МНОГОДЕТНИ МАМИ 40

  • 19 218
  • 351
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 293
ЧЕСТИТО НА ИРИНА И ЛУ-МНОГО ,МНОГО РАДОСТ ДА ВИ НОСЯТ ДЕЦАТА И В НОРМАЛНИ ДОЗИ ЯДОВЕ И ГРИЖИ    bouquet
Цветомира, аз да не се повторя от предните мами,но наистина  е чудесно.вярно,че и грижите  и късането на нерви се увеличава, но радостта от грейналите очи.....всичко се изтрива и.....продължаваш с  newsm47
.ако разгледаш снимките от началната страница ще видиш предимно усмихнати лица /е понякога знаеш кои си вървят и си се смеят.../ но това е друго тема. а за срещата аз съм за началото на месеца-по-вероятно е да е още хубава времето.
Джулка ако можем да помогнем с нещо...но моя мъж/нали е метеоролог/напоследък практикува само танца на слънцето....то ма затова цяло лято не е валяло-ще трябва да го ядосам  newsm78

# 46
  • Мнения: 11 607
Юле, дарявам ти вода newsm37  bath1......скоро да ви свърши аварията! И ако обича Каишка да ядоса мъж си!

Аз така както гледам....май ние можем втората седмица на октомври......но кажете и вие........

Оф...и като слушам за тези пожари......колко време вече стана гори!

И друго - казаха по Нова - 12-годишно момиче родило, ще гледа бебето с 29-годишната баба......

# 47
  • Мнения: 2 807
Ето, за който не го е чул по Нова телевизия - >
12 годишна стана майка - мъжО днес на пощата ми го изпрати, да ме увери, че изоставам с децата  Mr. Green


Нещо не се отваря, грешка някаква newsm78, затова го копирам:


12-годишна стана майка на 3,5 кг бебе

" 12–годишно момиче роди в ямболската болница "Свети Пантелеймон" здраво, доносено бебе с тегло 3500 грама.
Това съобщи д-р Илко Славейков, водил раждането, цитиран от Фокус.
Невръстната майка e родила първото си дете с цезарово сечение, тъй като физическото й състояние не позволява нормално раждане, бе категоричен д-р Славейков. На тази възраст костната система и вътрешните органи са недоразвити, допълни още д-р Славейков.
Младата родилка Мата М. е от тополовградското село Орлов Дол, където живее с майка си и 17–годишния баща на бебето. Той работел при пастрока на момичето. То щяло да разчита в грижите за бебето да помага майка му, която стана баба на 29 години. Очаква се майката и бебето да бъдат изписани днес или утре. "




# 48
  • Мнения: 1 035
(извинявай, че питам, но обикновено не ми/ни остава време за новините по света и у нас  Blush)

Тъщата, да ни светне как го праи тоя номер с пресата, форума и дзверовете, щото и на мен не ми е ясно Rolling Eyes!!!
Naughtyпонеже сте все мои хора , ще ви светна - пресата само на работа


12-годишна стана майка на 3,5 кг бебе
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked


Тъщичка,какво става с работата ти?

Благодаря ,Теди , за сега нямам проблеми ....поне не от такова естество като преди ,но ни предстоят сериозни промени в колектива и не знам как ще отразят върху работата ми .

# 49
  • Мнения: 2 641
малииии а аз на дърти години съм се засилила за трето  Grinning newsm78 то не само че съм подминала възрастта на бабата, ами явно ще се класирам като прабаба  Joy едно време леля ми родила първото си дете на 37 години и баба ми все и повтаряше че си гледа внуците  Grinning ми така де баба ми е имала 3 деца като първото е родено като е била на 17-18 години.

а за водата утре пак няма да имаме. не стига това ами под нас има едно бабе което е за освидетелстване. прибираме се ние от гърция и какво да видиме къщата ни пълна с пожарникари  Shocked  в пълен потрес се чудим какво става, а то бабичката от която е пропищял входа си пуснала газта от бутилката и излязла цял ден. та през нашата тераса слязоха долу, голям екшън беше. резултата е че тази жена пак си взе бутилката и разваления превключвател и сег ачакаме кога ще експлодираме. пак викахме пожарната и се оказа че нищо не можело да се направи чакали докато гръмне нещо  Shocked в диалог с бабичката не може да се влезе, няма да си смени развалените неща а и нас няма да ни пусне да ги видим за да ги сменим. незнам вече какво да правим, така ми се ще да имам къща и да се отърва от всички селяндури и ненормалници  Sad

# 50
  • Мнения: 2 433
sweetkids_mama, хайде скоро и на теб да честитим мъничко човече  Heart Eyes
Още малко ти остава да се наслаждаваш на бебчо през коремчето си...  preggo

А ако знаеш само как и на мен ми се бременее...  Blush
И само като избъзикам мъжО за това - > пребледнява на секундата  Laughing

Въх и на мен!!
Ама няма братче Mr. Green Мъжо не само пребледнява...ами и цитирам" Много ти е смешно нали" Joy
Та така - може би след години...

JuliS, защо така имате режим с водата?! (извинявай, че питам, но обикновено не ми/ни остава време за новините по света и у нас  Blush)
Дано скоро да завали тогава!  Praynig

Е, как що??? щото тези продажни душици - управниците/кръжочниците. Всеки избори обещават да размразят строежа на язовила обаче...така си остава. Не ща да се ядосвам да обеснявам - че с политика отдавна съм се отказала да се занимавам Crossing Arms ooooh! обаче това всяко лято да сме на режим  на водата - не е нормално! Иначе даваме вода и на Габрово и на Търново...ама като спре нашата - никой не ни дава. Продажници проклети!!!!!

Не съм ядосана.... Whistling ще ми мине......  Whistling може би на 15 септември ще завали.... Praynig винаги вали!!!!!!!!!!!

# 51
  • Мнения: 1 410
Цитат
Момата ми е в нервна криза от няколко дни, подозирам задните кътници като първопричинни. До сега не съм ползвала нищо (освен един-два пъти панадол за предните), ама напрежението ескалира - дайте съвет преди да изтрепя народа у дома и извън него. Не ям, не спя, не дишам даже, ама пак нема угодия!
В такива случаи давам Дентокинд.При Миши действаше.Хомеопатичен продукт и е безвреден.http://framar.bg/product_review.php?id=30010137&from=0&p … D%C4+%F2%E0%E1%EB.+*+150  Опитай с него ,мила ми Пешеходка от ИРа Laughing
cvetimira успех в бебеправенето!
Цитат
ако разгледаш снимките от началната страница ще видиш предимно усмихнати лица /е понякога знаеш кои си вървят и си се смеят.../
newsm62  ама са най-щасливоте хора!
Джулка ,кошмаре е без вода!уф ,дано като четеш поста ми водата вече да е дошла babydust7
 Честито на мамите с бебенца

# 52
  • Мнения: 2 433
Пешеходке, споко - не си идиот. Мисля ,че всяка една от нас би постъпила така - за салама де... да не говорим ,че жената хич не е виновна че ония идиоти в Била не спазват инструкциите на съхранение...
Вярно - нашите деца са потърпевши. И на мен ми писна като купувам нещо да следя срокове на годност и добро състояние. Но живеем в България и колкото и да ми е мъчно да си призная - тук абсурдите и идиотщините са ежедневие!
Не се ядосвай на себе си- добре си постъпила. И тази жена за хляба си се бори. Много и е струвало да влезе в Била, а никой нама да я пита катоя изхвърли...
 И да кажеш на онази Перка златна , че много ни липсва!!!! Щом и Маминка се завърна - време и е и на нея да доплува! Mr. Green
Маминке Naughtyда ги нямаме такива! Веднъж вече  се ската на зимният празник!!! Сега с полиция ще те издирим - но ще те доведем на среща!!!! Crossing Arms
Сладко мамче -  малко ти остана! Помилвай малкото бебешорче и му кажи ,че всички го очакваме с нетърпение!!!!
 А за водата- дойде - ама след малко ще си иде Mr. Green Един комшия му поправиха преди 3 дни пералнята. Още не може да разбере дали е успешен ремота или не - живее на 7мият етаж  и няма достатъчно налягане за пране!!!!! Mr. Green
Айде , лека вечер! Че днес цели 2 пъти писах вече- чудо невидяно!!!! bowuu

П.П.

Неможах да се въздържа....
това е разговор м/у моета Мирела и приятелка:
- az sum v trayr
- 6to
- s4upi mi se nokat
- s1jalqvam za zagobata ti
-  nai6 li kolko mi be6e hybav
Cry
-  sry / това е съкращение от Сори
- kato porasne 6ti pokaja

 ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Представяте ли си какви ценности и проблеми имат 13 год. ни деца......

