Птичките отлетяха на юг, ние оставаме тук - Франция 16

  • 20 904
  • 297
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 49
mariakara, има такър препарат,но доки каза,4е имаме piquire d'autan.Съжалявам ако не съм го написала както трябва.Доколкото разбрах ги има при косене на тревата,ние имаме голям двор и се чудя как да се справим.Много странно,за първи път се сблъскваме с това,но е доста неприятно.Като ухапване от комар е и много сърби.Доки даде някакъв крем,но аз си мисля,4е и цялата градина трябва да се напръска с нещо.Доки още каза,4е преобладават през месец август,от там идва и името им.

# 16
  • Мнения: 1 909
Kery25, да не са autats? Имаме и ние такива в градината и е много гадно усещането при ухапване - сърби ужасно, трябва да внимаваш да не се чеше много, че може да се инфектира, но иначе мъжа ми казва, че са вид акарии и че не е чак толкова опасно.

# 17
  • Мнения: 49
chumbi , да,то4но това са. Добре,а до кога сте ги има?Ние тамън се оправихме и сега пак.Лошото е за детето,при нея е по-трудно да не се 4еше.

# 18
  • Мнения: 545
Мерси за новата тема, Роца!!

Аз нямам проблеми с училището. Още от първия ден ходи по цял ден и не е единствената. Яде на кантин, спи и понякога дори е и на перисколер. А и учителката ми се нрави много. Изобщо доволни сме и двете. Кризи няма.

chumbi , да,то4но това са. Добре,а до кога сте ги има?Ние тамън се оправихме и сега пак.Лошото е за детето,при нея е по-трудно да не се 4еше.

Кери, погледни това:
http://www.beaute-test.com/tegarome_dr_valnet.php
Откакто го ползвам, нямаме проблеми с чесане и пъпките минават бързо.

Чумби, чета те, че още си мераклийка на този Атлантик. Там си много по-добре, имайки предвид студеното лято, което преживяваме тук  Wink

Скоро може и да се преселим към Монпелие, не съм за такъв студ аз  Mr. Green

Весел и сух уикенд на всички!
Клéо.

# 19
  • Мнения: 1 909
Не бе, Клео, аз питам колкото да се уверя че съм си добре тук Wink Ама Атлантика ми е интересен, наистина, не може да не отида да го видя някой ден.  А вие сериозно ли си мечтаете за Монпелие? Виж, иначе предпочитам да ми пожелаеш малко по-мокър уикенд, че се изтощих да поливам - от там познавам и въпросните бестиоли на Кери Laughing.

Kery, като им стане студено ще изчезнат, но май по-добре да се пазите повече дотогава и да стоите по-далече от разни храсти и големи треви. Аз мажа наред с розова вода всякакви пъпки и други алергични признаци.

Малко съм в декалаж, но да пожелая честито бебче на Свети Heart Eyes, лека бременност на младата булка Мелинда  Hug и успешна учебна година на всички малки и големи ученици и особено на техните мами! Аз си спомням какъв стрес преживях когато Сашо тръгна на матернел - все ме беше страх да не закъснеем сутрин, ама сега вече съм печена, а и бейби сигурно лесно ще свикне - по цял ден се разхожда из къщи с  матернелската чанта на Сашо на гръб. За останалото време ще си запазим нунуто, така че от финансова гледна точка няма да има никаква промяна, за съжаление. Нашето "голямо" училище също започна много добре, имаме си "метр" и Сашо е толкова въодушевен, че е в състояние сутрин да тръгне по пижама за училище. Ще ви разправям повече като намеря време - много е интересно, а и аз май имам шанс да напредна с френския Joy



# 20
  • Мнения: 49
Благодаря,моми4ета.Дано се махнет скоро тези гадинки.

Клео,ама аз съм голяма шматка,2 години да живеем близо до вас и да не видя.По4ти всеки уикенд бяхме в Нант. Сега ,чак когато се преместихме го забелязах. Blush

# 21
  • Мнения: 545
Кери, къде сте живели преди?

Едно голямо благодаря на Роца за удареното рамо за тортата на Йо. Дължа й една снимка, в която споделям скромните ми сладкарски способности, далеч от нейните и тези на Сбъдваща, кулинарни умения (изумления)..  Heart Eyes Laughing


P.S. Йо искаше да има кули на замък, в крайна сметка направихме само една по средата, тъй като според нея "градината с цветята е по-важна"  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 1 194
Клео, честита ти тригодишна госпожица!(макар и със закъснение)! Прекрасна торта!

# 23
  • Мнения: 702
cleovenЧестито и от мен   bouquet
Страхотна торта  Peace
mariakaraДа се подкрепяме че то трудна тази адаптация Hug
Днес беше рев от сутринта
Реших да остана стана по страшно накрая трябваше да бягам
Обаче зора е само сутрин Като я зех следобед беше весела и щастлива даже ме учеше на нови френски думички
В нашето у.ще се отваря 10 минути преди и се затваря десет минути след и половина
Разрешен е престоя до без 20 на родителите не повече
За стола имах и аз предложение да изчакам един месец и се бях съгласила но като отидох в кметството да пускам документите служителката ме разубеди и така реших от 8 септември да е на стол директно което се оказа добре Peace
kery25 ти нали и в биберона пишеш от там те знам Peace

# 24
  • Мнения: 49
Клео,честито и от нас!Тортата е страхотна.
А ние живеехме в Рен.

mama Svetli ,разобли4ена съм  Grinning Ти със същият ник ли си там?

