Може би ставаме по-добри!?

  • 2 591
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Germany
  • Мнения: 1 581
И аз не споделям мнението на авторката - даже напротив - вчера тъкмо свалях коша от колата да го закача на количката и някакъв олигофрен с черен джип и мръсна газ мина на 5 см. от мен идиота, ако мога бих извила с удоволствие врата на такива  Close, много ме ядосват.

# 16
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Тук мъжете винаги спират, а жените в повечето от случаите.

# 17
  • Мнения: 3 929
Аз май също съм от късметлийките. Но ми направи впечатление, когато бяхме в Добрич, май там майките не са на особена "почит" от шофьорите. Коствало ми е минути да чакам, за да пресека с малкото си дете на пешеходна пътека! Даже на мъжа ми му направи силно впечатление. Ама, извинявам се, ако оспамвам темата. Все пак тя е за това, че ставаме по-добри. Като цяло не страдам от липса на "предимства".

# 18
  • Мнения: 112
Да ми помогнат да сваля или кача количката по стълбите се случва често, но път не ми правят дори на пешеходна пътека.
наскоро един случай: пресичам на зелен светофар, заедно с мен тръгва да преминава и кола завиваща на дясно. щом смъкнах предните две гуми на количката на шосето и колата почти спря но когато продължих и количката беше вече цялата на пътя той засили и за малко щеше да ни блъсне.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
 Peace Ако наистина ги има това може само да ни радва.На теб явно ти се случва често и виждаш нещата позитивно след като цяла темичка си пуснала.Браво дано си права!

# 20
  • Мнения: 4 784
Наблюдавам в много редки случаи подобрението. Повечето все много бързат. Когато аз шофирам обаче, без значение дали майка с количка или просто, човек, застанал на пешеходна пътека да пресича, задължително спирам.

# 21
  • Мнения: 9 973
не забелязвам голям напредък Thinking

# 22
  • Мнения: 2 807
На мен винаги са ме питали дали искам помощ при качването на количката по стълбите, дори когато съм била само с едно/две деца  Wink

Държат/държали са и вратата, за да мина...

Повечето пъти и коли на пътя са спирали, когато ме/ни видят, че чакат да пресека, но има и няколко случая, в които не са спирали.

Никога няма да забравя, когато преди около 1 година си "чакахме реда" до една пешеходната пътека - бях сама с трите деца, 2 велосипеда, един голям багер (за пясък е, но се сяда върху него), детска количка, топка, една чанта с играчки за пясък и раница с водички, сокчета, влажни кърпички и т.н..  Tired - никой не спря в продължение на няколко минути - не им трепна сърцето и това е  Wink

Зависи си от човека, а според мен и от това дали е родител...
Ето съпругът ми например (почти)винаги спира, дори да не е на пешеходна пътека, за да направи път на желаещите бременна и/или майка с дете/деца да преминат  Heart Eyes
Забелязвала съм същото внимание към пресичащите и от страна на други татковци...
 
Признавам, че в началото на нашето родителство се случи няколко пъти да го подсещам да спре и да направи път  Wink
Няколко дни по-късно се "похвали" че прави път на всички с бебета и деца (родени или неродени), мислейки си че прави път на мен и детето ни (тогава само едно) Heart Eyes



Дано всеки от нас се старае да бъде по-добър!  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 1 185
На мен днес ми се случи - момчета от общината косяха тревата по тротоарите и се вдигаше страхотна пушилка от прах, а аз прябваше да мина с количката и те като ме видяха веднага спряха да косят!!!

# 24
  • Мнения: 286
Често ми се случва да ми правят път да мина с количката, дори днес ми се случи два пъти Laughing, но в повечето случаи не спират. Онзи ден ми идеше буквално да  #2gunfire две мадами, които едва не минаха през количката с колата си, а бях на място за пресичане, и това са бъдещи майки #Cussing out Да не говоря, че повечето жени шофьорки, дори които возят децата, си не спират, за да преминат майки с колички и бременни, много гадно и тъпо, ама това съм го забелязала като факт. Мъжете са по-толерантни към нас, майките май.

# 25
  • Мнения: 2 334
Е, радвам се за късмета ви. ))))
При нас няма такива екстри дори и на пешеходните пътеки. Стоиш и си чакаш като идиот някоя пролука, за да минеш. Само в БГ я има тази простотия и некултурни шофьори.

И при нас е така  за съжаление Tired

# 26
  • Мнения: 1 168
Срещала съм такива, макар и рядко.
От друга страна случи ми се полицейска кола /без светлини и сирени/ да ми цепи пътя на пешеходна пътека, така че, защо да очакваме от останалите шофьори нещо по-добро /като цяло/?

# 27
  • Мнения: 4 784
Това с полицейската кола няколко пъти ми се е случвало и на мен.

# 28
  • Мнения: 4 753
Някои спират и не е нормално да е иначе, но повечето гледат през мен и явно не ме виждат... Много съм невзрачна, когато съм с количката...   Joy

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Ха дано...... Peace

Общи условия

Активация на акаунт