72-ра Американска тема

  • 17 153
  • 308
  •   1
Отговори
# 240
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Честит празник на празнуващите!
Мен вчерашния ден ми беше най-черния досега в живота ми, чак накрая не можахме да повчрваме че свърши. Иво е с първата си болест през живота си - възпалени уши. Аз нали съм съвестна работничка го заведох на градина, защото педс казаха, че нямало проблеми. На обяд ми се обадиха да ходя да го вземам, че имал темп 103.8. Отидох, ама нали съм патка не му дадох нищо веднага. Заведох го на лекаря му пак. Дадоха му Мотрин там, биха му антибиотик венозно за да засилят действието на оралния. И хайде в къщи, темп не пада. На отиване към къщи един глупак ни сече пътя докато се пристрояваме към магистралата, а друг отзад ни подбра ooooh! Хайде още два часа докато напишат полис репорт. Оказа се че наша била вината, защото сме се престроявали Crazy Детето беше вече на парцал в ръцете ми. Прибрахме се, аз го изкъпах с хладка вода, увих го с хавлии и отидох да му взема дрехи, когато баща му се развика да отивам в стаята. Той целия се мята и гърчи, направи ми фибрилен гърч, беше най-ужасяващото нещо на света, въпреки че цяла година съм работила с хора с епилепсия. Друго си е като е твое дете. Посиня, не можеше да диша защото носа му беше запушен от възпалението. Обадихме се на 911, дойдоха за минутка, гърча беше спрял вече. Отидохме все пак до болницата, и там потвърдиха, че нищо страшно няма, нормално е всичко, ама никога няма да го забравя. Сега ще се гледаме в къщи докрая на седмицата. Утре имам трейнинг, но май ще пропусна, той все плаче за мен и се гушка. Голяма е душица, и толкова беше смел в болницата като го слагаха на системи. Имаше сили даже да изгледа сестрите лошо Heart Eyes Днес май е по-добре, но е сънлив. Сега съм като орел над него с термометъра. Дано не се повтаря повече.

# 241
  • Мнения: 7 091
Руми, ужас! Добре, че се е стабилизирал малкия! Ели като ми беше с 40 градуса в продължение на 4 дни в началото на годината това ми беше най-големия страх! Дано нямате повече такива проблеми!  bouquet

# 242
  • Мнения: 2 257
sipirumi, ужасен ден е бил, ама пък погледни го от позицията на днешния - вече е минало и край, няма повече. Сега остава да дойдеш на себе си от страха и шока и малкият ти син да оздравее напълно.

Весели и честити празници и поводи на всички!

# 243
  • USA
  • Мнения: 559
Сипируми, ужасно е било! Добре, че е минало и се стабилизирал малкия. Дано бързо да оздравее. Аз съм голямо шубе и има ли температура, хич не жаля тайленола. Дано да нямате повече такива дни.
Пумпал, и с Пингвинчето се разминахме, че Изи нещо не беше във форма. Нищо, ще повторим, този път успешно!  Hug Laughing

# 244
  • Мнения: 558
Руми, навървили са ви се от лоши, по- лоши работи вчера, наистина звучи ужасно... Добре, че е свършило... и, че ще си се гушкате цяла седмица с малкия болник  Hug... Дано да оздравява и да не се повтаря никога гадния гърч  Praynig...
Ние веднъж само сме имали 104Ф, и абсолютно нищо друго... педиатрите дори не пожелаха да ни видят... но аз се запасявам с ефералганови свещички от БГ и обикновено се презастраховам, прескочи ли 103.6 примерно, досега да чукам  на дърво успешно...

# 245
  • Мнения: 940
лелеее Сипируми  кошмар някакъв чак гърчове от темп.,ужас -бързо да се оправи малкия Hug

бенс...вчера гледах писателката на вампирската поредица дето я имаш на автара-паднах просто ...майка на 5,3 и1 годишно написала и 4те книги за 4 месеца държейки малкия в скута си...такъв невероятен успех

Хиър...това за дрямката с одеалцето и аз много го обичам ...от време на време обаче - с дете тайната на успеха е да имаш хъби който работи вечер и е по това време в къщи за да може да поеме щафетата Simple Smile

# 246
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Мерси момичета, май пак няма да се спи тази нощ. Въпреки Тайленол и Мотрин пак е с 99.7 и мен взе да ме тресе, че ще се качи пак над 101. Преди малко му слагах кърпи с оцет и го къпах в хладка вода. Сега заспа пак. Чеотх че се слагало белтъци на стъпалцата, ама нямаме яйца. Можело и с настъргани картофи или лук с оцет. Някой да е пробвал? За баните казват да са за около 30 мин ама той пищи все едно го коля.

# 247
  • USA
  • Мнения: 559
Вики, за писателката бих казала невероятно кротки деца.  Joy Моето 1 годишно не може да се задържи на стол за повече от 5 мин, пък камо ли в нечий скут.
Какви са тези педиатри! Аз при нашите ходя само да кихне и пак ме приемат.  Rolling Eyes Никога не са ми отказвали да го прегледат.

Сипируми, като започне да действа антибиотика ще падне температурата. Дотогава поддържай с тайленола и мотрина. Аз съм опитвала с оцет и вода да стъпалата и на челото. Падна му температурата но не изцяло и той тогава много пищеше и то от кърпите само. Много ти съчувствам.  Hug

# 248
  • Мнения: 7 837
Руми, да не те притеснява темп., организма му се бори с инфекцията и е нормално да я поддържа, а и 99 е нищо, 101 - също. Дори и да качи още малко, не се опитвай да я сваляш рязко, хладък душ за 1-2 мин. е достатъчен. Крясъците са неизбежни.
Толкова съм претръпнала вече с тепм. от рода на 103 и нагоре, поне веднъж месечно ми се случва или с единия, или с другия или с двамата едновременно... Като машина съм.

Бързо оздравяване.

# 249
  • Мнения: 1 726
Аз слагам детето си във ваната , в хладка вода когато има над 39, защото много бързо вдига .Правил ми е гърч а знам , че всеки следващ , не дай си Боже, се получава при по-ниска температура. Давам му играчки  и го оставям да си поиграе 15 - 20 минути поне, не мисля , че един душ е достатъчен. Понякога мрънка че му е студено, но се заиграва и спира, като го увивам с мокри кърпи реве повече. Успех! Hug


Знаете ли , мами, в някой от големите магазини да продават кори за баница или бутер тесто, все се оглеждам ,а не мога да намеря newsm78

# 250
  • Мнения: 3 988
Знаете ли , мами, в някой от големите магазини да продават кори за баница или бутер тесто, все се оглеждам ,а не мога да намеря newsm78

savina_h, къде живееш? Около нас във всеки магазин има, но знам, че това далеч не е случая навсякъде.

sipirumi, дано всичко приключи добре и бързо при вас.

# 251
  • Мнения: 868
Вики, за писателката бих казала невероятно кротки деца.  Joy Моето 1 годишно не може да се задържи на стол за повече от 5 мин, пък камо ли в нечий скут.

Ха, Уинкс, и аз това си помислих!  Но не и хубаво за децата да са много кротки. Ами помисли си, кои са кротките, които някога са управлявали света Simple Smile))  Сериозно, четох изследване за кротките и по-малко кротките деца, свързано с гени контролиращи допамина, един от нюро-трансмитърите; ако имам време, ще разкажа повече друг път...  

Откакто имам дете, подозирам, че всеки в Старбъкс или Панера Бред с отворен лаптоп е майка или татко избягали от къщи за да работят на спокойствие Simple Smile  

Руми, да се оправя бързо човечето! Най-страшното е зад гърба ви.

# 252
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Качи до 103.7 само за 30 мин. Стохме във ваната въпреки писъците за около20 мин, сефа е 98.7, но целият трепери и посиня. И при вас ли става така? Нормално ли е?

# 253
  • Мнения: 558
Руми, не ми се е случвало да го топя моя във вана, и сигурно пак бих звъннала на докторите, или на 911... теоретически знам, че от много рев или от студ посиняват децата, но не ми се е случвало. Нито съм медик да давам обяснение...
На мен като малка- само устните и ноктите ми посиняваха всяка година на морето ако не излизах дълго от водата, без да съм болна.
Докато чакаш някой да ти отговори тук, звънни на докторите по- добре...
Дано да е порозовял малчо!!!!  Praynig

# 254
  • Мнения: 868
Руми,
Да не е бил в много студена вода? Кейси правилно ти е казала, че това е начинът на организма да се бори с инфекция, но и аз не съм спокойна с високи температури (103 +).  Ако такава температура се задържи, не се притеснявай да се обадиш на педиатъра. Това им е работа, дори само да те успокоят по телефона.

Не надвишавай дозата, но аз бих давала Мотрин (по-добре действа на някои деца от Тайленол).  

Бабино лекарство, но сваля температура бързо: кърпа с оцет на челото или измий краченцата с вода + оцет. Ако може, и вана с малко оцет, но не студена вода! Хладка!

Картофи и лук нищо няма да направят.

И нещо важно: много, много течности за детето!

Общи условия

Активация на акаунт