Ние днес бяхме на McDonalds,Сами много се радва да се катери там,голяма лудница пада.Имаше една френска мама,направо нямам думи как се отнасяше с детето си,накрая такъв шамар му святна,4е цялата му буза беше червена.Само защото не си изял сладоледа,а искал да играе  Shocked

Ние с яслата сме трагедия,поне последната година на креша беше голям рев.Така и не можа да остане сама.Пищеше още като наближавахме сградата.Сега още не съм я пускала,но се надявам да го приеме по-леко.

# 25
  • Мнения: 1 325
Клео, тортата е страхотна и доста апетитна HugДа ти е здрава и много щастлива малката принцеса Hug
Кери, и аз съм крайно възмутена когато видя такива сцени на шамаросване от страна на родителите.Едно тупане по дупето да приемам го но шамари и такива неща  #Cussing out Тази година в Созопол бях свидетелка как една майка удряше доста силни шамари на приблизително 3годишното си дете, детенце плачеше и то също и посегна и оная като го свали на земята бой :bad- words: Мъжът и стоеше отстрани и гледаше безучастно.Не издържах, отидох при нея и и казах , че съм от агенция за защита на детето, казах и че в повечето европейски държави с такова отношения могат да и отнемат детето.
Бърза адаптация на дечицата ви в яслите Hug

# 26
  • Мнения: 1 017
Честито рантре на всички малки и големи ученици Simple Smile)) Брех и в рими прописах Simple Smile)

Бърза адаптация и никакви болести през зимата!!!
Мариякара, дано бързо да свикне малчо, като си споням миналата година по Коледа как беше неотлъчно залепен за теб и не даваше на никой да го докосне, си представям колко ще ви е трудно да се адаптира. Дано бързо му хареса и намери приятелчета и да започне със желание да ходи!

Клео тортата е много хубава и апетитна!

Честит рожден ден на всички които съм пропуснала, много радост и здраве и весели игри на децата!!!
Честито бебе на Свети и леко бременеене на Мелинда!

Моят син ходи с голямо желание тази година на училище, новата учителка ми харесва, имахме вече родителска среща и я видях.
Тетрадките на Митко са вече пулни с требиени:)) да си похваля гарджето.

Даже успяха първите 4 дни да научат първото стихотворение.

Аз след едно доста трескаво и натоварено от към кандидатстване и интервюта лято, докато някои си печаха д-тата на плажа Laughing
си смених работата и аз като децата имах рантре и се адаптирам в момента.
А и по спешност викнахме единия дядо от БГ за една седмица, съм сутрин от 8.30 на работа, а училището е отворено от 8.20 до 8.30 и няма гардьори от по-рано, а и за късмет скъпия замина в понеделник за седмица в командировка.


Това за стола в градините- най-добре да си се запишат децата още в началото и да се каже , че ще стоят по цял ден , защото после започват да казват че няма места и е трудно.
Аз първата година в матернела не го направих и после беше много трудно да ходя в 11.30 да го взимам после да го водя в 3 до 4 и половина, едва убедих директорката да го вземе 2 дни поне да стои по цял ден втория срок, за да мога да ходя на курс по френски. Нейният довод беше, че спалнята е малка и не може да поеме всички деца  Sick
Въобще са си зле с градините и яслите.

Спирам за сега, че отивам да слагам масата Crazy




# 27
  • Мнения: 702
Ей Надин браво за новата работа   bouquet каква е ако не е тайна
Браво и на Митко за требиените  Laughing Hug

Я да ви питам за кори за баница какви да взема че има няколко и се чудя кои са подходящи  ooooh!

Малката ми ученичка спи следобеден сън тва незнам от колко време не го бях виждала с очите си  Grinning Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 1 017
Аз като не пиша- не пиша, ама като започна пък спиране нямам Laughing

Новата работа е пак като счетоводител, само че този път на междукомпанийните ( Laughingкаква дума само) разчети, тоест занимавам се със счетоводството на международните филиали на фирмата, в която работя, които са пръснати из цял свят.

За корите за баница- аз купувам(или Ивенцеме снабдява по-често) обикновено от турските магазини, но съм взимала и от Ошан едни Фило май се казваха, които също са добри, но са по- малко и са по-скъпи.

А твоята ученичка, Светли, много бързо е прихванала училищния режим Simple Smile бързо се адаптира значи Grinning

# 29
  • Мнения: 702
Наде новата ти работа звучи страхотно само успехи ти желая там Heart Eyes  bouquet

Направих баничката с кори пат фюйте от фран при
взех 3 пакета стана супер понадухме коремчетата  Hug Rolling Eyes

Интересно че като развих корите ми приличаха по скоро на бутер  тесто а като ги изпекох си станаха точно като на баничка пръхкави Laughing

Общи условия

Активация на акаунт