Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 276
LLBB, не се притеснявай излишно- лекарите винаги гледат плацентата на УЗ, но НЕ винаги казват състоянието. Щом нищо не са ти казали значи е О.К.

Бамби–  newsm59и от мен!

# 196
  • Мнения: 19
LLBB не се притеснявай. Моята докторка по ЗК първият път като ми гледа плацентата, каза че е много добре. После като ходих при другия доктор, той направо се изненада къде я видя толкова високо плацентата. И ми обясни, че има значение как точно се върти тази приставка, която разхождат по корема (имам предвид посока) и по този начин се бъркат за положението на плацентата. Вторият път като ходих при докторката по ЗК направо каза, че е много ниско, дори на ръба и ми забрани много неща. Сега последния път (преди две седмици ходих) каза, че се е качила мъничко. И днес се надявам като отида при другия доктор (при когото ще раждам) да ми каже по-добри новини. Все пак момичетата са прави като казват, че има разлика в апаратите. По ЖК съм в обикновена поликлиника, така че за мен е по-важно мнението на лекаря, при когото ще раждам. СПОКО newsm03
А относно мълчането. Моя приятелка в момента е в Америка и е бременна, ще ражда към Нова година. hahaha Та като говорихме с нея, тя каза, че там пред кабинетите на лекарите има надпис, че не трябва да се задават въпроси по време на прегледа, защото така може да разконцентрираме доктора и той да не види всички подробности, които трябва да гледа. След като мине прегледа на видеозона, тогава може да се задават въпросите, които те вълнуват. И има резон. Така че не се притеснявай, остави лекарката да си гледа спокойно и не я разсейвай с въпроси. А освен това бях чела някъде, че ние тълкуваме грешно тяхното мълчание, погледи и мръщене. Мислим си, че има нещо лошо, а те просто се опитват да се съсредоточат и да фокусират това, което виждат на екрана, за да могат после да ни успокоят. Hug
Ех че дълго стана, извинявайте!  love001

# 197
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
liliiv  smile3501 ПОЖЕЛАВАМ ТИ УСПЕШНО СЛЕДВАНЕ В ТОЗИ СЕРИОЗЕН УНИВЕРСИТЕТ КЪДЕТО smile3523  И smile3529 МНОГО!


Karacheviyska - УСПЕХ НА ДОКИТО И САМО ДОБРИ НОВИНИ  Peace

Последна редакция: пт, 12 сеп 2008, 11:47 от rrhh

# 198
  • Мнения: 12
мерси много  надявам се да успея да съчетая всички задачки.но на първо място ще е бебка пък после ученето.  Hug  Hug  Hug

# 199
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен днес!

Както виждам за сега само хубави новни, дано и Ники скоро се включи с такива...  Praynig

bambi25 Честит Рожден Ден. В пожеланията хич ме няма за това ще си остан с честитиката поне да не се изложа като кифла. Иначе наистина се надявам декемврийският ти подарък да е най- прекрасният на света

liliiv Честито

# 200
  • Мнения: 2
Бамби, Честит Рожден Ден, само положителни емоции, лека бременност и накрая да гушкаш едно здраво и сладко мъниче  nbirthday newsm67

За моята плацента досега винаги между другото са ми казвали, че е ок, но... вчера ново двайсе - имала малко калцификати, което означава, че е остаряла една идея по-бързо от нормалното. Можете да си представите как се шашнах. Това, което успях да намеря като инфо е че нормално стареенето започва след 33-та седмица или по-късно, но се случва и по-рано. Добре, че другата седмица съм на ФМ, та ще видя на Доплер кръвотока. Ако не е това, не знам как ще я оправяме, още повече, че ако продължава така може се намали притокът на хранителни вещества към плода и съответно забавено развитие. Засега моята беболина си беше в норма около 1000 гр., така че стискайте палци.

 

# 201
  • Мнения: 42
Бамби, Честит рожден ден!И аз изкарах моя така- 2 в 1  и ще го запомня като най - щастливия ми рожден ден досега!
Пожелавам ти здраве, щастие и късмет, както и леко раждане и едно прекрасно здраво бебче!  bouquet

# 202
  • София
  • Мнения: 222
лилиив, честито! дано да успееш да съчетаеш нещата!

момичета, наистина е добре да се следи кръвотока чрез доплер и ако има нещо нередно лекарите ще дадат препоръка. Дара, възможно е плацентата  да почне да старее и по-раничко, но не се притеснявай, има още време до финала. частична плацента превия в моя случай означава, че единия ръб на плацентата се е разположил на шийката на матката и при естествено раждане не са изключени руптури и обилни кръвоизливи. пълна превия е когато цялата плацента покрива шийката на матката, което прави абсплютно невъзможно естественото раждане на бебето, а само чрез секцио.

# 203
  • София
  • Мнения: 308
Бамби, честит рожден ден!  newsm51 bdbaloni

Лилиив, честито!
Исках да те питам, кой е магазина в Дружба, откъдето сте си взели количката и къде се намира? Че намерих един магазин Супер мечо, който не се сещам къде се намира, а искам да отида да разгледам.

Приятен ден на всички и весел празник на Бамби!

# 204
  • Мнения: 688
Бамби честит рожден ден и от мен   bouquet
И на мен захарта от изследванията ми беше над 5 и ме накараха да повторя изследването като предните 2 дни не ям нищо много сладко и плодове и след това ми беше около 4.
А плацентата я гледат на УЗ и там се вижда дали е ниско, но на мен ми обясниха че обикновенно до 28-30 седмица мигрирала нагоре и се вдигала, но не винаги.
Къде се загуби Чаената, когато някой дълго време не пише и се притеснявам вече  Confused

# 205
  • Мнения: 12
didi ние количката я купихме от чиполино  в красна поляна. а този магазин не го знам къде е но сестра му на мъжа ми каза че намерила някъкав магазин в дружба 1 за дрешки български и евтини.но човека казал че сега ще почнат да поръчват зимните. а колички и креватчета има и в пинокио на пазара на дружба 1. ще питам сестра му къде точно се намира и ще ти кажа а може да отидеме заедно някой път.и за супер мечо ще я питам дали знае че тя си е от квартала отдавна и по ги знае а  и тя сега разглежда аз май казах че и тя чака второ бебе но през април.

# 206
  • Мнения: 22
Момичета, вече трети ден се боря с една настинка. Първо ме дразнеше гърлото и смуках Ефизол. Мина ми, но после ме хвана хрема, а сега и двете. Снощи почти не съм спала. Пих вчера два парацетамола, много чай, много лимони с  мед, сега си взех и Осцилококцинум, въпреки че май е късно. Кажете ми мога ли да пия Фервекс? Уж съдържа парацетамол и витамин Ц, но има и аналгетик и пише че не е за бременни.

 

# 207
  • Мнения: 22
Пропуснах  Embarassed Лили, честито миличка!

# 208
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Elmina- Не са те завивали май а ? Laughing
Аз знам, че не можеш и не е препоръчително да пиешФервекс!Осцилокопциум да , ама не знам дали ще ти помогне, защото на мен не ми помага  Peace
Ама консултирай се с доки най-добре  Hug

# 209
  • Мнения: 22
Нямам си личен доки Sad знам че звучи невероятно но е така. Няма с кой друг да се консултирам. Мненията са противоречиви за Фервекса.  Може би ще пия днес две пък да видим утре как ще съм.

Общи условия

Активация на акаунт