Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Не са ми предлагали дрехи за дъщеря ми.
Може би защото, повечето ни близки деца са момчета.
Аз пък давам дрехи с удоволствие. Имаме твърде много. Моя е грешката, че наистина купувам твърде много дрехи на детето си, които буквално остават неносени.
Като й станат малки или реша, че няма да ги носи повече, ги изпирам, изглаждам, нареждам в чувал и ги нося в дом "Надежда" в Младост.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Взимала съм дрехи от племенницата ни.И то които стават за момче.Обувки носени не взимам.Ако някой ми предложи дрехи или обувки които не искам опитвам тактично да откажа, ако не мога ги взимам и ги изхвърлям или ги прибирам някъде и след време ги връщам.

# 17
  • Мнения: 2 439
Съседката ни е самотна майка. Отначало я питах дали иска да вземе дрехи от децата ми - основно якета, суитчери и анцунзи. Сега направо й звъня и и давам купа в ръцете. Тя знае, че по този начин не си чистя парцалите и ги взема. Аз самата съм вземала от мои братовчедки, а сега дори и от приятелки.

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз не съм изпадала в такава ситуация и незнам как бих реагирала newsm78

# 19
  • Мнения: 1 763
Аз нямам никакви скрупули да обличам носени дрешки на детето ми. Обаче няколко пъти ми се случва да ми дават дрешки, които наистина са за изхвърляне, просто да не им заемат място и да трябва аз да ги изхвърля. Получавала съм дори роклички, а имам момче. Аз всичко взимам, за да не обидя човека, който ми ги дава.  Не съм сигурна дали постъпвам правилно, просто така ми е по-лесно. Сега съм събрала всички малки дрехи на сина ми, които могат да се носят и чакам някоя приятелка да забременее, за да и ги дам.

# 20
  • София
  • Мнения: 407
Няма лошо да се ползват дрехи от друго дете и ако някой ми даде, бих приел, стига да ги дава от сърце, а не с користна цел. Тези, който не ми харесват, слагам до кофите за боклук и веднага се намира кой да ги вземе. Аз също винаги предлагам дрешките на моето дете на приятели. преди да ги оставя до кофите.

# 21
  • Мнения: 645
Дрешки приемам от детето на брат ми, което е по - голямо, от дечицата на приятелка, но носени обувки не. И съм подарявала дрешки, дори имам позната, която ме помоли да й дам омалелите панталонки на сина ми.

# 22
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Не, не приемам.
Аз никога не съм обличала дрехи/ обувки и т.н., носени от друг, та камо ли детето ми.

Съответно, не предлагам на приятели/ познати и нейните вече омалели дрехи/ обувки и т.н.
Давам ги или на някой дом (не всички домове приемат), или ги нося в Червен Кръст. Ама то си е разправия, то е чудо...
Избягвам да ги оставям до кофите за боклук  Naughty

# 23
  • Мнения: 3 550
Аз приемам с охота, но винаги са ми давали добре запазени, а не такива, които стават само за боклука.

# 24
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Да, бих ги приела, защото това е жест на внимание към мен и детето ми.

А до колко ще ги употребявам е друг въпрос.

# 25
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Да, бих ги приела, защото това е жест на внимание към мен и детето ми.

А до колко ще ги употребявам е друг въпрос.

И ти си права. Но в нас да не е склад?- аз нейните парцали се чудя накъде да ги разбутам, пък да прибирам и още, за да не засегна някой...

# 26
  • Мнения: 250
Вземала съм дрехи от сестра ми /на племенника/, но са били почти нови.Но без обувки -  носим само нови, защото всяко краче различно стъпва. Мамими, в подобна ситуация не съм попадала - да ме засипват с износени дрехи, бих тактично отказала или занесла в някой дом
/ въпреки че ако са много стари и за там не стават/. newsm78

# 27
  • Мнения: 817
Приемах, за да не обидя, но не ги ползвам. Аз не предлагам дрехи от моето дете на други майки, не ми е удобно, защото знам, че може и те да ги вземат само от неудобство, и да се чудят като мен къде да ги слагат. Вече се научих да отказвам, достатъчни са ми нейните парцалки, които ние сме купили и няма къде да слагаме, че да взимам и на хората непотребните дрехи.

# 28
  • Мнения: 2 829
Досега почти не са ми предлагали носени дрешки за детето. Бих се зарадвала и с удоволствие бих ги използвала.
Аз самата съм давала и давам назаем носени дрешки от сина ми - особено бебешки. Идват майки - приятелки вкъщи на гости с бебоците, прява им кафе и изсипвам дрехите върху едно одеало на пода. Те си мерят, избират... Като умалеят на бебоците-връщат ми ги надлежно изпрани и сега са готови и чакат бебето да се появи Simple Smile
Сега вече познавам повече хора тук (преди да изляза в майчинство и да започна да се разхождам с бебето почти нямах познати, камо ли пък с деца), та се надявам като се роди бебето, особено ако е момиче да ми предложат приятелките розови бебешки дрехи Simple Smile

# 29
  • Мнения: 8 999
Взимам, естествено. От приятелки с по-големи деца, а дрехите и обувките, които ми дават винаги са наистина като нови. Никой досега не ме е дарил с парцал /освен една моя луда братовчедка, която домъкна от провинцията всичките носени дрехи на децата си отпреди 30 години - тях директно оставих до кофите, след като роднината ми си замина/.
Приемам с любезна благодарност, а което не ми трябва или не ми хареса, давам на майки, които наистина имат нужда от помощ или оставям в църквата.

Общи условия

Активация на акаунт