Как бихте реагирали?

  • 5 829
  • 117
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5
А тя попита ли първо в магазина, дали може да ползва тоалетна някъде?

# 16
  • Мнения: 493
А тя попита ли първо в магазина, дали може да ползва тоалетна някъде?
Не не е питала , но колко може да стиска едно 2 годишно дете , което от скоро е без памперс newsm78 newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 4 867
Не не е питала , но колко може да стиска едно 2 годишно дете , което от скоро е без памперс newsm78 newsm78

Със сигурност тоалетната в магазина е по-близо от което и да било друга място извън него.

# 18
  • Мнения: 493
А докато пита каде е ,може ли и т.н то детето ще им измие пода , все пак  е на 2 годиниии(нямаше да стане по бързо)
 

# 19
  • София
  • Мнения: 4 867
Аз казвам как аз реагирам в подобна ситуация. Всеки с навиците си.  Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 7 038
Вероятно ще реагирам като теб, за да не си създавам излишни негативни емоции.

# 21
  • Мнения: 502
   Във всеки магазин трябва да има тоалетна,която при нужда могат да ползват клиентите. Ако някой може,нека се поразрови и да потърси как е разрешен този казус в закона за търговските обекти.
 

# 22
  • София
  • Мнения: 3 407
Аз имам дете на 2,5 години в процес на премахване на памперсите.
Признавам, че ми се е налагало да използвам алтернативни методи, когато не съм била близо до тоалетна и се чувствам малко дискомфортно в такива моменти. Поради тази причина, за да не ми се налага да се чувствам неудобно, ако ми се налага да излизам с детето на неподходящо място, просто слагам памперс.
Но от друга страна ако погледнем реално на нещата, по улиците се счита за нормално да се разхождат кучета, чиито стопани не носят лопатка и ръкавица, за да им почистват екскрементите, както и се счита за нормално да си изхвърлиш пепелника през прозоеца на колата, или пластмасовата чашка от кафе.
В този ред на мисли, в тази ситуация, аз бих посъветвала продавачката да вземе мерки за хигиенизирането на площта пред магазина, /което, всъщност влиза в служебните задължения в доста от случаите/ ако толкова се дразни или да опита да влезе в листата на общинските съветници.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз пък бих вдигнала един скандал на тази продавачка или поне да и отвърна подобаващо Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 44 115
За мен е нормално.
Няма как да обясниш на мъничко дете да стиска  1 час докато си отидете в къщи, няма каки гърне да мъкнеш...
като няма обществени тоалетни ще си пишкат по храсти и дървета, нали не се е изпишкало в магазина....

Как за никой не е простотия домашни и бездомни кучета да пишкат и акат навсякъде, а малките деца  - не....
Предполагам, когато въпросната продавачка проима дете и то й каже мамо пиш, насред улицата, няма да му каже кво е простаче и да си пикае в гащите ако не може да стиска.....

За мен няма нищо ненормално в постъпката на приятелката ти - ако има селяния в ситуацията - за мен идва от въпросната г-жа или квато е там....
Да не говорим, че по магазините няма тоалетна, която да ти предложат в такъв случай.....

# 25
  • София
  • Мнения: 44 115
   Във всеки магазин трябва да има тоалетна,която при нужда могат да ползват клиентите. Ако някой може,нека се поразрови и да потърси как е разрешен този казус в закона за търговските обекти.
 

задължени са само ако са заведение....ако е просто магазин , никой не ги задължава - персонала често ходи до съседно заведение , за да си свърши работата.....да не говорим, че дори и да имат, клиенти не пускат в нея....

# 26
  • Мнения: 173
Според мен селянка е продавачката.Имам дете на 2.7години и предпочитам да се изпишка навън на тревата,отколкото в мръсна обществена тоалетна.

# 27
  • Мнения: 9 814
Единственото, което ми е интересно в тази тема къде са защитничките на непишкането на обществени места от страна на деца?! newsm78

Лично аз, принудена от обстоятелствата ще изпишкам дъщеря си, ако трябва и в магазина.
Иначе съм против пишкането навън, ако имаш възможност да намериш бързо нормално чиста обществена тоалетна.
А иначе, че въпросната продавачка е със селски манталитет, спор няма.

# 28
  • Мнения: 22 433
Щом няма тоалетна - пишка на вън.
А за коментара на продавачката, нямам какво да кажа, простотията е пълна.

# 29
  • Мнения: 1 559
Имахме подобна случка това лято.
С Тоши бяхме в един магазин, когато той каза: "Мамо, имам пиш".  Двамата излязохме от магазина и отидохме до едно дърво на отсрещния тротоар. Той точно беше готов и се показа продавачката от магазина, в който бяхме...не просто се показа, а връхлетя с крясъци: "това да не ви е обществена тоалетна, там закуски продават". Закуските не ги продаваха баш "там", а доста по-надолу.
Трябваха ми няколко секунди да се поокопитя и да зацепя какъв й е проблемът, след това съвсем спокойно й обясних, че тя навярно не е гледала деца и не разбира. Дребният ме пита: "Мамо, тази леля защо говори силно? Какво каза?". И аз му обясних, че и на нея й се е пишкало, но докато пишка закуските са свършили, та затова е останала без закуска, но пък ние вкъщи каква вкусна вечеря си имаме...Тоши беше много впечатлен как лелята е останала без закуска и това отвлече вниманието му от нейните приказки. Laughing

Няколко дни след това всеки, когото срещнехме, научаваше как на една леля много й се пишкало, но докато пишкала, изяли всички закуски. hahaha

Общи условия

Активация на акаунт