МНОГОДЕТНИ МАМИ 40

  • 19 324
  • 351
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 3 326
Ето ме!
На празнувалите - Честито, на влюбените - тоже, на именници и прочее, невлизащи в предните графи - много любов, здраве и късмет! Специални поздрави за Сладкия татко - той пък е извън измеренията за храброст, доблест и вещина!
Сделката се разпадна (видеха ми ремаркетата...), та поживо, по здраво - днес се прибрахме! Подробен разказ ще включа в най скоро време, щото днес е ден за прочит и размисъл. Снимков материал - когато добрите самаряни(кумовете ни), които бяха наши съратници в мъката, ми предоставят - веднага ще кача. Тръгнахме без камера - бастисаха я на Рила моите зверове. С два телефона - на моя използвах случая да му видя сметката генерално още първия ден - не ми се беше случвало от почти от ...няколко месеца, другия без зарядно и ... нищо не снимахме.
Отивам да положа морни телеса, щото утре ме чака дълъг ден на пране, чистене (некои хора да не ги посочвам по имена, обърнали къщата на площад Славейков) и установяване на щетите.

# 286
  • Мнения: 2 641
наслуки както казах сами си почистваме градинките. няма на кой да чакаме. имаме парк точно до нашия блок и общината почиства само него. но има и много други площадки, технически доста занемарени. естествено че нямам нищо против подобна инициатива - просто н еми е ясно , ако не е нещо супер организирано, кой квартал и площадка ще огрее. затова според мен решението е в общините. всяка община да си се погрижи за собствените си площадки. иначе си носим пликове и там си слагаме отпадъците. мамите с които дружа от квартала ни са много възпитани жени и съвестно не си мятат отпадъците. естествено не всички са така, но по нашия пример, гледам вече че боклуци няма, значи и на други им е хрумнало да пазят чисто. нали е за децата ни. но мисля да си поискаме нови катерушки и все пак подръжка и на междублоковите ни пространства. при нас те са обрасли с трева и аз определено не мога да я изкося, а и не ми е работа.

# 287
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
 Hug и сега минавам набързо...неотидох на лекции предиобяда за да свърша нещичко и у дома и ще отивам от 14ч да съм примерна студентка Rolling Eyes ...поздравче за всички вас http://www.zazz.bg/play:b85baf25 много я харесвам тая песен,дано и на вас ви хареса  Hug

# 288
  • Мнения: 1 035
Черпя...днес ставмам на 23 години   smile3503



 


# 289
  • Мнения: 40
Честито   bouquet пожелавам ти още няколко по 23  newsm51

# 290
  • Мнения: 40
От Старозагорските мами разбрах, че Вечерница си има момченце - КРАЛИ МАРКО  Hug
Честито! Много щастливи и усмихнати дни от тук нататък  passifier

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=331622.220

# 291
  • Мнения: 2 641
честито на вечерница   bouquet

тъща ЧРД от мене   bouquet много много щастие и любов ти пожелавам ! и без майтап познавам 3 многодетни мами, едната роди 3 деца на възраст между 16 и 20 години  Shocked е имаше кой да и ги гледа де, дет се вика някои хора са си късметлии .

дидка как успяваш бре жена и на лекции да ходиш? аз неуспях да си донапиша дипломната работа по последното ми висше. дъщеря ми беше на 1 година и никой не пожела да я гледа за малко. толкова пребита бях от денонощния рев и ставането по 20 пъти всяка нощ, всяко преспиване се проточваше на ръце по 2 часа че гледах ей така  Crazy и си останах само със семестриалните заверки. вече почвам да си мисля сериозно че аз не съм добре или нещо  не правя както трябва. не е възможно всички останали да намират време а аз не Thinking newsm78

# 292
  • София
  • Мнения: 3 124
Синът на Вечерница се казва Елиас Теодор, 3820кг., 52см.  Simple Smile Да й е честит!   bouquet Най-после чакането й свърши!  Grinning

# 293
  • Не съм от тук и съм за малко
  • Мнения: 717
  bouquetЧЕСТИТ СИН НА ВЕЧЕРНИЦА! ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ И МНОГО РАДОСТ ДА НОСИ НА ЦЯЛОТО СЕМЕЙСТВО!   bouquet


ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, МИЛА ТЪЩИЧКЕ! БЪДИ ЗДРАВА И МНОГО ЩАСТЛИВА!
МНОГО ЛЮБОВ И РАДОСТ В ДОМА ТИ! ВЕСЕЛО ПРАЗНУВАНЕ!



# 294
  • Мнения: 2 022
ЧЕСТИТ СИН НА ВЕЧЕРНИЦА! ДА БЪДЕ ЖИВ И ЗДРАВ. БЪРЗО ВЪСТАНОВЯВАНЕ НА МАМА.

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ТЪЩИЧКАТА НИ.
ПОЖЕЛАВАМ Й ДА БЪДЕ ЗДРАВА, ДА ИМА МНОГО ПОВОДИ ЗА УСМИВКА, ДА СЕ РАДВА НА ЛЮБОВТА НА МЪЖА И ДЕЦАТА СИ И ДА ИМА МИР И ЩАСТИЕ В УЮТНАТА Й ПЪЛНА КЪЩА.


# 295
  • Мнения: 1 744
Честит син на Вечерница! Да е жив и здрав! Hug

Тъщичке, честит рожден ден! Да си жива  и здрава! Ама ти ....верно ли на 23г.  Hug

# 296
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Честит рожден ден на Тъща 3! Животът сега започва, нали знаеш?  Wink

Добре дошъл на бебчо Елиас! Да расте здрав и силен, обичан много от голямото си семейство! На мама - бързо възстановяване и много красиви мигове с бебчо!

# 297
  • Мнения: 11 607
Черпя...днес ставмам на 23 години   smile3503

Не карай народонаселението да ти завижда....А си признай....Без бой......Че аз на вас ще ви хвърля един такъв........Да преброим сега кой не чете 1 стр....А??????

Е как, скъпа Тъщичке, не изчака само с 1-1-ствен ден.........Да се родиш на 27.09.???????? Ух, ама и ти каква си.....бързаш! Да знаеш...хубавите хора се раждат на 27.09., по изключение на 26....от мен да мине!

Ето....и Вечерница друга предателка......Не успя да стиска....толкова чака и най-накрая и тя ме предаде....................


Честит рожден ден, Тъщичке! Много здраве, любов и щастие! С Тъста да догледате и правнуци(поне!)! Много обичана бъди!

Честит син и на Вечерница! Да е жив и  здрав, да яде, да спи и да е много, много щастлив!

Свате, да не би да си искала да изкараш Снахичката през граница? Нещо съм пропуснала......Така е...неприятности...като не си питала другата и майка..........Само така......На Снахата мястото и е в България!

Последна редакция: пт, 26 сеп 2008, 16:24 от Мама Цоцоланка

# 298
  • Мнения: 392
Честит син, Вечернице!
Да бъде един прекрасен бебок, здрав и кротък!
И.... чакаме нови приказни снимки на новия фото-модел на мама ! Като гледах последните публикувани снимки - онези бременните, разбрах откъде идва чаровната усмивка на Мирел Клементин - от самата Вечерница!

По повод възрастта на Тъщата - един виц:


Една жена споделяла с приятелки:
- Между 29-ия и 30-ия си рожден ден прекарах 10 разкошни години! newsm62 smile3534

Честит Рожден Ден Тъщичке! Да бъдеш винаги душата на танца![/b][/size]

# 299
  • Мнения: 2 807

Здравейте, мили мами!  Hug


Вечерница, ЧЕСТИТО!   bouquet  bouquet  bouquet

Нека малкият Елиас Теодор расте здрав, силен, щастлив, умен, чаровен и красив...  Heart Eyes
Желая всичко най-добро на него, теб и цялото ви семейство!
  Hug

Бъди все така обичана, уважавана, предпочитана...  Hug

 Hug Hug  Hug и  baloni baloni baloni и за бебето, и за баткото и каката! Heart Eyes Heart Eyes  Heart Eyes



Тъща 3, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!   bouquet  bouquet  bouquet

Желая ти много, много здраве, щастие и любов!  Hug Hug Hug

И благодаря за почерпката - мнооого вкусна изглежда  Wink


Sweetkids mama, как си?
Как е малката бонбонка?  Heart Eyes
А баткото и каката?


Anaise, аз по принцип предпочитам детегледачката да е млада... Просто нямаше кой друг да ти предложа за помощ в къщи и за това започнах с бабите  Wink
Дано харесаш момичето, което Надето ти препоръчва  Simple Smile
И не забравяй да се похвалиш  Hug

За помощта в отглеждането на децата - > бабите са млади и нито имат време, нито дават зор да помагат...
Но и аз като sweetkids_mama
не мога да търпя някой да ми седи на главата вкъщи и да дава акъл....та предпочитам да се оправям сама.

Майка ми винаги предлага и не отказва помощ, но не в София (а ако децата са при нея), т.к. има много работа, а и аз имам по-малък брат - няма как да го остави и да дойде при нас.

Аз обаче не мога да се разделя с тях - предпочитам да си се справяме сами.
Понякога не за всичко остава време, но поне знам, че децата ни са много щастливи, обичани, ценени и се чувстват повече от специални близо до мама и тате  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

една баба се беше кандидатирала да гледа Ема. попита ме има ли стълби че била с коксартроза. и аз я питах като е с коксартроза как ще тича след детето, тя ми каза че това не било моя работа  Grinning Joy та определено търся млада жена.

