Градински и училищни вълнения на канадките - 29

  • 19 216
  • 275
  •   1
Отговори
# 135
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
TarikMom  аз съм много доволна от дамските модели на naturalizer.ca

Ели много неприятно да разбереш толкова късно - дори за неприятните неща предпочитам да знам когато се случат.

# 136
  • Мнения: 313
November Rain, Eli, Каролина - моите съболезнования  Hug


Аз също харесвам Naturalizer. Общо взето тук карам с 2 чифта зимни - едни по елегантни и едни за газене на сняг ( от Columbia сме доволни)

# 137
  • Мнения: 5 713
Ох, неприятните събития хич не са подминали тази година някои от нас. Моя баща почина април месец, а свекър ми на 16-ти септември, ден преди рождения ден на мъжа ми и моя имен ден. Но какво да се прави, такъв е живота.

# 138
  • Мнения: 449
Покрай мъката и мрачното настроение се замислих, че ако нещо стане с нас, не дай си боже, не съм наясно как ще се развият нещата за Раян. Той е с двойно гражданство, а ние сме все още само с българско. Дали ще има проблем да бъде изведен от страната?

Преди време се обсъждаше точно такава тема във форума, но за съжаление не мога да я открия в архива. Това, което си спомням е, че при смърт на единия родител другия автоматично и логично поема опеката над детето. При загуба и на двамата родители съда (това важи за Онтарио!) решава на кого да се предоставят децата, ненавършили пълнолетие. Най-добре било родителите да помислят по този въпрос навреме и да направят завещание, в което посочват кого искат като попечител на децата. За да се приеме желанието им за законно от съда е необходимо писмено съгласие на двамата родители, както и на бъдещите попечители. В противен случай на кого ще бъде дадено детето зависи от решението на съда!

Аз пък сега се чудя ако наистина недай си Боже се случи такова нещо, докато излезе решението на съда кой ще гледа детето/децата? Социалните ли? Звучи ми страшно и не ми се иска да ги мисля тия неща, но никой от нищо не е застрахован ... Даже дълбоко в съзнанието си подтискам въпросите ако нещо се случи с мен или съпруга ми как се урежда погребение в Канада. Къде се ходи, какво се прави, нищо не знам ...  Praynig

Вери, да почиват в мир и твоите близки.

# 139
  • Canada
  • Мнения: 231
Ох, темата стана много мрачна, за което се извинявам. Ясно е, че на всички ни се случват такива неща; споделих, защото сме в еднакво положение - на много далече от близките си и най- ми тежи, че ние сме го избрали да е така...

При загуба и на двамата родители съда (това важи за Онтарио!) решава на кого да се предоставят децата, ненавършили пълнолетие. Най-добре било родителите да помислят по този въпрос навреме и да направят завещание, в което посочват кого искат като попечител на децата. За да се приеме желанието им за законно от съда е необходимо писмено съгласие на двамата родители, както и на бъдещите попечители. В противен случай на кого ще бъде дадено детето зависи от решението на съда!

Ето на, имах опасения, че може да е нещо такова! Доста сложно ми изглежда. Дано да има някой информиран и за Кебек. По-нататък планирам да направим консулт с юрист, за да сме наясно. Точно в случай, че и с двама ни стане нещо, искам да знам какво следва.

# 140
  • Мнения: 319
Много тъжна тема наистина Cry Приемете и моите съболезнования.

TarikMom, сподели моля те откъде купихте ботушки за Тарик. Ония обувчици за които ми сподели се оказаха супер находка и в момента Флоранс е с тях в градината, даже вече сама си ги обува и събува  Heart Eyes А се оказа, че същия магазин го има и съвсем близко до нас, но не ми е останало време да отида да видя дали няма и нещо подходящо за зимата.

Който е ползвал шейна с 2-годишно детенце, може да сподели към какво да се ориентираме, защото през зимата сме замислили да водим Флоранс на градината с шейна, тъй като е много близко до нас.

# 141
  • Мнения: 417
Привет!
Приятно папане на пуйка (ако ще папате пуйка, де)!

Имам въпрос към мамите, които имат в къщите/апартаментите камина. Ние имаме и се чудим какво приспособление да измислим за да предпазим нашето малко диване. Той сега е във фазата на блъскане, тропане и създаване на силен шум с каквото му попадне. Дори сега отваря миялната, дърпа коша за чинии и затваря вратата с трясък. Голямо забавление за него. Но камината се чудим какво да сложим отпред, че да неходи там. Все пак не е отворена, а е газова. Малко или много стъклото и железата за понагряват. Дайте някакви идеи Simple Smile

# 142
  • Мнения: 3 932
Момичета, приятна почивка утре  Hug Може ли едно въпросче в страни от темата: откъде купувате зимни ботуши (дамски и мъжки, с детски вече се уредихме) - искам хем да не са супер скъпи, хем да издържат, че миналогодишните вече накрая взеха да пропускат   bouquet

Аз си поръчвам от zappos.com, днес си протъчах този модел: http://www.zappos.com/images/744/7444912/3279-703113-d.jpg
 Доставката до щатите е безплатна и можеш да връщащ до 1 година пак безплатно. Има мнения на ве1е закупилите продукта, така че можеш да се ориентираш струва ли си инвестицията или не.
Ако някой се ентусиазира да поръчва, имам роднини в щатите и ще ходя на 6-ти ноември, така че може да поръчате на техния адрес и да ви ги донеса....

# 143
  • Мнения: 40
denzul, солената водичка, която аз ползвам се казва Salinex, а мазилото, за което бях споменала е на френски - Onguent pour enfants, а на английски - BabyRub - специално за бебенца.

# 144
  • Мнения: 96
Съболезнования и от мен на всички.. случва се за жалост.
Аз съм се интересувала по въпроса със завещанието и да ви кажа 1. хич не е евтино да се направи - за 2 завещания към 1500$ (така каза моя адвокат, може да има и по-евтини варианти). 2. трябва попечител за детенце. Както трябва и изпълнител на завещанието. Като тия 2ма човека може да са различни, понеже изпълнителя е по-скоро бизнес човек, да оправи хартиените въпроси.
Ние не сме го направили още, но смятаме до около година да я свършиме и тази работа. Мисля, че не е автоматично да отива детето в социалните - баби, дядовци, роднини са винаги първия избор. Аз по скоро бих се погрижила хора около мен да имат телефони в БГ, че наистина ама наистина всичко се случва..  Confused

denzul - ние имаме камина.. за момента не сме я преградили, а просто сме пуснали "перденцата". Все още не е успяла да влезе вътре, макар че трябва да я дебна. Освен това наблягам на ЗАБРАНЕНО е там. Знам, че има едни прегради дето можеш да инсталираш подобно на преградите за стълби. Но не съм ги виждала (или търсила).

Simple Smile

# 145
  • Мнения: 1 199
Здравейте момичета! Само да спомена че има вече и канадски Заппос.
http://canada.zappos.com/

Тарикмам, магазинът се казва Mondo, работи на принципа на Уинърс - продава останали единични бройки на Алдо, Адидас, Спринг и още една-две марки. Има голямо разнообразие, но човек трябва много да се рови. Ето и едреса:

4912 Jean-Talon O.
H4P 1W9

Близо е до метро Намюр.

# 146
  • Мнения: 313
Здравейте момичета! Само да спомена че има вече и канадски Заппос.
http://canada.zappos.com/

Тарикмам, магазинът се казва Mondo, работи на принципа на Уинърс - продава останали единични бройки на Алдо, Адидас, Спринг и още една-две марки. Има голямо разнообразие, но човек трябва много да се рови. Ето и едреса:

4912 Jean-Talon O.
H4P 1W9

Близо е до метро Намюр.




a kak е откъм цени?

# 147
  • Мнения: 1 199
Миналата зима си купих на специал - за 80 долара 2 чифта ботуши. И двата бяха Алдо. Ама ги намерих след дълго ровене. Няма гаранция че и вие ще намерите каквото ви трябва. За мен си е точно като Уинърс, или Ти Джей Макс, ако Тарикмам още не е била тук в Уинърс.
Бях чувала добри думи за La Canadienne. Сега им проверих цените... 300 долара че и повече. Аз съм пас Simple Smile

# 148
  • Мнения: 160
Благодаря много за съветите относно прегледи за бебета! Не е спешно, но малката взема допълнително желязо предписано от нашият педиатър и се коригират капките всеки месец в зависимост от килограмите и затова ми е важно да я меря и да се консултирам с педиатър.

Много тъжна е темата за загуба на близки хора, моите съболезнования.

Иначе вече имаме кола и постоянна квартира малко е трудно да се организираме за всичко с малко бебе но се справяме някак си, вярвам, че отсега нататък все по-лесно ще става всичко.

# 149
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
Съболезнования на всички преживели загуба.

denzul, за камината не знам какво да те посъветвам, но поне за миялната можеш да си вземеш от Walmart, има и за печки, за хладилници, за шкафове. Ние сме в кухнята изцяло оборудвани, въпреки че напоследък отваря шкафовете - но сега е и по-голям вече де.
Иначе не спирай да повтаряш, че пари и да обясняваш при всеки удобен случай. Аз така с печката"пари, пари, топло, пази се" и все в другият край на кухнята го карах да стой, като отварям да пробъркам. И сега си знае, само да види, че отварям пеща и бяга далече, обяснява даже, че пари.

Каролина , не съм искала да те засегна, просто тук при веки преглед от лекар, зъболекар, навсякъде все питат за биберона /смятат го за доста вредно/, затова се учудих. Но си е въпрос на личен избор. /Иначе аз и кърменето не го възприемам за деца, които вече започват да разбират и да се осъзнават - но това е съвсем друга тема/

Общи условия

Активация на акаунт