LUF СИНДРОМ

  • 99 203
  • 598
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 2 016
chip4e и malinkap желая лека бременност и на двете ви. Радвам се че момичета от темата за луф синдрома я напускат !!! Hug
Бихте ли разказали на кратко вашата история тук, от къде започнахте, през какво минахте и как стигнахте до желания резултат.

# 121
  • Мнения: 1 291
При мен резултата дойде от второ инвитро Peace

# 122
  • София
  • Мнения: 2 016
Момичета, да питам следното овулацията настъпва при определено ниво на хормоните. А когато не настъпи такава това означава ли че нивото на хормоните не е било нормално или е в следствие на обвивката на яйцеклетката напр. твърдост ?

# 123
  • Мнения: 9
Здравейте,
Отдавна чета темите във форума, но досега не съм писала.
Преди два дни направих първата си инсеминация при д-р Димитрова в клиниката на Владимиров, по някаква причина не съм сигурна в тази докторка.Днес разбрах, че инсеминацитя е била неуспешна,2-та фоликула не се спукаха, въпрки, че ми сложиха оветрил, а единиятсе превърна в 32мм.киста,стимулирана съм с клостилбегит.  Възможно ли е в този случяай да се говори за ЛУФ синдром.

# 124
  • София
  • Мнения: 2 016
mci  луф синдрома се доказва с три последователни МЦ когато не се пукат фоликулите.

# 125
  • Мнения: 9
Благодаря ти kene, имам още много път да извървя, още съм в началото Simple Smile

# 126
  • София
  • Мнения: 2 016
мила стискам палци всичко да е наред другия месец.  Praynigпиши какво е станало.

# 127
  • Мнения: 4 269
Здравей Кене,
Аз всеки месец имам ЛХ пик.повишаване на ЛХ-то като за овулация ,но вместо да се пука фоликула се раздува.Причината може да не са  само хормонални нива ,но и токсини ако имаш ендометриоза .Четох например,че вещества постангландини (има ги в аспирина) причиняват ЛУФ.Затова жени със ревматизъм,които употребяват аспирин ежедневно могат да придобият ЛУФ
Конретно по въпроса.Овулацията настъпва ,когато имаш налице ЛХ пика и се отдели яйцеклетка.

# 128
  • София
  • Мнения: 2 016
Здравей malinkap , а как точно ендометриозата влияе на пукането на фоликула ? Тези тъпи въпроси ми хрумнаха чак сега след толкова време неуспешно лечение.

# 129
  • Мнения: 4 269
здравей Кене,
Ето какво открих :
http://www.popline.org/docs/0599/018065.html
"The specific mechanism by which endometriotic implants cause infertility in uncomplicated endometriosis remains unknown. Some investigators have speculated that prostaglandins produced by the endometriotic implants may interfere with normal reproductive function. 2 groups of investigators have found that human endometriosis is frequently associated with luteinization of an unruptured follicle (LUF syndrome). LUF is also frequently found in patients with otherwise unexplained infertility. Steroid hormone concentrations in peritoneal fluid during the 1st week of the luteal phase have supported the existence of the LUF syndrome. It is possible that the LUF syndrome precedes endometriosis and is a causal factor. The incidence of the LUF syndrome is not related to the stage of endometriosis and therefore contributes to infertility throughout the evolution of the disease.

Превод :Специфичният механизъм,чрез който ендометриозните импланти причиняват стерилитет при лека ендометриоза остават неизвестни.Някои изследвания предполагат ,че простангландините ,които се произвеждат от ендометриозните импланти могат да попречат на нормалната репродуктивна фунцкия. 2 групи от изследвания са открили ,че ендометриозата е често свързвана с LUF.
LUF е често срещан при пациенти с неопределен стерилитет.Концентрацията на стероидни хормони в перитунеума през първата седмица на лутеалната фаза подържат съществуването на  ЛУФ синдрома.Възможно е ЛУФ синдрома да предшества ендометриозата и да е причинен фактор.Появата на ЛУФ не е свързана със степента на ендометриозата ,откъдето следва ,че доприняся за стерилитета по време на всички фази от болестта.

Дано е полезно .

# 130
  • София
  • Мнения: 2 016
Благодаря ти !  bouquet

# 131
  • Мнения: 103
Момичета, да питам следното овулацията настъпва при определено ниво на хормоните. А когато не настъпи такава това означава ли че нивото на хормоните не е било нормално или е в следствие на обвивката на яйцеклетката напр. твърдост ?
Здравей kene, по въпроса за хормоните,да възможно е причината да е в тях и затова в третия ден от началото накървенето се прави хормоналното изследване /доколкото аз съм запозната/. Ако обаче те са си в норма за съответния период на изследването, тогава причината за "неставането" на овулацията, може да е в самия яйчник, както беше при мен. Съгласна съмс написаното от malinkap и аз така съм чела.
malinkap, толкова се радвам и за теб и ти желая спокойна и щастлива бременност, както и леко раждане!  Peace
mci, честно да ти кажа, този клостилбегит на мен само кисти ми предизвикваше и добре ,че ги усещах на време, защото в един от случаите ако бях го приемала щеше да стане страшно...
Поговори с доктора ти, ако желаеш за стимулация и с други лекарства, но при мен с този клостилбегит не стана, пък и все пак това са си твоите яйчници!
Желая на всички Ви весели и пълни с приятни изненади празници и не забравяйте, че в дни като тези се е случило чудо и затова се обърнете към Господ и дано сбъдне молитвите ви!
Целувам Ви и прегръщам и скоро ще напиша на кратко това, през което минах, за да стигна дотук.... дано помогне!

# 132
  • Мнения: 4 269
chip4e  Hug.Леко ражбдане и на теб!
Клостилбегита и на мен не помогна
.Както chipche иаз  образувах една 5 см киста.Аз също си усещам кистите ,когато са над 3 см

# 133
  • Мнения: 83
 Здравейте!  За мен този цикъл е първи след неуспешно ИКСИ.  След  отрицателния тест не съм ходила на преглед. БТ не съм мерила редовно , но на няколко пъти е 36,7 , което според мен означава , че няма овулация.  Усещам , че имам кисти.  Това ми се е случвало и друг път след неуспешни опити за инсеминация. Мислите ли , че е нормално това за период след процедура?
 Инсетата се проваляха заради спад в нивото на Е2 , тънка лигавица или задържани фоликули.

# 134
  • София
  • Мнения: 2 016
fatalwoman и аз когато имам кисти ги усещам. Задържаните фоликули когато се случва редовно е един от симптомите на луф синдрома и затова лекарите се насочват към инвитро или икси.
Донякъде е нормално след стимулация да останат кисти но битрябвало на пункцията да са изтеглили всички фоликули. Какво казва лекарят ти , на УЗ гледали ли са те ? Не се доверявай на отрицателният тест, много често един от симптомите на бременност е именно болката като пред МЦ или кисти.

Общи условия

Активация на акаунт