Как бихте реагирали?

  • 5 847
  • 117
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 44 236
Кати - с нетърпение чакам и твоето дете да стане на 2-3 и да махате памперса, да откаже да се вози и в количка, където да си носиш походното гърне...много ми е интересно тогава как ще пишеш...особено ако няма на кой да си оставиш детето, за да излезеш да пазаруваш без него....а за съжаление не всичко може да се купи от била и коуфланд....Wink

# 61
  • у дома
  • Мнения: 708
.. и не всеки има мъж или 2 баби или бавачка до себе си да помагат 24/7

И аз си мисля, че тези които много поддържат идеята за "малките деца само в тоалетна , независимо къде сме" - просто не са патили и поставят благопристойността и хигиената над всичко, дори над децата си. Но не са изпитали на собствен гръб какви неприятни изненади може да им поднесе животът. И са благословени с търпеливи и стискащи деца, които издържат. Един път да им се наложи да няма WC наблизо и детето да ревне "не мога да търпя" - ще направят обратен завой в убежденията си.

И друго е факт - мислете години напред.  Ако детето като малко се травмира от това, че не му се дава да се изпишка навреме, когато му се наложи - това може да предизвика сериозни проблеми с отделянето в зряла възраст. 

 

# 62
  • Мнения: 819
А и като се има предвид хигиената на повечето обществени тоалетни...в някои не бих си вкарала детето за нищо на света. Разбира се, че, ако има навсякъде хубави и чисти тоалетни - никой няма да използва храстчетата, но случая с БГ не е така. Един пример само : до скоро, като сме влизали все пак в такава тоалетна, съм вдигала дъщеря ми/нищо, че е голяма вече/, защото не си представям да я сложа да седне на тая гнусотия, наречена дъска. Сега обаче и да искам, не мога да я вдигна, заради бебето. Е, какъв избор имам? Ясно е, че няма да клекне на тротоара в/у плочките, но на някое по-закътано местенце-да.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Ако съм в магазин/офис/заведение, винаги питам дали детето ми може да ползва служебната им тоалетна. Най-често не отказват.

Не "най-често". Никога досега не са ми отказвали. И винаги са били отзивчиви, т.е. никога този жест не е бил придружен с цупене, мрънкане, фасон или коментар. По тази причина не съм принуждавала нито детето да "пишка като кучетата", нито себе си да понеса подобна натуралистична аналогия.

# 64
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
.. и не всеки има мъж или 2 баби или бавачка до себе си да помагат 24/7

....И друго е факт - мислете години напред.  Ако детето като малко се травмира от това, че не му се дава да се изпишка навреме, когато му се наложи - това може да предизвика сериозни проблеми с отделянето в зряла възраст. 

 

Да, като например да не може и капка да "отдели" в тоалетната, а да търси само подходящ по големина и местоположение растителен вид.

 

# 65
  • София
  • Мнения: 4 868
Не по темата:
dara, радвам се отново да те видя наоколо. Вече мога спокойно да не пиша в теми, в които ти си изразила мнение  Wink

# 66
  • Мнения: 7 947
По темата - не бих си замълчала и тръгнала от магазина, а бих й отговорила подобаващо и не за да защитя приятелката си, а защото и на мен ще се случи подобно нещо и е напълно нормално. Мъжа ми все ме хока, че си отварям устата много, ама то ако премълчаваме всичко...докъде ще стигнем?!?

# 67
  • у дома
  • Мнения: 708
Дара, а аз имам 2 колежки, които сега ходят по доктори, защото не могат да ходят до тоалетна, даже и в храстите представи си.  Wink
Нещо им е прецакано в детството...

И не ми обръщай думите наопаки, ясно е че имам предвид точно обратното на твоя коментар.

# 68
  • Мнения: 7 947
Дара, а аз имам 2 колежки, които сега ходят по доктори, защото не могат да ходят до тоалетна, даже и в храстите представи си.  Wink
Нещо им е прецакано в детството...


И кво им е прецакано в детството  newsm78

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141

И кво им е прецакано в детството  newsm78

Е как какво! С озеленяването на парковете са видяли зор. Малко са били храстите, предполагам, и се е наложило да ползват тоалетните, а това е силно травмиращо, както се разбира от темата.  Wink

# 70
  • у дома
  • Мнения: 708
Viliko, не мога да дам квалифициран отговор, но съм чувала за случаи да не можеш да се изходиш ако не ти дадат разрешение например. Или да се изпускаш или пък да изпадаш в неописуема паника ако се наложи да стискаш.

т.е. прецакването е на психическа основа, и не е от от вчера  Wink

дара, политиците силно се нуждаят от хора с твоето мислене.  Rolling Eyes

Последна редакция: пт, 12 сеп 2008, 18:22 от fastuche

# 71
  • Мнения: 14 654
Никак нямаше да реагирам. На такива коментари просто не си заслужава да се отговаря. А наистина  не във всеки магазин има тоалетна, може и задължително да е, но не се спазва навсякъде. Може би децата трябва да ходят с памперси до 4-5 годишни като да не казвам какви, заради липсата на тоалетни.

# 72
  • у дома
  • Мнения: 708
за памперсите - нашия се наложи да го махнем на 1 и половина. Направихме инфекция. Да не говорим за срастването, за което основна причина се спрягат точно памперсите.

Педито ни каза - момиче ли е детето, колко по-рано се махне памперсът- толкова по-добре.

Извинявайте, но който не е минал през подобни проблеми - да си кара невръстното дете да стиска, да го води в гнусните тоалетни или да го държи на памперс докато тръгне на училище. Ние ще пишкаме на тревичката, за ужас на някои от вас.
 
Моето мото: по-добре в храстите, отколкото да пипнем някоя инфекцийка или да го травмирам психически. Здравето на детето ми е най-важно и точка.  Peace

# 73
  • Мнения: 321
Ох много гореща тема... с много гледни точки значи...

не подкрепям идеята "като кученцето на тревичка, зад храстче" и т.н.ю
в нашата градинка едно по голямо дете (4-5г.) толкова е свикнало да го прави навън сред хора че просто се изпишка на края на пясъчника и продължи да си играе в него  Sick
а също и всички останали дечица!!!  newsm78 а къде беше майка му така и не я видях...

но пък от друга страна не навсякъде има тоалетна в обсег от 50 мт. въпреки че за малчовците и толкова е трудно да се издържи  ooooh!
а там където има не винаги е чисто...

но все пак трябва от ранна възраст да възпитаме детето на правилно социално поведение
та като станат на 30 години да не пикаят (с извинение) като кучетата по стените на блоковете защото е тъмно и никой не ги вижда...  #Cussing out

та както казах вече ... трудно ми е да реша кой крив кой прав...

споко и нашата държава ще стане европа някога   Peace


# 74
  • София
  • Мнения: 44 236
Ами не знам, що пък моето дете, като си е в къщи хич не му хрумва да се изпишка на пода, а държи да го направи в тоалетната (и в гърнето отказва)....пък на вън все по храстите ходи, защото той си казва когато вече е почнал да изпуск по малко...и  няма на къде да държи повече....

Общи условия

Активация на акаунт