Подсъзнанието може всичко 2

  • 76 085
  • 636
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 114
Аз съм си измислила 2 подхода към моето дете.Единия е, когато е болничка от нещо давам вит.Ц примерно и казвам, че това е вълшебно хап4е.Използвам го и  като хап4е против страх Simple SmileДругото, което правя е да й говоря докато спи.Чувала съм, че това било доста добър метод.
venny_b, благодаря за отговора!  Hug Именно това ме интересуваше. Аз съм се насочила към рибеното масло (без да изключвам вит.Ц), защото то е полезно и за очите. За говоренето на ушенце по време на сън съм го и чувала, и в книгата за децата също го има като метод, пък и аз от малък когато заспи го целувам и му говоря колко много го обичам. Правила съм го интуитивно, не защото съм знаела, че това е вид памет.
Прочетох цялата предишна тема, но предполагам ще трябва да мина през нея още веднъж заради всичко, което съм пропуснала да осмисля.

# 16
  • Мнения: 836
искам да попитам корифеите (не е заяждане  Peace )
ако подсъзнанието ни ни разболява, и по-специално вината се приема за причина за образуването на тумори и рак, какво причинява рак на едно куче или на диво животно (защото има и такива случаи) ?

# 17
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
 Hug

# 18
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
...ако подсъзнанието ни ни разболява, и по-специално вината се приема за причина за образуването на тумори и рак, какво причинява рак на едно куче или на диво животно (защото има и такива случаи) ?

Без да твърдя, че съм права, само правя предположение - може би храната, която приемат или замръсената околна среда, в която живеят.

Например четох някъде, че е добре да се избягва за храна морска и океанска риба, защото всички пестициди в крайна сметка отиват във водата. Било установено някакво увреждане в рибите, което предразполагало към канцерогенни заболявания у хората.

Може би е нещо подобно и при другите животни.

Последна редакция: ср, 10 сеп 2008, 21:41 от Вела

# 19
  • Мнения: 1 652
Има много примери в моя живот, доказващи, че подсъзнанието може всичко. Няма да ви отегчавам с всички- само един. Имах минероподобен синдром от  края 2003 година, а в началото на тази година се сдобих с тироидит на Хашимото с хиперфункция. Винаги съм мислела позитивно за здравословните си проблеми. С помощта на хомеопатия и психотерапия "видях" синдрома да си отива. А от три месеца и  хормоните ми са в норма, остава да оправя  антителата.  Grinning

 
искам да попитам корифеите (не е заяждане  Peace )
ако подсъзнанието ни ни разболява, и по-специално вината се приема за причина за образуването на тумори и рак, какво причинява рак на едно куче или на диво животно (защото има и такива случаи) ?


Животните, силно са повлияни от нашето мислене. Поемат и мислите ни като енергия. Понякога животните поемат лошата енергия, вместо нас, заради нас. Не само домашните любимци, и дивите животни живеят в среда замърсена от нас и в стрес причинен от хората.
За децата същото  се отнася. Силно са повлияни от силата на нашето подсъзнание, като майки. В каквото вярва майката в това и детето. Преди Дж. Кехоу, съм работила за конкретни неща с метода Силва. Не е вярно, че няма значение дали вярваш. Много по-резултатно е . А с утвържденията , и с повторението им настъпва,  полека-лека и оптимизма.  Grinning

# 20
  • Мнения: 3 069
Запис.

# 21
  • Мнения: 3 118
И на мен ми е трудно да повярвам, то на кой ли не е...
обаче спор няма, че  е далеч по резултатно ако ВЯРВАШ...
може да ви прозву4и смешно, но за силата на вярата се сещам за онази сцена в Индиана Джоунс и последния кръстоносен поход, когато Харисън Форд трябваше да пресече онази бездънна пропаст и вярвайки установи, че има пътека...

# 22
  • Мнения: 1 652
Преподавателят ни в университета по мениджмънт ни казваше ,че  американски мениджъри твърдят, че децата на които са разказвани приказки за победи и герои, пълни със смелост, а не за  бедност и слабости са много по- успели в живота и то като ръководители.

Има много такива приказки и филмчета, но любимият ми пример за смелост е Спирит. Много пъти ме е питал моят син- "Защо му се поклони  мамо /поручика/  на Спирит? Защо така направи?" който е гледал филмчето знае - поклони се на смелостта на коня, на вярата му в себе си и го поздрави.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 402
И аз си купих книжката на Кехоу за подсъзнанието, започвам да я чета и ще се включа с коментар по-късно.

# 24
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Galya S, мислиш ли, че това, което си написала под името си / Дебела съм / е подходящо за утвърждение?

# 25
  • around the world, where the heart belongs
  • Мнения: 1 187
 Simple Smile То и аз си знам, че съм дебела, ама все още не мога да стигна до фазата да си се визуализирам 20 кила надолу.  newsm78

# 26
  • Мнения: 753
И аз да се запиша.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 402
Galya S, мислиш ли, че това, което си написала под името си / Дебела съм / е подходящо за утвърждение?

Това е самата истина!!!

# 28
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Това може да е истина, но ако искаш да отслабнеш не бива да утвърждаваш, че си дебела. Аз искам да отслабна поне 5 кг. и от известно време си повтарям, че от ден на ден ставам все по - слаба и по - слаба. Повтарям си и , че съм слаба и си се представям така, както изглеждах преди 1 - 2 години преди да кача излишните килограми. Визуализирам как изглеждам в панталоните, които в момента не мога да обуя и т.н. Ако на теб  ти харесва да си дебела това, което си написала под името си е в хармония с твоето желание. Ако обаче ти се иска да отслабнеш мисля, че е по - добре да смениш надписа.

# 29
  • Мнения: 7 738

някой чел ли е това

http://helikon.bg/?act=books&do=detailed&id=142062

и ако да, какви са ви отзивите, че много и се чудя дали да си я купя

Общи условия

Активация на акаунт