LUF СИНДРОМ

  • 99 150
  • 598
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 515
Четох, че прегестеронът при ЛУФ се покачва до нормални стойности, БТ също се покачва. Тогава какви стойности ще докажат липсата на О ? Моята докторка (от клиника по стерилитет) каза, че хормоните след непукането на фоликула си функционират нормално.
След като стената на фоликула при Ову също се разрушава частично, не мога да разбера как се вижда на УЗИ, че яйцето не е излязло?
Моята лекарка ми каза,че на УЗ може да се види дали фоликулът се пука ,но не може да се види,дали вътре има яйцеклетка,защото може и да няма,или да не е годна.Щом и по нивата на хормоните не може да се разбере....в крайна сметка,като че ли завършен процес на овулация се доказва само с пункция. Rolling Eyes

П.П.Всъщност какво точно е ЛУФ?Когато фоликулите не се пукат,нали?А това е само част от процеса на овулация.

Последна редакция: пн, 12 дек 2011, 14:25 от Джинджър 82

# 571
  • Мнения: 633
Lailah Поласкана съм, че ме помниш. Аз самата вече съм забравила какво съм писала преди година и половина.   Simple Smile
Ами моята лекарка настоява да опитаме поне едно Инсе. Образувам иначе фоликули без проблем - понякога по 2. Нямам СПКЯ, нямам ендометриоза и висок пролактин. Завишеното ФСХ може би способства непукането на фоликулите. Доки каза, че нямало смисъл да правя АМХ и Инхибин Б, защото било ясно, че ще са занижени. Нямам намален размер на яйчниците, нито тънка лигавица. Понеже напоследък полудях от притеснение след последните изследвания на ФСХ, струва ми се, че и стресът изигра роля.  Tired

Не знам, чудя се наистина дали да не инвестирам директно в ин-витро, но пък стимулацията няма да се получи и пак шансовете ми са нищожни. Някой има ли представа точно колко излиза ин-витро процедурата при Щерев на естествен цикъл, че от ценоразписа не ми стана съвсем ясно?  newsm78

# 572
  • София
  • Мнения: 36 052
...........
П.П.Всъщност какво точно е ЛУФ?Когато фоликулите не се пукат,нали?А това е само част от процеса на овулация.

Фоликула расте, достига определен размер  напр. над 20мм / като размер годен за О. Simple Smile/ но не се пука и започва да лутеинизира, т.е. да се превръща в нещо като ЖТ / синтезира и Прогестерон/

# 573
  • София
  • Мнения: 3 860
В ценоразписа на Щерев са написани като спонтанен цикъл ин витрото на ЕЦ е 1555, ИКСИ - 1855. При мен също искаха да пробват с инсе, но се оказах със запушени тръби, явно инсето е като задължителен етап.  newsm78

# 574
  • Мнения: 515
Фоликула расте, достига определен размер  напр. над 20мм / като размер годен за О. Simple Smile/ но не се пука и започва да лутеинизира, т.е. да се превръща в нещо като ЖТ / синтезира и Прогестерон/
Щом фоликулът може да се развие до 20мм. и пак да няма овулация,а да започне регресия....моята лекарка защо ми каза,че фоликулът ми е 19мм.,всеки момент се очаква овулация,т.е. "проблем с овулацията нямаш,ела другия месец"?!Е,"аджеба",как разбра,че няма да започне да се превръща в жълто тяло?! ConfusedС цялата тази лудница по клиниките се чувствам така,че никой не обръща внимание,а гледа как по-бързо да те разкара... Confused

# 575
  • София
  • Мнения: 3 860
Фоликула расте, достига определен размер  напр. над 20мм / като размер годен за О. Simple Smile/ но не се пука и започва да лутеинизира, т.е. да се превръща в нещо като ЖТ / синтезира и Прогестерон/
Щом фоликулът може да се развие до 20мм. и пак да няма овулация,а да започне регресия....моята лекарка защо ми каза,че фоликулът ми е 19мм.,всеки момент се очаква овулация,т.е. "проблем с овулацията нямаш,ела другия месец"?!Е,"аджеба",как разбра,че няма да започне да се превръща в жълто тяло?! ConfusedС цялата тази лудница по клиниките се чувствам така,че никой не обръща внимание,а гледа как по-бързо да те разкара... Confused
Трябва да имаш още един преглед след няколко дни да се види дали се е спукал фоликула, само да се види че нараства не е достатъчно  Rolling Eyes

# 576
  • Мнения: 515
Трябва да имаш още един преглед след няколко дни да се види дали се е спукал фоликула, само да се види че нараства не е достатъчно  Rolling Eyes
Е да,ама....излизат в отпуска Laughing И затова стана "достатъчно" Laughing
П.П.На 21-ви ден кои хормони се изследваха-прогестерон и...?Те ще покажат ли дали е имало О?Писна ми от тея доктори.... ConfusedДа съм дошла следвашия месец,за да ми пусне МБ?! smile3555
Мисля сама да си изследвам някакви хормони,"барем" се открие някакъв проблем...,че остана само евентуална диагноза ИЯР....Дайте някакви идеи,pls,какво да изследвам Rolling Eyes

# 577
  • София
  • Мнения: 36 052
Джинджър 82 

Когато фоликула достигне размер 17-18мм той вече съдържа годна за оплождане яйцеклетка.
При размер на фоликула 19-20мм лекарката ти няма от къде да знае какво ще се случи. Има различни варианти:
- да има О.
- фоликула да спре да се развива - т.н. задържан фоликул
- да се превърне във фоликулярна киста / пълна с фоликулярна теност/
- да лутеинизира - да започне да се превръща в ЖТ /без да има О./ - ЛУФ или Лутеинова киста / ако продължава да нараства/
- да се превърне в друг вид киста и т.н.

# 578
  • Мнения: 515
Джинджър 82 

Когато фоликула достигне размер 17-18мм той вече съдържа годна за оплождане яйцеклетка.
При размер на фоликула 19-20мм лекарката ти няма от къде да знае какво ще се случи. Има различни варианти:
- да има О.
- фоликула да спре да се развива - т.н. задържан фоликул
- да се превърне във фоликулярна киста / пълна с фоликулярна теност/
- да лутеинизира - да започне да се превръща в ЖТ /без да има О./ - ЛУФ или Лутеинова киста / ако продължава да нараства/
- да се превърне в друг вид киста и т.н.
Благодаря ви,момичета!Явно трябва да намеря някой за ДОпроследяване Laughing
Кажете ми все пак за хормоните ... Rolling Eyes При неизяснен стерилитет сещате ли се още нещо,което бих могла да изследвам? Simple Smile Всичките ми идеи се изчерпаха... Rolling Eyes

# 579
  • София
  • Мнения: 36 052
Джинджър 82
Антиспермални антитела, Посткоитален тест, антиовариални антитела

# 580
  • Мнения: 515
Благодаря ти,Дени! Peace

# 581
  • София
  • Мнения: 3 860
А ти какво си изследвала? Това с доказването на ову е важно, хубаво е проследяването да е в поредни месеци, а хормоните без УЗИ не знам колко има смисъл да пускаш. Мойте са били все в норма, а пък овулация няма   Rolling Eyes

# 582
  • Мнения: 515
А ти какво си изследвала? Това с доказването на ову е важно, хубаво е проследяването да е в поредни месеци, а хормоните без УЗИ не знам колко има смисъл да пускаш. Мойте са били все в норма, а пък овулация няма   Rolling Eyes
Ами полови хормони /само FSH,LH=10,другите в норма/,AMH и INhibin/добри/,щитовидна жлеза/ОК/,проходимост/ОК/,спермограма/нормоспермия/,но никой не смята за важно да се проследи изцяло ОВУ.Като видят доминантен фоликул и ми казват "ела следващия месец" Laughing Само прогестерон не са ми искали да изследвам...не знам за какво отговаря той,може би за имплантацията Rolling Eyes
П.П.А при теб защо няма ОВУ,след като хормоните са в норма???На какво се дължи? Simple Smile

# 583
  • Мнения: 515
Има различни варианти:
- да лутеинизира - да започне да се превръща в ЖТ /без да има О./ - ЛУФ 
Денис,искам да те попитам,как се установява дали е имало О и фоликулът нормално се превръща в ЖТ или започва да се превръща без да е имало О? Rolling Eyes Обикновено ФМ е през ден и ако изпуснат момента,в който фол. освобождава Я.,как се разбира какво е станало?

# 584
  • София
  • Мнения: 3 860
П.П.А при теб защо няма ОВУ,след като хормоните са в норма???На какво се дължи? Simple Smile
Предполагаха че имам еднометриоза, правих лапароскопия не се намери такава, извода е някакъв неизвестен хормонален проблем, който обаче никой не го интересува след като на лапарото се видя че и тръбите са зле  Rolling Eyes Пролактин не си ли пускала  Rolling Eyes  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт