Градински и училищни вълнения на канадките - 29

  • 19 236
  • 275
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 919
Не знам какви са прогнозите но факта е че вали сняг... поне тук в Нови пазар, до колкото разбрах и в Маркхам. Детето беше много щастливо тази сутрин като видя, каза че щял да дойде Дядо Мраз Joy
Не вярвам да натрупа доста е мокър и от време на време го обръща на дъжд Peace
две снимки … 73;ед

Последна редакция: ср, 22 окт 2008, 01:16 от Гаргамелчо

# 181
  • Мнения: 224




Да ви питам какво мислите за визите до САЩ? Имате ли опит? Исках да си извадим стандартни 10 год., записахме си час, но сега като чета документите стигам до извода, че по-скоро човек си вади виза за конкретно отиване (каквото не планираме, по-скоро мислех да отидем до Сиатъл по Коледа може би). И сега се чудя да рискувам ли 4*$131 при положение, че нямаме реално резервация или покана за натам и никой не гарантира, че ще вземем визи. Е, мога да взема покана от приятели, но в момента не планираме ходене със сигурност.

Millena, аз миналото лято си вадих виза за САЩ . Питаха ме защо искам и аз им казах 4е искаме да ходим до Орландо с децата в Disneyland. Не съм показвала резервации или нещо подобно.Питаха ме също от колко време сме в Канада, каква националност е мъжа ми( тои не беше с нас на интервюто , защото тои си имаше виза) и това беше.Бях сама с бебето на интервюто, а кандидатствах за виза за мене и за каката, която тогава беше на 3г. и половина. Имах изтекла работна виза за САЩ от преди 2 години.Чаках около месец и половина за интервюто в Торонто. Нямах никакви проблеми. Дадоха ми виза за 10 години. Успех и на тебе ако кандидатстваш! Peace

# 182
  • Мнения: 417
Милена,

Аз също вадих виза. Изтъкнах далеч по-различна причина.... че може слуйебно да ми се наложи да пътувам ( работеща в травел агенция). Мъж ми небеше с мен и за цялото интервю ме питах какво работи той, и прочее....показах им че нямам намерение да се заселвам за постоянно във Великата им страна и те бяха (най-вероятно) доволни.
Мисля, че неиздават други визи, освен 10 годишни.
Не е чак толкова трудно, посред мен, да се вземе Щатска виза от Канада.
Все пак ако покажете, че си плащате данъците в Канада, че имате постоянна работа мисля да не е проблем. Нооооо всеки случай е единичен.

Стискам палци! Peace

# 183
  • Мнения: 3 932
Здравейте!

Да ви питам какво мислите за визите до САЩ? Имате ли опит? Исках да си извадим стандартни 10 год., записахме си час, но сега като чета документите стигам до извода, че по-скоро човек си вади виза за конкретно отиване (каквото не планираме, по-скоро мислех да отидем до Сиатъл по Коледа може би). И сега се чудя да рискувам ли 4*$131 при положение, че нямаме реално резервация или покана за натам и никой не гарантира, че ще вземем визи. Е, мога да взема покана от приятели, но в момента не планираме ходене със сигурност.

По лични наблюдения, визите ги дават първия път за една година, а после десетгодишни, второто ранде-ву в посолството отне 4 минути мах. Случаи на отказани визи при кандидатствали познати няма, ако всичката документация е налице. Просто представете някъв конкретен повод за пътуването и всичко би трябвало да е ок.

# 184
  • Мнения: 3 271
Просто представете някъв конкретен повод за пътуването и всичко би трябвало да е ок.

Проблема е, че повода ми е "искам да имам виза за като ми потрябва (дойде някоя любима група) да отскоча до Сиатъл"...
Имам си дата за 13.11, ама се чудя още да плащам ли таксите и т.н. Ако дават за 10 год - супер, но ако е за 1 или откажат..
Благодаря на всички!

# 185
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Хайде и аз за визите...
Кандидатствахме преди 4 години, защото планувахме пътуване до Disney world във Флорида. Записахме час за интервю през интернет. Там на място самото интервю ни отне 3-4 мин., като ние поискахме еднократни визи, а служителят ни убеждаваше да вземем многократни десетгодишни. Е дадоха ни многократните. Тази е и една от причините все още да не сме подали документи за канадски паспорти.
Гаргамелчо, направо ми стана студено, като погледнах снимките. "Нови пазар" много ми хареса  Grinning Не я обичам зимата и това е. Ужасно съм зиморничава и днес сутринта, докато гледах как и при нас се мъчи да завали сняг, за пореден път си помислих каква късметлийка съм, че не ми се налага да излизам, а мога да си стоя на топло, с чаша кафе в ръка.
Хайде малко отчет:
Налични пари към 28 август - 171$.
От тогава насам съм получила 10$ от Роси и 30$ от Патето Яки. Искам да им се извиня, че чак сега давам отчет в темата.
Те поставиха началото на нова кампания за събиране на средства. Благодаря ви момичета!!! Веднага се присъединявам и аз с 10$, с което общата сума става - 221$.
Приятели ще се прибират в БГ за Коледа и могат да занесат голям сак с багаж. Вече съм приготвила няколко от пеещо-свирещите играчки на Слава, като се предвижда от тук нататък с тях да си играят децата от училището за слепи "Луи Браил" в София.
С част от събраните пари съм купила 10 кутии пастели (по 32 цвята в кутия) и един голям плик с бонбони (почти 2 кг. или 240 бр. рокетс), всичко на обща стойност 19$. Така наличната сума към момента е 202$. Смятам да купя и дежурните 10 кутии крем против подсичане. За друго ще помисля по-нататък, като подредя багажа в сака.
Момичета от Мисисага, имам молба към вас. Наближава Хелоуин и предполагам, че ще обикаляте с децата си за бонбони. Също така предполагам, че не всички ще бъдат харесани и изядени. Идеята ми е, ако има такива, вместо да ги хвърляте, да ми ги дадете на мен. Ще изпратя всичко събрано по приятелите ми и така ще бъдат зарадвани и малките палавници от някой дом в БГ.
И така, обявявам стартирането на нова кампания за събиране на парички. За тези от вас, които са нови и биха искали да се присъединят, да ми пишат тук или на лични.

Дописвам след последния пост на Миленка. Нямаме познати, на които да са отказали визи, напротив, имаме много малко, които не са кандидатствали. Една приятелка кандидатства на 3-я месец след като кацна тук, все още нямаше работа, но пак й дадоха 10 годишна многократна виза.

# 186
  • Канада, Монреал
  • Мнения: 69
Здравейте, много сте се  разписали нещо, вече ми е трудно да ви изчета! Simple Smile
Millena, за визите, имам съвсем пресен опит. Имах покана, но въобще не я погледнаха, искаха да видят само служебна бележка от местоработата, банкови извлечения и последните 5 pay slips. Питаха ме за причината за посещение - при нас е гостуване на приятели, каква националност е мъжът ми, къде е родено детето и това беше. Дадоха ми 10-годишна виза.
При наличието на постоянна работа и достоверна причина за посещение, според мен шансът да не вземеш виза е почти нулев.
shemet_neveroiaten, дано Марти бъзро се възстанови от операцията.
Попаднах на една прИмоция:
JRC Mega Vente d`entrepot - до 24 октомври детски играчки на промоция.
5589 Royalmount, suite 100, H4P 1J3
През седмицата работят до 5 ч., май в четвъртък и петък до 7 ч., но не съм много сигурна.
Има играчки, по-евтини са, но не толкова, колкото предполагах. Според мен си заслужава да се отиде.

# 187
  • Мнения: 319
Попаднах на една прИмоция:
JRC Mega Vente d`entrepot - до 24 октомври детски играчки на промоция.
5589 Royalmount, suite 100, H4P 1J3
През седмицата работят до 5 ч., май в четвъртък и петък до 7 ч., но не съм много сигурна.
Има играчки, по-евтини са, но не толкова, колкото предполагах. Според мен си заслужава да се отиде.

Не знам къде си попаднала на това, но виж какво пише в сайта им: http://www.jrctoys.com/toywarehouse.asp
А именно: разпродажбата е за месеците октомври, ноември и декември. Ние ходихме миналата година в началото на декември. Играчки имаше хубави, но за по-големи деца. За по-малките имаше най-различни пъзели с цифри, животни, форми и всякакви такива. Имаше и много книжки на смешни цени. Аз скоро се сетих за това, отворих сайта им и видях работното време, и уж щях да пиша тук, и забравих Rolling Eyes Тая година пак мисля да го посетим, че поне с малко книжки да се заредим (с играчки се заредихме от Бг Mr. Green). Някой преди тук беше споменал за форум, в който се споделя за всякакви разпродажби. Имах го в Bookmark, но за съжаление след всичките преинсталации, в един момент съм го затрила без да искам. Ако някой има линк за този форум ще се радвам да го сподели Peace

П.П. Аз май не съм го затрила тоя форум, с малко търсене го изнамерих  Mr. Green http://frugalshopper.ca/phpbb2/viewforum.php?f=48

Последна редакция: ср, 22 окт 2008, 05:44 от p4eli4ka

# 188
  • Мнения: 160

hand, добре, дошла  Hug В коя част на града си? Моите са с атопична кожа, препоръчвам Aveeno от масовите марки тук, добре им понася. Не може да се намери Клоран и Мустела, които ползвах преди, поне не е лесно.


