Всичко за интериорните врати

  • 49 121
  • 192
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 794
Да, прехвърлен е. И като изключим вратите, всичко друго направиха много добре. Повече от доволна бях, до момента, в който ги видях. Ще питам, къде са правени и ще отида да видя, дали може да ги "облекат" в друг цвят. Това ми хрумна като идея.

# 76
  • Мнения: 1 316
А платен ли е на 100%? Защото ако не е, знаеш какво можеш да направиш.  Wink

# 77
  • София
  • Мнения: 794
Платен, прехвърлен...
Няма да се разправям, мисля си, че нямам основание. Както споменах строителите не са виновни, по договор пише, че трябва да ни монтират врати, е монтираха ги. Никъде не пише, че трябва да за зелени, червени, бембени... аз съм си виновна, че не ги ръчках достатъчно, за да ми дадат право на избор на цвят. Остава ми единствено варианта, да префасонирам за възможно най-малко средства наличните. Надявам се производителите да могат да ми ги фурнироват или да ги облепят с нещо по-светло. Лайсните е ясно, че ще ги махна, та дори и белег да остане. Надявам се, че преработката ще излезе по-евтино от купуването на нови.

# 78
  • Мнения: 4 380
Ако решиш че ще махаш на всяка цена лайсните, от там нататък какъв ти е проблема с боядисването? Ако останат бразди или следи шпакловаш и отгоре боядисваш изцяло. Ако тръгнеш да ги преправяш така основно, на твое място бих преправила и бравите с двойни отвори.

# 79
  • Мнения: 4 371
Абе махай лайсните и това е. Остава фрезовка, изчистена и неблестяща. Или не? Не каза как са сложени?

# 80
  • София
  • Мнения: 794
Абе махай лайсните и това е. Остава фрезовка, изчистена и неблестяща. Или не? Не каза как са сложени?

Лайсните нямам представа как са сложени, със сигурност ще остане белег, въпроса е с какво да го закрия този белег. То ако вратите бяха просто изчистени, без нищо щях да преглътна факта, че са венге, но това злато по тях ме изкара от релсите.

...на твое място бих преправила и бравите с двойни отвори.

Извинявай, но това не го разбрах. Какво значи брави с двойни отвори? Т.е. кое да преправя не разбрах?

# 81
  • Мнения: 4 371
Не е нужно да го закриваш, ако вратата отдолу е фрезована. Но ако е пълно с някакво лепило не знам newsm78 Отлепи някъде, където няма да се вижда, примерно в мокрото.

# 82
  • Мнения: 4 380
Имаш 2 дупки в момента- едната за дръжка, другата за ключалка. Или единна дълга грозна комунистическа брава. Мразя ги- въпрос на личен вкус. На идеалната врата трябва да има само една дръжка и никакви повече дупки. Неизвестно защо врати само с дръжка в България са едва ли не двойно по-скъпи. Предполагам че са по-търсени и просто се възползват.

# 83
  • Мнения: 4 371
Неизвестно защо врати само с дръжка в България са едва ли не двойно по-скъпи.
Това пък защо? Нали машина прави разпробиването. Аз не съм чула някъде да има разлика в цената. Но тук не е модерно може би.
А и честно казано аз искам ключ на спалнята, заради децата. Няма да е красиво една врата да има ключалка, а другите само дръжка Rolling Eyes

# 84
  • софия
  • Мнения: 66
НЕ ПОВЪЧВАЙТЕ В ДЕЛТА ЕЛИС или RАINBOW DOORS.

 
На вниманието на всеки който е решил да си поставя или сменя интериорни врати - В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ ПОВЪЧВАЙТЕ В ДЕЛТА ЕЛИС или КАКТО СА НАПИСАЛИ НА ОФИСИТЕ СИ RАINBOW DOORS.

Това са абсолютни аматьори - разполагат с 2 офиса на Хр.Ботев срещу 32 у-ще и в Деницата в Младост. Поръчах им 6 врати - имах нещастието да реша вратите на баните да са алуминиеви от вътре и с фурнир от вън и от дам се почна. Тази фирма не е производител а е сутеньор на фирма за врати СИМА - 98 от Шумен и на някаква фабрика в Белене. В шуменската фирма правят въпросните врати от алуминий и фурнир та от там ме насочиха към нещастниците от делта елис. Ще изброя само някои от нещата които надроби въпросния "доставчик" - закъснение на изпълнението без изобщо да се обадят че ще се забавят. Започване на монтажа 5 дена след крайния срок - първоначално трябваше да стане за 2 дни но...той продължи 4,5 дни.Освен това едната каса беше изработена с неверни размери - наложи се поръчка на нова - която трябваше да стане за 1 седмица – докараха я след 2седмици. Непоръчани детайли за плъзгащата се врата - 2 седмици, неправилно изработени лайсни за задържане на стъклата - преработка 2 седмици. Дойдоха да монтират ново изработените елементи - отново сбъркани . И още един куп дреболии за които няма време да пиша. Имам чувството че това са им първите монтажи - така че ако искате да си спестите много нерви ВЪОБЩЕ НЕ СИ И ПОМИСЛЯЙТЕ ЗА ТАЗИ ФИРМА.

ПП. Към дата на това съобщение монтажа още не е завършен - имали много работа и правели щанд на Стройко !!!!!!!  #2gunfire

# 85
  • софия
  • Мнения: 66
Съжалявам за грешката - НЕ ПОРЪЧВАЙТЕ

# 86
  • Мнения: 4 380
Неизвестно защо врати само с дръжка в България са едва ли не двойно по-скъпи.
Това пък защо? Нали машина прави разпробиването. Аз не съм чула някъде да има разлика в цената. Но тук не е модерно може би.
А и честно казано аз искам ключ на спалнята, заради децата. Няма да е красиво една врата да има ключалка, а другите само дръжка Rolling Eyes

Прегледай всички български фирми предлагащи врати и ще забележиш разлика и то голяма. Никой няма да каже че е заради бравата, но просто няма да откриеш врата с подобна брава в по-ниския диапазон от цени.

Това че бравата се състои само от дръжка, не значи че не се заключва. Моите се заключват всички.

# 87
  • Мнения: 4 371
Как се заключват? Никога не съм виждала Blush

# 88
  • Мнения: 4 380
Как се заключват? Никога не съм виждала Blush

Аз исках да снимам ключалката и да ти покажа, но в момента апарата ми е без батерии. Ще снимам по-късно и ще видиш точно как става.

# 89
  • София
  • Мнения: 794
xenia, и на мен ми е любопитно да видя как изглеждат, че не мога да си го представя. Ако има из нета такава брави, дай линк.

Общи условия

Активация на акаунт