Ще глобяват който няма столче в колата си

  • 6 554
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 238
Не мога да повярвам!!!
Най-сетне!
Браво!
Не 20, поне 100 лева трябва да е глобата, за да се замислят повече. Ама като за начало е добре.

Провокирана от поредното безумие, което видях наскоро - майка, караща доста нова и лъскава кола си возеше 2-3 годишното детенце на предната седалка изправено!!! - преведох и пуснах една статия за сайта. Tintiri-Mintiri я добави в библиотеката на този форум, но ще пусна отново линка и тук.

http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=920

И аз мисля, че глобата е прекално малка. Но като за начало е може би добре. За да се види как ще реагира обществото. Но важното е да се държи на това и да го въведат със закон(аз не разбрах от статията дали е въведено???) Пък по-нататък може и да я вдигнат. Тук в Дания си е престъпление да возиш детето си без столче. И още нещо- един познат го глобиха за това, че беше махнал колана си точно на 10 метра от къщата си , тъкмо щял да паркира човека и махнал колана си. И в тоз момент полицая го зърнал и хоп- глобата. Колана се маха чак когато колата е напълно спряла... Shocked Shocked Shocked Shocked

# 16
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Глобата е много малка. Дано да продължат да правят такива проверки.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 686
Ехаааа, крайно време беше!!! Наистина глобата е малка, но все пак съм доволна, че най-накрая нещо ще се прави по въпроса за безопасността на децата! Поздравления!!!

# 18
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  ............  Ама кажете какво да правя, като мойта щерка не ще и не ще в столчето  Sad врещи с пълно гърло, като я сложа в него, не спира да плаче изобщо...

Ако и ти седиш на задната седалка - слагай си и ти колан.
Премести се на предната седалка. Обяснението за всеки си знае мястото.
Гаранция че ако не се поддадеш на "провокацията" всичко ще се нареди след 3-тото возене....................

  Аз след второто такова возене се предадох  Embarassed крясъците бяха неудържими и продължиха повече от час...
  Явно, ще трябва пак да опитаме.
 

# 19
  • Мнения: 1 172
  ............  Ама кажете какво да правя, като мойта щерка не ще и не ще в столчето  Sad врещи с пълно гърло, като я сложа в него, не спира да плаче изобщо...

Ако и ти седиш на задната седалка - слагай си и ти колан.
Премести се на предната седалка. Обяснението за всеки си знае мястото.
Гаранция че ако не се поддадеш на "провокацията" всичко ще се нареди след 3-тото возене....................

  Аз след второто такова возене се предадох  Embarassed крясъците бяха неудържими и продължиха повече от час...
  Явно, ще трябва пак да опитаме.
 
Проверете дали столчето е удобно. Моят син започна по едно време да се инати и да врещи в колата - проблема се оправи като сменихме височината на коланите (нашето столче е с 3 нива за коланите)

# 20
  • sofia
  • Мнения: 1 186
Много добре са го измислили, но глобата е наистина много малка. Скоро пътувах по магистрала "Тракия " и видях в 3-4 коли децата да стоят на предната седалка в скута на майките си. Не стига, че по магистралите се развиват големи скорости, ами са сложили децата без предпазни колани и то на най-опасното място според статистиката- предната седалка до шофьора. Бях много възмутена. Моят син го возя само и единствено в столче и то на задната седалка.

# 21
  • Мнения: 945
Защо си мисля, че само глоба не стига, zа да раzберат хората zащо е необходимо детското столче?

Много хора дори и не подоzират колко е опасно да се воzи детето в майка си или въобще небеzопасено. Мисля си, че ако по телевиzивта вzемат и пуснат примерно 5 crash-test на ADAC хората сами ще се zамислят дали да пътуват беz детска седалка. А така с таzи глоба само ще провокират българския тарикатлък и хората на пук няма да слагат седалки...

# 22
  • София
  • Мнения: 2 686
Да, права си, Гери, но все пак е по-добре, отколкото нищо да не се прави по въпроса, както беше досега.

# 23
# 24
  • София
  • Мнения: 8 282
Глобата не е малка! Трябва да е такава че да е реалистична и да се събира. Акое 100лв. Ще дадат на полицая 10-20 лв и всики ще са доволни. И пак системата ще е прекараан.

Помощ немскоговорящи мами какво е "Mangelhaft"
Взехме столче Remi и го гледам има го в последната таблица ама нещо ме притеснява написаното ... без да знам какво точно е написано там Simple Smile

# 25
  • Мнения: 6 323
sehr gut - много добро
  gut - добро
  befriedigend  - задоволително
  ausreichend - средно, достатъчно
  mangelhaft - недостатъчно, незадоволително

Preis in Euro - цена в евро
Sicherheit - сигурност
Bedienung - обслужване
Komfort - комфорт
Gebrauch - използване, употреба
Testurteil - оценка от теста

# 26
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Чудесно е това.
Дали обаче ще има ефект  newsm78 То човек ако не се погрижи за безопасността на детето си преди всичко за какво друго да го е грижа newsm78 но знае ли се може пък някой да му пука повече за 20те лева и акта

# 27
  • София
  • Мнения: 8 282
Благодаря Мамма! Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 8 282
Може да даваме пример на останалите си познати и гои подсещаме... аз имам един приятел дето го научих като седне да се връзва с колана Simple Smile е поне в мое присъствие ... иначе ще има "а ти защо не се върза?" Simple Smile само дето не гледам лошо на като онзи Сталински лозунг (май беше "а ти записали се в армията?")

# 29
Заради настояването ми за подобна седалка(немска-маркова) и подобни се разведохме.
   Майка й, темерутски заяви, че в такова нещо дете(бебе) не може да седи, впоследствие и ченгетата от 02 РПУ-София решиха, че тя- майката решава как да се вози детето '...Нема проблеме, мое и така, и така.."
 А Ирина Гълева - екс съпругата ми (която настоя в Германия, това да е подаръка й, преди раждането още) ме излъга, че в инструкцията пишело, че е за над 6-месечни деца. Стоя си кошницата 6 месеца и като отворих, за да прочета за връзването й към автоседалка, се изумих: "...from day of bird...", "... du premier jour de l'enfant...".  А уж не е глупава жена - ст.инспектор в ТУ-София , при това в Стопански ф-т. Колежката й - дърта квачки от помашките села на Заара- "..ее, че то- дьетито  ша съ сгвачка бье..."(Уф, това май е друга тема -за Висшето образование и инспекторите му).
   В Агенцията за закрила на детето - отново бабички - "...А то туй за печалба е направено, Цъ.., не е за нас".   
  В агенция Анус или нещо около него " Ее, както си решите, така ще го возите, но можем да Ви препоръчаме адвокати, за да се разведете.."( май Анимус беше).
  Съдията Георги Георгиев (брачна колегия - СРС) "А, какво е това... а за какво служи.... хм".
    Та така за детските седалки и БГ-реалността, ако искате проблеми - вземете си!
Най-малкото, някой униформен рекетьор-уличник ще Ви облекчи портфейла...

Общи условия

Активация на акаунт