Тоалетните в детските градини

  • 7 045
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 35
Здравейте майчета,
искам да ви питам как изглеждат тоалетните във вашите градини и по точно тоалетните чиний. Мойто дете е в първа група на 57 ЦДГ "Хосе Марти" в Люлин 5. Направиха им ремонт на тоалетните, но самите тоалетн чиний са като за възрастни хора. Няма седалки за децата. Аз купих една седалка и я сложих на едната чиния, говорих тази сутрин с госпожата, тя ме увери че им помагат на децата да се качват и слизат от тези чиний. Помолих я да използват седалката, за да не се клатушка детето напред-назад. Но дали ще го направят не знам, дали няма да я махнат и да си карат както те си знаят. Не знам изумена съм, как може да не са помислили за тези неща. Елементарно е!
Ако искаш да направим "акция" и да съберем седалки, колкото са тоалетните в ДГ.Така ще има за всички и лелките няма да шикалкавят.Мога да предложа 1 такава седалка.Нашта е почти нова - неизползвата. Малката се научи на голяма тоалетна, даже се забавлява и не ми дава да я държа или помагам.

# 16
  • Мнения: 46 518
... дори не мога да си представя, че някъде могат да направят детска градина с нормални тоалетни чинии за възрастни.  Rolling Eyes

И аз не можех, но в нашата са така. Обикновени, вкопани по-надолу, за да са ниски. Вкъщи ползваше дъска, след като тръгна на градина, спря да я ползва, въпреки, че си е монтирана на нормална височина, от първия ден се научи да се задържа отгоре и не е имало проблем.

Сега правят ремонт и още не знам какви ще слагат newsm78

Иначе за места, на които тоалетната се ползва от много хора, лично аз предпочитам да е от клякащите, пък и нали това било здравословната поза  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 312
...мен пък ме притеснява нещо друго-в ДГ им е обяснявано,че там не се ака-акало се само вкъщи.....което не ми се струва нормално Thinking,все пак това са си естествени нужди и трудно да се контролират-особенно пък от деца.
И това защо?
Мързи ги да бършат дупета ли?
То пък едната философия........ ooooh!

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
В нашата градина децата сами си бършат дупетата, то си и личи, де  Laughing
Според мен им говорят така, защото трябва да вървят и да чистят след тях тоалетните, друго обяснение нямам.

# 19
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Абе само искам да ви попитам всички ли от писалите в темата имате в къщи монтирана втора датска тоалетна чиния.  newsm78

От възмущението, което изразявате човек остава с такова впечатление.

# 20
  • Мнения: 550
Абе само искам да ви попитам всички ли от писалите в темата имате в къщи монтирана втора датска тоалетна чиния.  newsm78

От възмущението, което изразявате човек остава с такова впечатление.
LaughingНие не сме от тези,макар,че би ми се искало!А предполагам,че всеобщото възмущение е от това,че тоалетните в ДГ не са съобразени за пълното удобство на дечицата!

# 21
  • Мнения: X
...мен пък ме притеснява нещо друго-в ДГ им е обяснявано,че там не се ака-акало се само вкъщи.....което не ми се струва нормално Thinking,все пак това са си естествени нужди и трудно да се контролират-особенно пък от деца.
И това защо?
Мързи ги да бършат дупета ли?
То пък едната философия........ ooooh!
Ами и аз се чудя..............предполагам,че гледат да си улесняват живота...
В нашата градина децата сами си бършат дупетата, то си и личи, де  Laughing
Според мен им говорят така, защото трябва да вървят и да чистят след тях тоалетните, друго обяснение нямам.
за бърсането е ясно,че сами го правят........и при сина ми си личи Sick ...
Иначе и в къщи нямаме детска чиния,но все още упражнявам контрол при ползването и-поне в частта  с почистването-и на тоалетната и на детето.

# 22
  • Мнения: 20
Здравейте майчета,
искам да ви питам как изглеждат тоалетните във вашите градини и по точно тоалетните чинии. Моето дете е в първа група на 57 ЦДГ "Хосе Марти" в Люлин 5. Направиха им ремонт на тоалетните, но самите тоалетни чинии са като за възрастни хора. Няма седалки за децата. Аз купих една седалка и я сложих на едната чиния, говорих тази сутрин с госпожата, тя ме увери че им помагат на децата да се качват и слизат от тези чинии. Помолих я да използват седалката, за да не се клатушка детето напред-назад. Но дали ще го направят не знам, дали няма да я махнат и да си карат както те си знаят. Не знам изумена съм, как може да не са помислили за тези неща. Елементарно е!
Ако искаш да направим "акция" и да съберем седалки, колкото са тоалетните в ДГ.Така ще има за всички и лелките няма да шикалкавят.Мога да предложа 1 такава седалка.Нашта е почти нова - неизползвата. Малката се научи на голяма тоалетна, даже се забавлява и не ми дава да я държа или помагам.
Тоалетните чинии са 3. Аз вече занесох една седалка, госпожата и лелята ми казаха, че и други деца я използват. Твоето дете тази ДГ ли посещава?

