Arms

# 67
  • София
  • Мнения: 2 671
И още едно предложение- среща на 10-09-08, сряда, Дон Вито, в Красна поляна, 18ч30. Обичайните заподозрени знаят къде е.  Hug
Засега сме аз и Сиската, който се престраши- добре да е дошъл Hug
Хот Лейди, Галисис, Валя, вие ще се присъедините ли?  newsm78 Flutter
Aз  Simple Smile

# 68
  • Мнения: 297
Лека и спокойна нощ тумбаланкиии,аз отивам да си ударя душче и ще гледкам тв.Целувки от мен и до утре  Hug

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 130
Опаааа да се запиша и аз в новата тема!
Благодаря на всички мами, които стискаха палци днес  love001 - имаше страхотна полза newsm10! Мойту милуту днес защити  втора магистратура  newsm44 newsm68и newsm44 и аз бях много притеснена newsm17 (не, че имаше вариант да го скъсат, ама....). Та сега вече е двоен инж. - та му викам, ако продължава така да учи поне един доктор да беше станал - ама на техничар човека не го бивало да оправя хорските бакии smile3532 Не знам как се пускат снимки на вкуснотийки в постовете и за това черпя с каквото имам на лесно  beercheers beer Popcorn cheers cook cook
Freshbreeze - браво за резултатите. Стискам палци и за прегледа в четвъртък! Пиши какво е станало, ако ти е удобно разбира се!
Ladybaby - сигурна съм, че този път всичко ще бъде СУПЕР, а на финала ще гушкаш бебчо и няма да се сещаш за болести!  Hands Thumbsup
На всички мами в осмото квадратче - честито!
Лека нощ на всички! Kissing Heart
Софиянки - този път чакам снимки от срещичката! Hug #Milti

# 70
  • Мнения: 81
И още едно предложение- среща на 10-09-08, сряда, Дон Вито, в Красна поляна, 18ч30. Обичайните заподозрени знаят къде е.  Hug
Засега сме аз и Сиската, който се престраши- добре да е дошъл Hug
Хот Лейди, Галисис, Валя, вие ще се присъедините ли?  newsm78 Flutter
Aз  Simple Smile

този път ме бройте и мен Mr. Green
лека нощ мацки  Hug

# 71
  • Мнения: 21
Здравейте мами!   bouquet
Нали не сте ме забравили. Аз напоследък изоставам с темите, но ще наваксам.
Лейди стискам палци всичко при теб да ОК. Praynig
Моя корем не е особено голям и пъпчето не ми е изпъкнало, а нямам и тъмната черта все още. Стрии не съм забелязала, само стари от предишно отслабване и дано не се появят нови, но и аз не се мажа често много ме мързи.
За креватчето ние сме харесали това, което Фаиари е показала на Дибо. Утро то е вариант с люлка и две позиции на матрака.
Лека нощ за сега.

# 72
  • Мнения: 22
Някои дремят под чадъра на плажа цял ден, а други- накъсали се да изпишат едната тема, че и другата подхванали... А аз нали съм си кукумицин- след плажа поспах едно хубавко и вижте по кое време влизам да ви чета...
temi4ka  Didi83, гледам, че вече са ти издали болничен за раждане  Ма как го нацелиха, нали термина ме могат да ти определят? Иначе браво за прегледа.- те си ми издадоха документа ,колкото да вървим по график, а иначе- ако се налагало удължаване- ще го удължават колкото е необходимо. Но моята док смята, че беболината ще иска да излиза по-рано, така че... Даже ме гласят преди предполагаемия термин, който е 17.10., а на мен хич не ми се ще да бързам...
За подготвителните контракции, които действително аз рядко усещам, но две лекарки са ми казвали, че имам стегната матка (което можело да доведе до неприятни изненади по-рано), в момента са ми изписали 3*1 но-шпа, но аз не усещам да има някаква разлика- в смисъл, че на моменти наистина си ми се втвърдява тумбака...  След ФМ преди 2-3 песеца друга лекарка ми беше казала да пия 2*1 Магнерич или Магне В5- щяла съм сама да усетя разликата а и с нищо не можело да ми навреди. Та сега се чудя дали да не почна да си ги пия на своя глава, щото тази, дето ми води ЖК иска да ме лекува само с но-шпа, но аз си мисля, че магнезият ще ме накара да се почувствам по-добре...
Ох, след няколко часа ще ходя да си видя резултатите от микробиологията, но усещам, че ще изляза от кабинета с рецепта  за нови лекарства... Вече имам списък- кое преди хранене, кое след хранене, кое по време на хранене, кое сутрин, кое на обяд, кое вечер- една шепа хапове, а сега сигурно и някое мазило... ужас, ама нямам избор...
Извинявайте за невежия въпрос, ама нямам към кого друг да се обърна в момента. Как се проверява дали имаш разкритие? Питам, защото една позната ме попита дали имам, макар че аз мисля, че това трябва да стане като ще раждам вече, но тъй като ми казаха, че беба е много ниско с главичката и взех, че се притесних... Същия ден ми вземаха секрет за изследването- ако имам разкритие това би ли се видяло така- "от пръв поглед", или доки трябва да ми направи пълен преглед  "на дълбоко"...  Знам, че звучи глупаво, но нямам кого да попитам. А и трябва ли да ме преглеждат на магарето, защото съм чувала противоречиви мнения за тези прегледи по време на бременност, а лекарката ми взе да ме пита напоследък дали искам да ме преглежда така- питала, защото знае, че не сме обичали... какво да правя- ясно, че не е приятно, но необходимо ли е- защото за бебка правя всичко- ще се жертвам щом се налага...
Спирам, че стана дълго май... Ще се опитам да поспя малко, че утре ще съм като парцал...
Лек и успешен ден на всички!

# 73
  • Мнения: 1

А иначе за люлеенето, Утро, ти какви легла си гледала? Защото на Дибо има едни, които са люлки и знам, че им се вдигат матраците, защото моя приятелка имаше такова. Ето снимка как изглежда.


Ох, ами какви - по магазините гледах аз, не в интернет. Днес дори една продавачка ми обясни, че според българските стандарти им било забранено да продават люлеещи се легла с вдигащи се матраци. Само някаква турска фирма предлагала и двете функции.
Аз все пак се надявам да намеря комбинирано!  Peace

Ами да ти кажа продавачката доста те е излъгала. Дибо имат такива легла със сигурност, колев и колев май беше другата фирма. В хиполенд има такива и даже от тези турските има.

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 07:47 от TatkoBarba

# 74
  • Мнения: 8 705
Добро утро!  bouquet У наше село имаме панаир и баткото едвам го удържам, иска на всички люлки да се люля, до края на седмицата ще съм разорена smile3521.
Относно люлящите се кошарки, не ви ги препоръчвам, опасни са за бебетата, освен това беля на главата за мамаите като го научите да заспива люшкайтки го.Моя симпатяга до 1г и 6м го друсах на леглото да заспи, направо ръцете ми бяха откапали, но сега живот и здраве с второто смятам да съм по дисциплинирана. smile3502

Общи условия

Активация на акаунт