ГИМНАЗИСТИ ВЕЧЕ

  • 30 158
  • 288
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 216
the_snow_queen_, да имаш нещо общо с Jordan и Arctica?

# 226
  • Мнения: 3 479
Привет момичета!
Веднага ви казвам за сборника : Алгебра 7-12 клас и Геометрия 1 и 2 част от Коста Коларов са, а издателството е "Интеграл", мисля,че беше добричко. Госпожота каза,че винаги се намира този сборник,защото издателството е собственост на автора и щом се поичерпи на пазара се издава отново. Моят осмокласник нещо няма желание да решава допълнително задачи,но не съм се отказала да го взема сборника.
Дано да съм ви била полезна с информацията и ви желая лека и спорна седмица.
Само и аз да кажа, че по тези сборници се води допълнителната подготовка в СМГ. Аз ги купих от борсата на София прес.

И аз да се изкажа за тези сборници Laughing Те са от времето, когато аз бях ученичка в ЕГ в Добрич. Коста Коларов беше заместник директор, а Мариана Петкова (съавтор в единия от сборниците) ми беше учителка по математика. В нашата гимназия (където учи Пепи) също работят по тях. Сборниците са страхотно структурирани и обхващат всичко като изучаван материал. Ако един ученик в края на средното си образование може да изреши всичко от тези сборници, означава че има отлична подготовка по математика. Аз самата съм се готвила по тях за кандидат-студентски изпит. На частни уроци съм ходила десетина пъти при Мариана Петкова, колкото да си сверя часовника. Направо излязох без пари на майка ми, а пък изкарах 5.75 на изпит в УНСС в София (само дето тогава се казваше ВИИ Карл Маркс Laughing Laughing Laughing). Така че препоръчвам сборниците от личен опит горещо. Те са изпитана класика.

# 227
  • Мнения: 1 210
И аз сега кои сборници да взема?  ooooh!

Здравейте, момичета! Така се заплеснах из книгите, че се затрих съвсем!
На математически турнир ходихме...ама Косьо, Маги предпочете басейна  Rolling Eyes
Аз обаче вчера и днес поотделих малко време за себе си, понакупих си билети за няколко театрални представления, едно от които Вражалец  bowuu Laughing, понакупих и парцалки, а за утре остана фризьора и козметика. От ангажименти и работа съвсем заприличах на праисторическо същество, гладно за общество  Joy hahaha

Маги още не е подхванала математиката, но записах Косьо на математическите модули към СМГ. На нея ще и купя сборник да се занимава у дома тази година, за да не насилвам съвсем оскъдното свободно време, което има (все още  Wink) Иначе нещата са в русло, френски, английски, контролни и пак отново... Скука.

Америка замлъкна, как е в колежа? Моя приятелка мрънка нещо недоволно за там, но ми се струва, че очакванията и бяха големи, затова е нещастна сега. Та, как сте, Америка?

Галче, ти доволна ли си от "Ив. Апостолов"?

Целувки за всички   love001

# 228
  • Мнения: 21
Не нямам.

# 229
  • Мнения: 2 993
Дидка, не сме замлъкнали, но нищо ново под слънцето, както и ти казваш. Учене, от време навреме емоции, покрай проекти или празници / сега ще е Хелоуин/, приятелства и така.

И... засега , аз поне за колежа лоша дума не мога да кажа

и благодаря ти за инфото по ЛС  bouquet  bouquet  bouquet

# 230
  • Мнения: 3 216
Здравейте, сладки!      bouquet
В нашето училище тази седмица е голям купон - "Хелоуин седмица".
Много е весело, всяка вечер гледам снимки и умирам от смях.
В понеделник - момчетата с женски дрехи, момичетата с мъжки.
Във вторник - всички дрехи облечени наопаки.
Днес - "пижама парти" (и двете си взеха пижамите)  Joy
Утре - "Емо ден", ще са облечени в черно и розово (откъде да им намеря нещо розово... newsm78)
За петък нямам представа, все пак е денят преди 1 ноември и може да няма щуротии. А може и да има... Joy

Иначе училището си върви, контролните си вървят... нищо интересно за отбелязване.

# 231
  • Мнения: 4 447
Здравейте, прекрасни! Hug
И при нас така - всичко е нормално. Laughing
Дойде даже и първата бележка от учителката по английски, в която пише хубави неща. Мити се адаптира вече напълно и си харесва училището и съучениците. Моите очаквания от училището също са големи, и смятам да си останат такива.
Дидка, от какво не е доволна твоята приятелка?

# 232
  • Мнения: 1 210
От старите учебници (синът и е петият им притежател). От някакво "младо американче", което нямало достатъчно  интелект, а му се налагало да е преподавател. От това, че бавно поамериканчвали детето и (ама нали е американски колежа де  newsm78) с американски спортове. От условията (явно бърка нещо ширините и мечтае за Швейцария). Ей такива дреболии. Според мен и идва скъпо (сина и е на пълна такса) и очаква за парите си (щото са и мноооого), мноооого luxury.  Joy Субективизъм.

И сега- У френската нЕма никакъв Хелоин, ни хеРоин Simple Smile , ни веселби  #2gunfire Само контролни, зубрене, проекти, портфолиООО  newsm03 (това се изговаря с гъгнещо РРРР и ударение в края  Joy) и петици, изкарани с големи усилия. Една шестица по френски няма още  Rolling EyesГолеми са скумрии  Sick
Добре, че Кансъла пооживява малко нещата, та и на нашата улица карнавал да изгрее  newsm68

# 233
  • Мнения: 4 447
Учебниците не са нови, така е. Нямам идея дали се ползват за втори ...найсти път. Но това не ме притеснява ни най-малко. Важното е да са здрави, да няма липсващи страници и да не пише глупости в тях. Аз даже съм много “ЗА” повторното им използване.
Всеки един лист хартия е смъртта на клонче от дърво. Не съм луда, спокойно. Много преди да се започне разделното събиране на отпадъци аз го правех и у дома, оставях ги после до кофата и някой дядо ги предаваше на вторични суровини. Но това е друга тема, а може би не е.  Дори да бяха нови, в края на учебната година щяха да бъдат точно като тези. Нашите учебници са подвързани прилежно (както аз си знам Blush) и смятам, че това няма да навреди на обучението ни.
Що се отнася до това – колко е скъп колежа и дали поне  едни учебници не можаха да купят? (предполагам в този аспект е недоволството) – Не ми е известно учебник, който  да гарантира знания, без значение колко струва.
На Мити му преподават само жени –учителки. Не се е оплакал досега, освен от строгостта им. Даже завижда малко на тези, които имат преподавател мъж, защото бил интересен. Но той не е имал възможност да го оцени като преподавател, а само от няколко реплики преди да ги разпределят по секции.
Поамериканчване съм се подготвила да има, макар да не съм го забелязала все още. Все пак бях наясно с това, че ще се случи. Подготвена съм и съм готова за отбрана (в най-добрия смисъл). Единствената забележка в написаното за Мити беше, че говори в междучасията на български....(но това не е поамериканчване) Едва ли си е говорел сам (обикновено го прави зад гърба ми, когато е ядосан Embarassed), така че сигурно поне още един човек има такава забележка.
Това като отговор по забележките  на позната ти. Знаеш моите притеснения в началото  - дали сме за там, дали си струва.....затова слушам и гледам. Гледам детето си и се усмихвам. Laughing
Дидка, благодаря, че сподели това . Информацията ми е много оскъдна, не се познаваме с родителите още – нали рано-рано ги изсипваме на входа...... Но и това ще стане.
Ей, липсвате ми!   bouquet

# 234
  • Мнения: 3 479
Дидка, много малко време е минало според мен, за да изкажа доволство или недоволство. Миналата седмица имаше родителска среща (или май беше по-миналата newsm78) обаче ходи мъжът ми. Те си имат трима учители на кръст - англ. език, математика, БЕЛ и мъжът ми не е изказал някакво разочарование от тях. Беше изненадан от учителката по английски, защото била възрастна рускиня, ама много наточена, докарана и интелигентна Laughing Каза, че досега такава рускиня не бил виждал. Thinking
Иначе на Пепи му харесва. Спокойно му е. По английски има само шестици, тук-там петица, по геометрия заби една шестица и е много горд от себе си. По БЕЛ сега правиха някакво контролно, но още не ми е съобщил резултата. Доколкото разбрах има амбициозни деца, които много учат, има и такива които си кретат. Общо взето шарена работа.
По нататък пак ще ви пиша. То сигурно ще има и други мами, които да питат за догодина.

# 235
  • Мнения: 171
Да ви се похваля и аз Laughing
Мойто гардже регистрира единствената пълна шестица на входното ниво по алгебра за целия випуск в ТУЕС. И аз да го похваля пред вас по този повод  Mr. Green
Иначе при тях е все едно са във ВУЗ,по два предмета най-много на ден. Всеки предмет се изучава само веднъж седмично (с изключение на английския).Няма родителски срещи и учим в събота  Sad
Това е...Welcome to hell #2gunfire

# 236
  • Мнения: 438
Yontcheva - браво на твоето гардже и....на теб!
Много се радвам за успехите му и ние се гордеем с него! Все пак е форумско дете!  bouquet

# 237
  • Мнения: 171
Благодаря Cvetina-71    bouquet Simple Smile

# 238
  • Мнения: 3 479
И за да не останете с впечатление, че в частните училища пишат само шестици (щото по-горе Петър много го похвалих), съобщавам, че вече имаме тройка по литература Mr. Green

# 239
  • Мнения: 1 210
И аз ръкопляскам на сина на Йончева, браво, само така!  smile3501 newsm10

Е, тази сутрин и Маги се маскира, все пак. Въпреки, че на мен малко загубена ми се струва тази работа по нашите ширини  Rolling Eyes Още повече, че децата не са доразбрали келтските поверия и същината им убягва. Маги например, с атрактивната си египетска рокля, както и някаква мрежа с мънисти по главата ми се струва, че по би привлякла духовете на мъртвите да се вселят в нея, отколкото да ги изплаши  Joy Успокоявам се все пак с омазаното и в тъмна пудра лице, с което  много наподобява египтянка, ама мръсна  hahaha (щото не е съвършено равномерен тена и).
Косьо е по- традиционалист- купил си е някакъв черен костюм и маска на страшилище и довечера с кварталната тайфа ще плаши гаргите   newsm62 Остава само в очакване на тиквения фенер, който аз трябва да осигуря, но нямам и най-малка представа откъде мога да се сдобия с такъв  ooooh! Ако някой знае- ще бъда благодарна  Hug

Галче, е защо по литература???  #Cussing out Да кажеш, да е математика, никой нямаше да учудиш, но литература...  smile3516

На Маги учителката е болна и по цял ден ги местят от клас в клас. Така поне опозна класните ръководители на всички и има база за сравнение. Вечернице, познай- най- много и е харесало при вашият преподавател  bowuu Дали и пола си е казал думата  newsm78 Шегувам се, каза, че страхотно преподавал и всичко разбрала от раз, без повторения.

Камъче, твоята тирада не бих се захванала да я възпроизвеждам пред дамата. Нека всеки си живее живота (пъстър или мрачен), нека сам избира как да се чувства и, разбира се- нека има право на мнение. Казах го- субективизъм.

Алоооооо, Немция  Joy  love001

Хубав ден!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт