Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 49

  • 31 715
  • 289
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 484
Драконче,Бадем,2в1,Бъни,благодаря ви!  bouquet
Бадем,много сладки торти,особено тази за бебчето!
Алана,много идейна торта!
Корни,много е красива!!А розите така ме грабнаха,уникални са! Hug
Аталанта,страшна двойка!!Страхотна торта!
Танита,много изпипано влакче!
Пепи,както винаги-перфектни торти!Честит рожден ден на братчето ти!!

# 241
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
kony ей това мисля че е мечето на Джема:

http://www.djemma.snimka.bg/album.php?album_id=114801&pid=5584441

# 242
  • Мнения: 326
shemet_neveroiaten, мерси много сега вече го видях.

# 243
  • Мнения: 668
Пак прекрасни творения:
Пепи - твоята торта за кръщене е спираща дъха, бих искала ако взимах торта за Алекс, да беше като твоята! Толкова семпла и толкова нежна, и само най-същественото е върху нея! Тортата с русалката също е симпатична, и на мен ми прилича като на ротонда, купул върху основата, не е натрапчиво.
Тук ще повторя другите, но Tannita - влакчето е като истинска играчка!!! Моето дете си поръча такова за РД.  Simple Smile Направо беше очарована като го видя. Аз също се вълнувам от подробно описание на направата му.
Аталанта - много семпла тортичка, и двата персонажа си ги бива. Нищо излишно, чудесно изпълнение.  Peace
Корни - проблемите по тортата незнам къде ги видя, но всеки си ги знае май само за себе си. Справила си се страхотно. Пиши за лъвчетата как ги направи.
Алана - поздравления за черната дъска, връщаш ме в ученическото време. Лека учебна година на сестра ти, дано не я нервират учениците.

А сега ще се самоцитирам, че май никой не видя въпросчетата ми, мушнати между репликите  Wink :
.... 
В тази връзка - някой знае ли, дали в рецептите за блатове с орехи може да се заместят с лешници?
....
 Тук имам въпрос: ако се рисува върху суха захарна платка и се положи върху тортата, после омеква ли, не създава ли ядове при рязането? И върху цял чаршаф ли се полага или отдолу се опъва само върху стените???
....

# 244
  • Варна
  • Мнения: 252
thedragonbg,аз замествах точно орехите с лешници за торта Татяна в единия блат,а другите два блата бяха смесено-орехи и лешници и беше доста добре на вкус.Така,че няма проблем да го направиш.За другия ти въпрос не мога нищо да кажа,дано по-вещите в занаята ти отговорят.

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, благодаря ви за мненията. Те значат много за мен. Съжалявам че няма да мога да се включвм тези дни, но приключвам с покупките за кръщенето на малкия. Торта няма да му правя  Sad
thedragonbg, давала съм няколко пъти линк как се прави рисунка. Мисля че тортата се покрива отдолу цялата, после се слага само пачето и по края се прави бордюр от крем. А може и цялата торта да си е с крем (от който покритието не тече) и само рисунката от захарно тесто.

# 246
  • Мнения: 884
Момичета ,имам въпросче за айсинг върху торта. Под готов, разточен слага ли се крем и какъв е подходящ?     Погледнах на 1-ва страница,но не намерих каквото търсех.   bouquet

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
matzo ball, нещо не мога да ти разбера въпроса. Айсинга е крем за украса и декорация, и не се точи. Конкретизирай какво имаш предвид.

# 248
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Успешна учебна година на всички ученици и на родителите им! Да е леко на децата та и на нас покрай тях!

Видях невероятни торти! Много ми харесха!

# 249
  • София
  • Мнения: 830
Здравейте!

Видях много и прекрасни торти, много силна събота и неделя.
И аз правих торта, стана най-хубавата ми торта до сега. Но нали завися от друг за снимките, ще почакам малко преди да публикувам. Тортата беше Барби, решена в зелено и тъмно розово. Вътре беше тортата с рулата на Лео.
Танита, прекрасно влакче. Страшен талант, възхищавам ти се.
Пепи, аз не се наемам да критикувам каквото и да е. И двете торти са супер. Седя и сравнявам твоите завъртулки с моите, за какво говорим въобще.
Ванче, разби ме със снимката, на която са всички малки черни чаркове. Багера е мног як. Как не ви лъщят тортите? Моите стават на втория час едни талива лъскави. Ясно, че е от хладилника, но вие къде ги съхранявате, че са ви такива матови?
Бадем, може ли да ползвам мотива на тортата за едно предстояще момичешко кръщене? Много е нежна и стилна.
Алана, да им е вкусна тортата. Предполагам за днес е планувана да се хапва? Или вече е в небитието?
Корнишонка, крайния резултат е доста добър. Разбирам обаче какво имаш предвид под: никога няма да се хвана  да правя торта за някой друг човек
Аталанта, поиска ли си парче в крайна сметка? Какви са отзивите за вкуса. Аз дори не се сещам, за кой тип торта говориш. Май онази дето е като дунапрен?
Иринка 28, мечтая си за торта с цветя. Но още нямам необходимото оборудване.
Петя, не виждам защо не го харесваш Наруто/ И моя син си поиска такава торта за РД.
Веси, от всички торти мъжа ми хареса най-много твоята. Каза, че това е единствената торта, която му се е прияла.
Оранжево небето, страшна торта с ясна тематика. И лулата и бутилката са супер.
Силрай, а тортата с ветрилата каква е вътре?
Теди, да ти е живо и здраво майчето. Следващото нещо което ще правя са пеперуди.
Добито2, от трите торти синята ми е любима. Комбинацията синьо и кафяво е трепач.

Еххххх, много силен уикенд.

Имам една молба: Покажете ми механизъм за правенето на рекичка/езерце. Това е оцветен желатин, нали? След вашите инструкции вече два пъти работих с желатин и ми се получава, от което съм много хепи. Но не съм наясно след разтапянето на желатина, как се процедира. Кога се излива, на кой етап се оцветява. Всъщност искам езерце, но къде се излива, в някаквоо съдче ли? Help.

# 250
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Страхотни торти сте показали пак. Пепи, русалката много ми хареса. Искам и аз да направя на дъщеря ми торта с русалки, че много харесва Н2О, но едва ли ще успея да направя чак толкова изпипана. А охлювчетата и морските звезди са супер. newsm10

Здравейте!

Веси, от всички торти мъжа ми хареса най-много твоята. Каза, че това е единствената торта, която му се е прияла.

Еха, супер! Благодаря на мъжа ти за оценката. То на тези торти с фондан май ние им се радваме най-много, е и децата също. Мъжете май предпочитат кремче да има.  Grinning

Използвам момента да поздравя  всички с първия учебен ден. Желая на всички дечица успешна и спорна учебна година!

# 251
  • Мнения: 884
Бялата глазура на http://pepiy.multiply.com/photos/album/1#53  тази торта ,например . Слагате ли крем под нея ? Аз на това казвам айсинг,но може и фондан да се нарича  newsm78 . Не разбирам от правене ,а само от хапване ,за съжаление. Blush

# 252
  • София
  • Мнения: 2 658
Smehurko, stasi, 2в1, Бъни, Елспет, много ви благодаря  Grinning
Smehurko, телесния цвят е постигнат от такъв цвят ММФ върху който рисувах. Нещо не можах да намеря от обичайните, с които се постига по-силен цвят и в едно магазинче до нас открих друг вид, които са по-бледи. От тях има и само бяло с розово и от тях съм си взела.
Пепи, твоя торта ми е трудно да не харесам  Wink Русалката е много хубава и все едно е поседнала на някоя скала, а тортата за кръщенето е много нежна и с чисто излъчване. Пожелавам ти скоро да ти се върне желанието за тортоправене.
matzo, това не е глазура или айсинг. Това е фондан, а в случая на Пепи е готова моделираща маса. Можеш и сама да си направиш по някоя от рецептите от 1 стр. Задължително се слага крем върху тортата, най-често маслен, за да не се свлича покритието и да не прозира, както и да се заличат неравности върху тортата.

# 253
  • Мнения: 1 965
Момичета ,имам въпросче за айсинг върху торта. Под готов, разточен слага ли се крем и какъв е подходящ?     Погледнах на 1-ва страница,но не намерих каквото търсех.   bouquet
Не си погледнала явно. На 1 стр. точно под старите теми и под ГАЛЕРИЯ ТОРТИ ще намериш отговора в най-често задаваните въпроси.

# 254
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
matzo, това не е глазура или айсинг. Това е фондан, а в случая на Пепи е готова моделираща маса. Можеш и сама да си направиш по някоя от рецептите от 1 стр. Задължително се слага крем върху тортата, най-често маслен, за да не се свлича покритието и да не прозира, както и да се заличат неравности върху тортата.

 Peace

Или крем ганаш, както и кайсиев мармалад. А може и шоколадова глазура. Но с крем тортите се изравняват по-добре  Simple Smile
Под всяко захарно покритие трябва да има крем.


Момичета, да ви кажа къде видях бели ММФ. За жалост достъпни само за момичетата от Бургас и то ако им се разкарва.
В Созопол, точно преди да се влезне към старият град - продават всякакви желибонки, обикновенни бонбони и близалки. За мое учудване в едно от отделенията имаше бели и розови четвъртити ММ бонбони. Цената мисля беше 1.60лв. за 100гр. Бях в огромна чуденка дали да си взема, че вече свикнах с готова мод. маса. Реших на връщане да мина, но децата вече бяха много уморени и бързахме към колите  Sad

Общи условия

Активация на акаунт