Кога се изправиха бебишорите ви?

  • 1 877
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 763
На 8 месеца се изправи в кошарата. На 5 месеца, когато ходихме на консултация и казахме на педиатърката, че не може да се обръща от гръб по корем, заяви, че това е много сериозен двигателен проблем и трябва задължително да тренираме. Сменихме педиатърката.

# 16
  • Мнения: 2 803
8-9 месец.

# 17
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
на 8м. и малко  Peace

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
синът ми започна да стои прав на 7месеца,на 8 ходеше стабилно хванат само за едната ръка,а точно като направи 9м се пусна сам да ходи.Дъщеря ми започна да стои права на 10м,на 11 проходи.....много е индивидуално и си зависи от детето Peace

# 19
  • Мнения: 525
Mr. Green
Нашето Иви е вече на година и месец и не се изправя /не че има за къде да се хване на спалнята Mr. Green/.
Тъкмо място да го кажа.

Но ходи сама. Седи права, държи се за разни места и т.н...Обаче не ще да се изправи и това е.
Също, както и не иска да седи по корем в никой случай.
И така...

Всеки с характера си. Wink

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
и аз Thinking
Да се изправи докато е седнала хващайки се някъде или да стъпва на крачета докато я държиш newsm78

# 21
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не трябва да се притесняваш, разбира се ..... Всяко нещо с времето си.... Hug

# 22
  • Мнения: 454
Нашата принцеса се изправи на 8 месеца, т.е. съвсем наскоро. Мисля, че това е съвсем индивидуално и не би трябвало да се притесняваш от думите на педито. На мен лично, ортопеда, който я преглаждаше ме посъветва, да не насилваме детето да се изправя и да ходи, преди само да поиска. Обясни ми, че това е предпоставка за изкривяване на крачетата, особено ако детето е по-едро. В този случай, мисля, че мнението на ортопеда е меродавно.

# 23
  • Мнения: 46 520
На 11 м. като се хвана за решетките на кошарата си.
Проходи на 1г., 2м. и 2 седмици.

# 24
  • Мнения: 2 111
Дъщеря ми се изправи сама в леглото като се държеше за решетките на 9 месеца.

# 25
  • Мнения: 543
Мерси за отговорите. Леко се бях ошашкала, защото по принцип нашата лекарка е много умерена, късно захраних, късно седна бебето, и то по неин съвет не съм я слагала да сяда до 6 месеца, изобщо е с разбирания, които до голяма степен се покриват с моите, но изведнъж - защо не се изправяла... Ортопедката също ни посъветва бебето самичко да си постига всичко. Ходи ги разбери...

Мерси още веднъж!

# 26
  • София
  • Мнения: 6 011
Виждам, че си се успокоила.  Hug
Сина ми се изправи сам, държейки се за решетките на креватчето си на 11 месеца. Преди това въобще не проявяваше желание да стои прав. З месеца по-късно вече ходеше самостоятелно.

# 27
  • Мнения: 610
Сама се хвана за леглото и се изправи на около 9мес.Проходи на 11мес.Но не мисля че има за какво да се тревожиш,всяко детенце е различно,моето лично не е подскачало. Peace

# 28
  • Мнения: 741
Изправи се почти на 11мес

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Изправи се в кошарата на 9 мес., но от осем месечен пълзеше.

Общи условия

Активация на акаунт