# 23
  • Мнения: 20
Абе само искам да ви попитам всички ли от писалите в темата имате в къщи монтирана втора датска тоалетна чиния.  newsm78

От възмущението, което изразявате човек остава с такова впечатление.

"Монтирането" на такава седалка означава да я поставиш върху нормалната и след като детето я използва да я махнеш. Струва 2,50. Не смятам че е кой знае каква философия. В къщи всеки решава сам за собственото си дете. Но в детската градина според мен лично, трябва да е направено, така че да е удобно за всички. Защото ако чиниите са достатъчно ниски и имат подобни седалки, всяко дете можа да си събуе гащичките да се изпиша само. А лелята само може да пусне водата. Дори смятам че децата свикнали на гърне, трябва да им бъде дадено такова (щом има в градината), а не да стиска цял ден. Ние сме големи хора и понякога изпитваме неудобство ходейки до тоалетна на непознати места. А какво остава за децата!

# 24
  • Мнения: 277
Не разбирам възмущението ви! Така е във всички детски градини - ниски тоалетни чинии пригодени за ползване от малки деца, а в яслите - гърнета и такава тоалетна.  Освен това говорим за над 3 годишни деца - моята е на 2 и половина и съвсем безпроблемно сяда на нормална тоалетна без всякакви приспособления. Просто купете 3 детски седалки и проблемът е решен!

# 25
  • Мнения: 20
Не разбирам възмущението ви! Така е във всички детски градини - ниски тоалетни чинии пригодени за ползване от малки деца, а в яслите - гърнета и такава тоалетна.  Освен това говорим за над 3 годишни деца - моята е на 2 и половина и съвсем безпроблемно сяда на нормална тоалетна без всякакви приспособления. Просто купете 3 детски седалки и проблемът е решен!

Точно от това идва възмущението ми, че чините не са ниски. Мисля че го повторих поне 3 пъти до сега. Т. е. за да седне дете на нея трябва да бъде повдигнато и след това свалено от там. А колкото до въпросната дъска... проблема е решен. Дъска има! Защото аз занесох такава.

# 26
  • Мнения: 277
Не разбирам възмущението ви! Така е във всички детски градини - ниски тоалетни чинии пригодени за ползване от малки деца, а в яслите - гърнета и такава тоалетна.  Освен това говорим за над 3 годишни деца - моята е на 2 и половина и съвсем безпроблемно сяда на нормална тоалетна без всякакви приспособления. Просто купете 3 детски седалки и проблемът е решен!

Точно от това идва възмущението ми, че чините не са ниски. Мисля че го повторих поне 3 пъти до сега. Т. е. за да седне дете на нея трябва да бъде повдигнато и след това свалено от там. А колкото до въпросната дъска... проблема е решен. Дъска има! Защото аз занесох такава.

Явно тъй като е ЦДГ - и се предполага, че децата са по-големи са решили, че ще могат да бъдат безпроблемно ползвани и по-високи т.ч. А при малките задълзително има и по 2-3 гърнета в група. Сега нека още някой да занесе и седалките да си стоят баз да се махат. А другото решение е да съдерете пари и да се плати на строител, който да направи 10-15 см. бетонно стъпало заоблено по ръбовете пред тоалетните чинии. Но дечицата ще порастнат и догодина то просто няма да им е необходимо.

# 27
  • Мнения: 2 448
Абе само искам да ви попитам всички ли от писалите в темата имате в къщи монтирана втора датска тоалетна чиния.  newsm78

Не, нямам, но детето ми ака на гърне, за това не съм взела. Така му е по удобно, удобно е и за мен, защото виждам добре резултата, много ли е , малко ли е , дали има чревни проблеми, което на тоалетната чиния няма как да стане. Като порасне да се задържа там сам, ще го пускам по голяма нужда така. Иначе чурка прав в тоалетната. Така е и в градината, макар, че тоалетните чинии са малки, ниски и удобни, не ходи по голяма нужда там, а само в къщи. Дори е имало случаи, когато едва чака да го взема и по пътя ме моли да ака. Ама какво да се прави, там явно му е неудобно, или го е срам, не ще и не ще, Пък и не може да се бърше, така че това мен ме устройва. Доста майки се оплакват от това, че понеже децата са малки, не могат да се бършат сами и си ходят така цял ден с мръсно дупе.  Tired

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Дъщеря ми ходи на градина от 2 седмици. Досега детето не е акало там- пишка, но казва, че не може сама да си изчисти дупето и просто не ака. Вкъщи пълни гърнето веднага след прибиране.
Все още не съм поглеждала в тоалетната на детската градина, но мъжът ми каза, че тоалетните чинии са мънички и ниски, подходящи за височината на децата.

# 29
  • София
  • Мнения: 8 283
В градината са с по-ниски тоалетни чинии. За градината бях питал за занеса столче и дъска (моя освен че най-малък е и доста дребен), но учителките ми обясниха, че няма нужда и показаха чиниите
В къщи си има дъска + столче Nuby, когато сяда си ги монтира сам - мести стола, поставя си седалката(стои закачена на стената).. после си мести столчето за да си пусне чешмата. Понякога сяда на тоалетната чиния и без дъската.

Общи условия

Активация на акаунт