Последна редакция: чт, 11 сеп 2008, 09:30 от JuliS

# 53
  • Мнения: 349
Добро утро мамчета. Толкова се радвам за топлото посрещане. Ще пиша с най голямо удоволствие. Успешен и хубав ден на всички Ви пожелавам

# 54
  • Мнения: 1 410
Не мога без вас.имам толкова работа ,но първо да видя как сте.
Успешен и спокоен ден на всички!

# 55
  • Мнения: 349
Миши сигурна съм,че си много изморена, но пък съм сигурна че и това е най сладката умора  Party. Майчета ще споделите ли как Ви се отрази третата бременност и как се справихте с килограмите след раждането, защото съм чула че е по трудно свалянето и въобще как се възстановихте? /извинявам се ако въпроса е тъп  Embarassed/

# 56
  • Мнения: 2 807
Здравейте, мили мами!  Hug


тедивас, и на мен ми е приятно да се чувствам по-близо до теб!  Hug
Дългите постове обикновено пиша, докато готвя и нямам друга работа, или когато децата спят  Wink


напоследък практикува само танца на слънцето....то ма затова цяло лято не е валяло-ще трябва да го ядосам  newsm78.
Joy
kaishka, смях се от сърце на написаното  Hug


Тъща 3, надявам се предстоящите промени в колектива да не се отразят негативно работата ти  Hug


малииии а аз на дърти години съм се засилила за трето  Grinning
Ами хайде, де, зарадавай ни най-после  Hug


Джули, дано всички проблеми относно недоимъка на водата се изпарят изведнъж!  Praynig
Това си е мъчение направо  Sad

Маминке Naughtyда ги нямаме такива! Веднъж вече  се ската на зимният празник!!! Сега с полиция ще те издирим - но ще те доведем на среща!!!! Crossing Arms
Малеее, и ти ме подгони...  Blush  Hug


cvetimira, надяваме се да пишеш, както и бързо да се заредиш с ентусиазма да гледаш 3, а защо не и повече деца  Hug

На въпроса за илограмите - малко по-късно, като заспят децата - сега пиша, докато са в тоалетните (по нужда)


mi6imadi, лек, спокоен и ползотворен ден ти желая!  Hug
Мъничката как е?
Плаче ли още?
Да не би по-силни колики да има?  Thinking

Удобен ли е слинга? - аз мислех да си взимам още за Ива, но дори и за Мони не се реших навреме и нямам представа как е да се движиш с 2 свободни ръце...


Децата ме викат вече...
Теди, имах 5 свободни минути, за да прочета как сте днес и за да отговоря  Wink

До после!  Hug

# 57
  • София
  • Мнения: 3 113
Цветимира, добре дошла в темичката- да знаеш, многодетството е заразно, така че пиши тука и хоп, след известно време може и да ни се похвалиш.  Wink Аз обикалях, обикалях около тази тема, облизвах се....и дядо Коледа ми донесе трета бременност за подарък.  Laughing

Какво да ти кажа за третата бременност.....много спокойна, леко досадна дори- в добрия смисъл Simple Smile. И трите ми бременности преминаха без здравословни оплаквания, само първата ми беше истински интересна, втората и третата ги изкарах повече на автопилот, без много-много да се впрягам.  Grinning Най-много килограми качих първия път, а третият път- само 8 кг. За тях не се притеснявам много, почти съм убедена, че бързо ще ги сваля след раждането, но имам да свалям още много от предишни години.....та ще видим.

Новото и вълнуващото този път беше, че децата, с които очакваме бебето, са две, и са по-големи, отколкото беше синът ми, когато се роди сестра му. Те ме подкрепяха постоянно с безрезервния си ентусиазъм и интерес към случващото се. Стараеха се и се стараят да не ми създават много грижи, особено синът ми, който е на 10 год., стана много внимателен. Някакси по-весело минаха деветте месеца покрай тях.  Party

За гледането на три деца се надявам тепърва и аз да споделям впечатления.  Grinning Очаквам да е по-трудно като организация, по-уморително, но и по-весело.

# 58
  • Мнения: 349
Незнам защо толкова време се "страхувах" да пиша, та вие сте чудесни- мили и отзивчиви идва ми да rotfImao rotfImbo. Моят голям син Любко само за бебенце ми говори, че много му се иска, но "този път да е момиче, че мамо ми омръзна толкова мъже да има в нас"  Laughing А пък аз си мечтая за двечки  Blush

# 59
  • София
  • Мнения: 1 677
Цветимира,ами ние и на двечки ще се радваме,даже двойно  Hug Не му мисли много.Ако и тати е съгласен,няма проблеми.

Момичета,който не е разбрал,ние имаме още една работна тема"Клуб на многодетните родители",в която пишем за по-важни неща.В момента се обсъждат две срещи.Ако намерите време,моля посетете я и се включете и там.Чакам ви!

Джулка,то ценности,то чудо  Joy Joy Joy Направо нямам думи. Laughing Как е Къци?А Яни какво ще го правите,ако затворят градината?

Маминке,пиши,мила,пиши!Ние много обичаме да четем.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт