Как бихте реагирали?

  • 5 839
  • 117
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 819
... ако сме в някоя уредена страна и този проблем щеше да има свястно решение...

Какво според теб трябва да е това свястно решение?  newsm78 Тоалетна до всяко дърво ли?
Последната година съм била в повече от 20 'уредени страни' и не съм забелязала изобилие на обществени тоалетни, но пък и пикаещи до дърветата деца също...  Crossing Arms


Добре, де, ако сте в парка и на детето му се допишка, какво правите?

# 46
  • далечно
  • Мнения: 1 029
Последната година съм била в повече от 20 'уредени страни' и не съм забелязала изобилие на обществени тоалетни, но пък и пикаещи до дърветата деца също...  Crossing Arms

а като имаш такива силни набл\дения, дали си забелязала, че в доста от 'уредените страни' децата ходят с памперс до към 4 г.? Да, тогава могат да държат. Ама обясни на бг мамите, че на 3-4 г. примерно си е ок децата да са с памперс и въобще да чакат децата да се откажат сами  Laughing  - ще те изядат с парцалите  Rolling Eyes

Живея в страна, минаваща за уредена и пътувам доста - тоалетни има (напр. се сещам за такава на л\бимата площадка на сина ми, а ако си из града - във всеки мол, при метрото и т.н.), но съм виждала пишкащи деца навън.

Налагало ми се е да изпишкам сина му навън - сега вече може да стиска малко, но не виждам трагедия от пишкането навън. Малко комплекси за 'уредените' страни и 'неуредените' такива - навсякъде може да ти се случи екстремна ситуация без тоалетна наблизо, затворени магазини/ресторанти и т.н.

А ситуацията да слагам памперс при разходка ми е неуместна - как ще разбере детето, че правилото е без памперс, ама виждаш ли то не важи за разходка  newsm78  newsm78  newsm78

# 47
  • Мнения: 1 187
А дали се възмущава като кучетата препикават не само дървтата?

# 48
  • София
  • Мнения: 7 097
И сега се чудя , дали наистина беше селска проява това да изпишкаш детето си на улицата(като няма къде)?
Дали аз постъпих правилно като замълчах , а не отреагирах и не я защитих приятелката ми?
Продавачката трябваше ли да постъпи така или нейното е проява на селски маниери?

Селска проява или не, като няма къде да бъде изпишкано, да го остави да се напишка ли?!
И какво ще даваш обяснения - да си приказват каквото искат.

# 49
  • Мнения: 145
имаше такава тема- до кога децата ви пи.... на улицата. Аз лично смятам, че хората не са кучета и е добре да се търси тоалетна или някое закътано место за тази работа, в краен случай. До някъде продавачката е била права, а реакцията и с обидите не одобрявам.

# 50
  • София
  • Мнения: 62 595
Като зная в какво гнусно състояние са наличните тоалетни, бих предпочела детето да пикае на улицата. Така поне рисковете за здравето му са по-малки.

# 51
  • София
  • Мнения: 6 999
Добре, де, ако сте в парка и на детето му се допишка, какво правите?

Същото, което правим като ми се допишка на мен - отиваме в ТОАЛЕТНА. И ако това означава да си купя едно кафе или мин. вода в заведение - бих го направила, макар че не ми се е налагало.

Loreley, моето дете беше с памперс до 3-тата си година /точно/ и самО се отказа от памперса. 

# 52
  • Мнения: 550
Няма да е зле следващия път ,когато  посетите този магазин да оставите децата да се напикаят вътре Twisted EvilРазбира се -шегувам се! Wink
Ясно е ,че продавачката е изтъпяла от скука и се чуди как да се разтовари и да излее простотията си някъде!

# 53
  • Мнения: 547
Досега 3 пъти ми се е налагало да питам в магазин за тоалетна - 2 са ми отказвали. Последният път беше в детски магазин, синът ми каза, че му се пишка, а продавачката дирекно му каза да постиска малко.
В центъра веднъж обикалях десет минути да намеря поне подходящо дворче, защото тоалетната била само служебна. 
Еми като няма къде, много ясно, че ще го изпишкам до някое дърво. Може на някой да не му харесва, но има разлика между дете и възрастен - най-малкото не може да стиска толкова ...

# 54
  • Мнения: 4 600
аз си носих в мен едни кутийки с капак  да пишка в тях  и  после го изхвърлях
да но явно е видял как децата пишкат до дърветата и реши че не иска в кутийката  и сега само ако е чиста тоалетна навън ходим ако не където може да се крием обикновенно той си знае местата за пишкане в градинките които ходим
според мен така както всяка детска площадка трябва да е заградена и да се почиства, така трябва да има и детски тоалетни навсякъде, но факт е че скоро това няма да стане

# 55
  • Мнения: 363
Явно продавачката няма деца. И затова не е наясно. И на мен ми се случи  подобно нещо. Само че момченцето  на приятелката ми беше на 4 годинки и само се обслужи точно пред входа на магазина. Ние дори не успяхме да реагираме - стана моментално. Добре че нямаше клиенти, а само двете продавачки. На тях даже им стана смешно. А ние дори не знаехме как да реагираме. Изчервихме се и се извинихме и така.

# 56
  • Мнения: 2 587
Мисля че много правилно си постъпила.Аз също не бих реагирала след коментара на продавачката.Просто ще си изляза и ще забравя за случая.Ако тръгна да споря със всяка подобна по улиците цял живот няма да ми стигне,пък и ефекта ще е нулев.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз не мисля,че е голямо престъпление да се изпишка едно двугодишно дете навън до някое дърво. Те още не могат да стискат добра и трябва да се реагира бързо.
Аз много се питам ако беше се изпикало някое куче до същото дърво дали продавачката щеше да реагира? newsm78

# 58
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами пикаенето по улицата за мен е проява на селски маниер, да. Ти би ли се изпикала там? И ако го направиш, мислиш ли, че ще е градска проява? Като си отговориш на тези 2 въпроса, ще знаеш отговора и на твоя. Когато в магазина, в който работи тази жена, се разсмърди на урина, не мисля, че ще има особено значение, че иде от дете. Когато в горещия летен ден клиентите й се разбягат, понеже не им се пазарува на смрад и понеже не биха носили нещо, взето от така ухаещо място и вечерта парите й са намалели едва ли ще може да обясни на своите деца, че днес няма да вечерят, понеже детето е трябвало спешно да се изпикае на улицата пред магазина й. Общо взето, майката е тази, която би следвало да се съобрази с нуждите на детето си, не продавачката, не клиентите, не минувачите. Като не може да трае - да пазарува от места, където има тоалети. Да пазарува от Била, ХИТ и кауфланд - там 00 има. Или да ходи за дрехи без детето. Или да си носи памперс. Или походно гърне. Или изобщо да измисли начин, който не ангажира останалите граждани с отходните продукти на нея или на детето й.

# 59
  • София
  • Мнения: 17 592
Явно продавачката няма деца. И затова не е наясно. И на мен ми се случи  подобно нещо. Само че момченцето  на приятелката ми беше на 4 годинки и само се обслужи точно пред входа на магазина. Ние дори не успяхме да реагираме - стана моментално. Добре че нямаше клиенти, а само двете продавачки. На тях даже им стана смешно. А ние дори не знаехме как да реагираме. Изчервихме се и се извинихме и така.

И защо да не се изпикае където му падне - на 4, на 6, на 16, на 65? Майка му така го е научила, когато е било на 2 - в неговите очи така е правилно да се прави. И когато порасне ще стане един от армията пикаещи срещу всяка стена или градско дърво мъже.

Общи условия

Активация на акаунт