Съвети свързани със сигурността на децата

  • 3 227
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 271
Темата е изключително важна, а съветите са много добри.
Благодаря ти много, че ги публикува!

# 16
  • Мнения: 786
Изниква ми и въпроса, на каква възраст на детето трябва да се започне да се обясняват тези неща?
На моето дете голяма част от тези неща съм му ги обяснявала и би трябвало да ги знае, но все пак не знам как би реагирал във всяка конкретна ситуация, а ме е страх.
Иначе голям ефект имаше, когато преди пътуванията със самолет му обяснявах настойчиво, че не трябва да се отделя на крачка от мен по летищата (защото в ежедневието си накривява шапката и хваща пътя за някъде) и когато му показах снимките на изчезналите деца на летището  Confused Наистина не се отделяше от мен тогава.

# 17
  • Мнения: 1 240
Наистина съветите са много ценни. За сега сме се научили, че не трябва да се отделя от мен или, човекът, който я гледа и винаги, когато някой я черпи с нещо най-напред да попита дали може да го вземе.

# 18
  • Мнения: 386
Благодаря на Иван 77 за превода!
Досега ги бях дала, но  на английски на моята тийн-ка.

# 19
  • Мнения: 4 877
И аз бих искала да благодаря на автора за съветите!   bouquet

Копирах ги в 2 теми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=328739.100
и в Клуб "Родители-частно образование" (в подписа ми).

Дали не могат да се заковат наистина тази тема и другата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=328739.100 в началото на този подфорум? Има страшно много ценни съвети как да предпазим децата си, а това е най-важното.

# 20
  • Мнения: 3 089
част от нещата вече са изговорени у дома. поне тази част, която касае съвсем малко дете - да не говори с непознати, да не се качва в чужда кола, да не приема подаръци и храна от непознати. другото, обаче, е съвсем неизплнимо на този етап. та аз не мога дори да науча петра на фамилното й име, камо ли да научи адреса /това в случай, че се загуби някъде/. дано не се налага да преживяваме практически потенциалните ситуации.

благодаря на автора за труда!

# 21
  • Мнения: 2 142
Благодаря за съветите!
Много от нещата съм се досетила и се опитвам да ги предам на децата, но прочетох и много ценни неща, които са ми убягвали.
Дано никога не ми се налага да влизам в истински сутации!
Ще следя темата

# 22
# 23
  • Мнения: 502
   Благодаря на автора за ценната тема.  bouquet

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 70
Здравейте,

браво на автора на темата - изключително важна и полезна.
Ето и някои правила за безопасен Интернет - от страницата на Safekids.com

Правила за сигурност на децата в Интернет
1.   Няма да давам никаква лична информация като моя адрес, телефонен номер, служебните адреси и телефони на родителите ми, името и адреса на училището без разрешението на родителите ми.
2.   Веднага ще казвам на родителите ми, ако попадна на информация, която ме смущава. Мога да подам сигнал за нея на адрес: http://web112.net.

3.   Никога няма да приемам да се срещам с някого, когото “познавам” от Интернет, без да говоря предварително с родителите ми. Ако те разрешат, срещата трябва да е на обществено място и някой от родителите ми да е с мен.
4.   Никога няма да изпращам моя снимка или каквото и да било, без първо да се посъветвам с родителите ми.
5.   Няма да отговарям на никакви съобщения, които са обидни или по някакъв начин ме смущават. Ако получа подобно съобщение, ще кажа веднага на родителите ми, за да могат те да се свържат с Интернет-доставчика.
6.   Заедно с родителите ми ще установим правила за влизане в Интернет. Ще определим часовете, в които мога да влизам в Интернет, времето, което мога да бъда онлайн и кои уеб-адреси ще посещавам. Няма да посещавам други адреси или да нарушавам правилата без тяхно разрешение.
7.   Няма да давам паролите си за Интернет на никого (дори и на най-добрите си приятели) освен на родителите ми.
8.   Ще искам съгласието на родителите ми, преди да свалям или инсталирам нови програми, както и преди да направя каквото и да било, което може да се повлияе на компютъра или да разкрие лични данни за мен и семейството ми.
9.   Няма да правя нищо в Интернет, което може да е във вреда на другиго или в нарушение на закона.
10.   Ще помагам на родителите ми да разберат как се забавлявам и научавам нови неща от Интернет и ще ги уча на различни неща за Интернет, компютрите и технологиите.

# 25
  • Мнения: 1 494
Благодаря и от мен!
Ние вече се учим да не се разказва къде отиваме, кога ще се върнем, да не говори с непознати и да не взема от тях. Но сме далече от целта. Мойто човече е много контактно и докато се редвах по-рано, сега малко ме притеснява. Confused

Във връзка с темата искам да попитам- Ползвате ли програми за родителски контрол при работа с компютъра? Вчера попаднах на една статия и ме замисли много...

# 26
Здравей abigale,

Ние за момента използваме единствено една филтрираща "добавка" за Firefox - казва се FoxFilter https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/4351

# 27
  • Мнения: 1 494
Ето статията, кочто четох:

http://www.pcworld.bg/?call=USE~home;&page=paper&n=4956

А доколкото разбрах и XP има някакви възможности в това отношение. От статията ми харесаха няколко прогамки, дано някой ги е ползвал да даде отзиви. Особено ценно ми се струва, че можеш да определиш в кои часове може да ползва компютъра, по колко време и да най-вече да се филтрират кофти игри и разни други гадости.

Иван, доволни ли сте от тази филтрираща добавка?

# 28
  • София
  • Мнения: 2 296
Благодарности на Иван77 за ценните съвети!

# 29
  • Мнения: 8 999
Малко неграмотно написани, но все пак полезни съвети. Инстинктивно съм се придържала към поне 95 % от тях.

Общи условия

Активация на акаунт