Мерси Милена Simple Smile. В Ню Уест сме засега, само тук успяхме да си намерим предварително апартамент от България но не ни харесва много надявам се до няколко месеца да се преместим.





# 189
  • Мнения: 3 271
Много благодаря за инфото за визите, значи явно ще е добре да си спазим записаната дата и да действаме Simple Smile Не искахме 1 год. да ни дават, защото не знам колко и дали ще я ползваме, а 4*131 не са си малко пари, за да ги даваме ей така.

hand, там има много българи, поне това си е плюс в началото. Няколко човека сме тук, в различни части на Vancouver (аз и дензъл сме в Бърнаби), пиши, ако имаш нужда от някакво инфо или помощ. Знам как е в началото, когато се чудиш за елементарни неща, както аз за визата сега...  ooooh!

# 190
  • Мнения: 191
Здравейте! И аз да се включа по темата за визите за САЩ с пресни впечатления. Ние взехме преди 2 седмици 10 годишни туристически. Не знаехме кога ще ходим и в документите не бяхме писали нищо, но интервюиращият ни каза, че това поле не може да е празно, и ние казахме, че искаме да идем до Сиатъл за shopping and pleasure, но нямаме никакви планове. Интервюто отне около 5 минути. Единственият документ, на който обърнаха внимание бяха бележките от работодателите. Питаха на съвсем странични неща и мина много приятно. А и освен това сме отскоро в Канада.

Милена, въобще не се притеснявайте, че нямате нищо планирано, мисля че няма проблем да ви издадат визи на всички. Важното е да видят, че работите и че сте минали пробния период. Успех!

# 191
  • Мнения: 743
Здравейте момичета!
За първи път в живота си честитя първия сняг на 21 октомври  Mr. Green

Много съм благодарна на всички ,които така мило се отзоваха и ми помогнаха с инфо за доктора и за всичко останало  Hug  bouquet

Ние сме добре,сина ни Ники ходи на училище ,малката е още у нас ,защото се оказа че трябва да е на 30месеца минимум за да посещава daycare ,бяхме в листата на чакащите за субсидия ,отидохме на интервюто ,всичко беше ок,дадоха ни я и в един прекрасен миг ,когато служителката проверяваше за места се оказа че дъщеря ни е много малка,а ако не я вземат в градина до 1 месец губим субсидията ,логичния въпрос е защо толкова настояваха за това интервю,когато много добре знаят рождената дата на дъщеря ми  Thinking,безумие просто!
Бях много изненадана и от цената на снимките които правят в училището на сина ни 36$ беше най евтиния вариант  Shocked
Иначе предишните седмици се наслаждавахме на прекрасната есен,беше наистина красиво,но много кратко.
В момента аз ходя на английски за финансови институции,интересен курс,много полезен,малко скучен на моменти ,но като цяло не съжалявам ,иска ми се да изкарам и CSC ,но в момента ми е невъзможно да заделя 900$  Rolling Eyes
Мъжа ми също си търси усилено работа и така.
Много тъжно ми стана за всички загубили близките си ,много е тежко точно в такъв момент да си далеч,надявам се да успеете да се съвземете бързо и да не унивате ,една силна  Hug от мен!

Аз преминах момента с търсене на обувки и сега съм на етап търсене на зимен гащеризон за малката и спортен екип за баткото,приемам всякакви идеи  Simple Smile
Ами това е от мен,дано не съм досадила ,успешна седмица и много усмивки ви пожелавам ! Heart Eyes

# 192
  • Торонто
  • Мнения: 837
Аз преминах момента с търсене на обувки и сега съм на етап търсене на зимен гащеризон за малката и спортен екип за баткото,приемам всякакви идеи  Simple Smile
Ами това е от мен,дано не съм досадила ,успешна седмица и много усмивки ви пожелавам ! Heart Eyes

Sears outlet, ама дали имате наблизо не знам. С кола ли сте? Питам, защото разбрах, че сте нови още.

А как 30 месеца за daycare? Децата ги приемат още на 1 год...

# 193
  • Мнения: 743
Така ми казаха  Rolling Eyes
Не сме с кола още,мъж ми ходи на кормуване сега и се надявам до месец да сме  Simple Smile
Аз уча листовки  Mr. Green
Видях реклами на Outlet- та ,но си нямам идея как се стига до там без кола  newsm78

# 194
  • Мнения: 919
Момичета, Robeez имат сейл в момента, плюс фри шипинг ако купиш 2или повече.. аз бих се комбинирала с някой за един чифт ако има желаещи  Peace

Общи условия

Активация на акаунт