Чак сега видях за кандидатиралата се баба  Joy
Благодаря ти за огромната порция смях  Hug

А и свекърва ти - страшна работа  Crazy
И как не я е било срам да ви преследва навсякъде...
Да няма доверие на собствения си син и избраницата му  newsm78


Пиги®Hug
Какво казаха за посиняването на крака на мъжът ти?
Може и от стегнатият ластик да е, ама...

Много се радвам, че имате възможност да прескачате често до морето  Grinning
Все по-чести поводи за разходки по Черноморието и за напред!  Hug


Наслуки, честита ти нова придобивка  Hug

Аз също имам ролери - съпругът ми ги подари още, когато бяхме гаджета, но... никоя друга мама от многото, с които контактувам, няма ролери...

Често обичам да карам ролери с Дани - той също има и много се кефи, когато ги караме заедно - била съм най-безстрашната мама  Laughing, а и много се гордеел с мен, т.к. не познавал друго дете, което да кара ролерите си с мама  Blush


pomilvana, честито празненство, с малко закъснение   bouquet  bouquet  bouquet

Радвам се, че си успяла да овладееш херпеса навреме  Grinning
И браво за наддаването  Hug - мама добре се е погрижила за малкото човече  Heart Eyes


betunga, дано скоро спреш да повръщаш  Praynig
Надявам се да се чувстваш по-добре до края на бременността  Hug


Дидка, благодаря за музикалният поздрав!  Hug Hug Hug

Това е една от любимите ми(ни) песни от нашите младини  Grinning


Мамо Цоци и Кабо Алма, благодаря за линковете!  Hug Hug

За почистването - аз заедно с моята челяд съм(сме) съгласна(и) да се включим Grinning

Трябва обаче да намерим неподдържани площадки, т.к. всички около нас се поддържат и озеленяват от майките и обитателите на самите блокове  Simple Smile


Кабо Алма, обещах да споделя за разпределянето на бонбоните и други благинки  Wink

Моите дечковци отдавна разпределят всичко помежду си по равно - не е нужно дори да им напомням, че всичко между тях трябва да се дели така и да ги питам, дали те биха искали да са на мястото на този, за който ще остане най-малко Simple Smile

Само веднъж им бях обяснила какво значи "братска делба", след като поспориха кой е на ред да дели сега, и оттогава никой от тях не иска да дели сам, а само с другите двама  Laughing

Ако са бонбони - >знаят, че им давам само по 2 (най-много 3) наведнъж да изядат - взимат си по 2, или един от тях взима (пробвала съм и да дам бонбоните само на едното дете с цел да видя какво ще направи  Wink - връща ги, без да се е почерпил допълнително) и раздава на другите.
Другите остават за после/утре.

Ако е обикновен шоколад (на парчета) - пак така: сами делят парчетата по равно.
Ние не участваме в тази делба - шоколадовите/сладки неща, които те обичат идват мааалко по-скъпи за нас - оставяме всичко за тях  Blush, въпреки настояването им да хапнем и ние (и на това сме доволни)  Wink
И обратно - те не харесват неща, които ние ядем, предпочитат техните си  Laughing

Най-обичам да ги наблюдавам обаче, когато делят шоколада на Милка -  Милкинис (8 парчета в опаковката) - разделят си по 2, което прави 6 и 2 остават. Измислят всевъзможни начини, един от друг по-добри, за да разделят тези 2 парчета по-равно.
Последният отне около 10-на минути - > от приборите към детската кухня/фурна имат една малка дървена дъска и дървени ножове. Разопаковаха шоколадчетата Милка, поставиха ги върху дъската и разделиха всяко от 2-те парчета на по 3 части - направиха го наистина прецизно -> отне им малко повече време да ги огледат и преценят дали случайно някой няма да се прецака с маааалко по-малко отрязано парченце  Laughing

Няколко пъти, когато Дани и Ива са ставали от сън първи, сещайки се веднага за шоколад, питат дали има и за Мони; заделят за него и след като той се събуди му дават парчетата.

Има и много случаи, в които Мони като най-малък получава най-малко шоколад например - тогава обаче давам предварително на Дани и Ива (без най-малкото да вижда и да разбира), като им пояснявам, че Мони е малък и за него не е полезно да изяде колкото тях или че те са заслужили повече, защото... Wink


А какъв е бил случаят с вашите бонбони?




Джули, Габи, Галя, Наде, Лилибон, Пролетна феичке, Албена, Пешеходке, Червена шапчице, Теди, а и на всички останали, които съм пропуснала - >  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug  Hug

Общи условия

Активация на акаунт