Въпрос към шофьорите

  • 3 382
  • 87
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 152
А какъв е начинът да предупредите убийци и самоубийци?
Като правят като мен - святкам на всички дето са тръгнали да изпреварват... нищо, че няма куки, ама глей само как се прибират в дясно  Mr. Green

# 31
Винаги предупреждавам!
Особенно засилените и СТ регистрация smile3521
Мен също ме предупреждават, затова съм солидарна...

А какъв е начинът да предупредите убийци и самоубийци?

 Grinning Предполагам пак същия...
Всеки сам си носи отговорността и последствията за това, което прави...
Мисля, че е нормално да предупредиш колега шофьор, освен за Полицията, но пък и може да се осъзнае и да намали..и да шофира по-внимателно...знае ли се...
Поне при мен е така..ако се самозабравя и съм увеличила скоростта при едно такова "мигване" ми действа като хладен душ и...карам според правилата.... Wink

# 32
  • София
  • Мнения: 3 099
Правя го. Ограниченията не са адекватно съобразени с пътната обстановка и понякога си мисля, че са направени за да изкарват прилични доходи на полицаите. Радарите в много малко от случаите са поставени на места, където има риск от ПТП, но почти винаги са забити в храстите на места, където, ако си със здравия си разум караш умерено и очите ти са на 4 (населените места).

В САЩ ми се е случвало да карам с превишена скорост (с онези мили все трябваше да внимавам) на магистралата. И... познайте! - полицейска кола се лепна зад мен, но не ме спря. Изчака да види дали ще коригирам малкото си превишение и когато го направих, рязко се отбиха и ме оставиха да продължа. На ви един пример за разумно, а не сляпо и малоумно прилагане на правила!

# 33
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Святкам на отсрещните само в случай, че по-нататък по пътя им има катастрофа или препятствие, или нещо от този сорт. Или в случаите, когато заплашват моята сигурност на пътя. За патрули на КАТ не предупреждавам, това ми е принцип.
Знаците, независимо от това дали ни харесват или не, трябва да се спазват. Всеки има мозък в главата си - нека си го използва.

# 34
  • Мнения: 592
Не предупреждавам, защото по този начин лъжем себе си и по пътищата стана война и заради такива жестове - намалиш за 500 м, докато ги минеш полицаите и пак с 200 км/ч. Защо? Съвсем друг е въпроса за стриктността и доверието в полицията.

А преди много години трябваше да бъде заловен един опасен рецидивист и заради такова пресвяткане, успя да се скрие от засадата на пътя! Това го разбрахме после!
Доколкото знам има държави където това е наказуемо, но не знам къде беше!

# 35
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И тук е наказуемо - нещо от рода на "неправомерно ползване на светлинна сигнализация".

# 36
  • София
  • Мнения: 708
Темата ми напомня на един стар виц.

Отива катаджия при шефа си:
-Шефееее, днес ми се роди трето дете!
-Добре, увеличавам ти заплатата.
-А бе шефее, трето дете ми е роди!
-Добре де, добре- ще ти осигурим и голям апартамент.
-Шефе, виж сега. Трето дете ми се роди!
-Ох, обре, взимай тоя знак "ограничение 40" и го слагай където искаш!

# 37
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
винаги го правя. smile3521

# 38
  • Мнения: 220
Цитат
И защо да е "не, разбира се" Какво лошо има в това да предупредиш колегите си шофьори, че общият враг дебне скрит в близките храсти. Елементарна колегиална солидарност и съпричастност бих казал аз.

какво лошо има ли... елементарна солидарност и съпричастност???

не, не светкам на разни идиоти дето карат в града с по 70-80-90-100 км. в. час... щото утре може да минат през твоето дете на пешеходната пътека...

# 39
  • София
  • Мнения: 6 035
Ако видите полицейска засада на пътя, предупреждавате ли идващите срещу вас коли, с пресвяткане на фаровете.
Прави ми впечатление, че все по-малко хора го правят (явно изчезва вече шофьорската солидарност) а жени да го правят почти не съм виждал никога. Явно хората толкова вече се озлобиха, че са на принципа "Аз нали се разминах, другите да му мислят"
Абсолютно винаги! И то не само на първата кола, с която се размина, ами на следващите поне 5-10 коли. Аз пък все по-рядко виждам мъже да го правят, а аз и всичките ми приятелки винаги предупреждаваме.  Peace И не само това правя, ами винаги, когато мога давам път на другите, а мен многооооооооо рядко ме пускат.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 099
....
не, не светкам на разни идиоти дето карат в града с по 70-80-90-100 км. в. час... щото утре може да минат през твоето дете на пешеходната пътека...

Той оня, дето трепе деца, и с фуражираните гюведжари се оправя.... Лошото е, че не само той ги спонсорира, а и по-адекватните шофьори.  

# 41
  • Мнения: 71
аз пък святкам,но....на определени коли Naughty!
тия дето си фучат с по 180км/ч не ги предупреждавам,защото те си заслужават глобата/рушвета!
не,че се стряскат,ама...да им е гадно! Joy
/рядко виждам да спират такива коли защо ли newsm78 /

Peace  и аз така! Че то аз докато светна на тези дето карат с 200 - те са ме подминали барабар с полицаите.

# 42
  • Мнения: 523
Не, не сигнализирам за полиция, а даже съм и по-зле. Като видя, че някой нарушава грубо правилата се обаждам на полицията.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 430
Не, не сигнализирам за полиция, а даже съм и по-зле. Като видя, че някой нарушава грубо правилата се обаждам на полицията.
А аз като видя ,че карат бясно особено на извънградско и давам фалшив сигнал за КАТ Mr. Green

# 44
  • София
  • Мнения: 5 255
Святкам, святкам... и така ще е докато не въведат светкавиците, както е на запад! Не виждам защо да не предупредя някой, след като и те ме предупреждават! Аз не съм съвсем от типа кротък и спазващ всички знаци шофьор  EmbarassedИма някой, които просто ...  #2gunfire
Напоследък обаче забелязвам и известно раздвижване на мозъците на КАТ-аджийте. Като пътувахме видяхме едни, които стояха зад една от картонените макетни полицейски коли...  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт