Цикъл 2 пъти в месеца

  • 1 451
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте нормално ли е цикъла ми да ми идва два пъти в месеца

# 1
  • София
  • Мнения: 28 579
Не е нормално.

# 2
  • Мнения: 6 346
Добре де, по принцип не е невъзможно - при 28-дневен цикъл, ако й е дошло на 1-о число и после пак на 29-о, това е два пъти в един и същ месец, но е напълно в реда на нещата. Така че зависи. Ако 2 пъти в месеца означава през по-малко от 21 дни, тогава да, това е проблем. Ако е през 21 или повече дни, не е проблем, особено ако това е редовната дължина на цикъла.

# 3
  • София
  • Мнения: 13 155
Единствено от значение е през колко дни идва, а не колко пъти. Има месеци и по 31 дни и на жените с по-кратък цикъл е нормално в тези месеци да дойде 2 пъти.

# 4
  • Мнения: 11 357
Ако са минали 21-23 дни от предното кървене може да бъде сметнато за цикъл. Ако периода е по-кратък е кръвоизлив.

Във всички случи трябва да се посети гинеколог.

# 5
  • Мнения: 170
При мен беше така доста време, оказа се ПКЯ. Пия Кистоп от няколко месеца и всичко се нормализира. Не се притеснявай, отиди на гинеколог Simple Smile

# 6
  • Мнения: 19 014
На мен ми се е случвало няколко пъти през годините и все е било през лятото, като отида на море, нищо че седмица-две преди това ми е свършило.

# 7
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
И аз забелязах,че през лятото ми идва по-начесто, особено след второто раждане.Миналата година юли месец ми дойде през 26 дни,тази година същата работа,а иначе ми идва през 36-40,че и повече...То вярно че от зимата пия едни добавки за урегулиране на цикъла,но пък този месец за пръв път е толкова къс,а юни месец ме прескочи...

# 8
  • Мнения: 7
Дойде ми на 1 до 3 и после на 30 до 1

# 9
  • София
  • Мнения: 13 155
Е, значи всичко е наред. Стига всеки път да ти идва на толкова време.
Не разбирам какво те притеснява. Все пак, цикълът не се води по някакъв измислен от хората календар, а следва природните закони.

# 10
  • Мнения: 13 809
Дойде ми на 1 до 3 и после на 30 до 1
Брои се от първи ден до първи ден на следващ Цикъл. При вас има 30 дена. Всеки цикъл над 21 дена се смята за нормален

# 11
  • Мнения: 6 764
Дойде ми на 1 до 3 и после на 30 до 1
Пф, аз 3 дни кървене даже няма да го броя и 3 пъти да ми идва.
След раждане номер 2, цикъла ми се промени на 23 дни с по 6 - 7 дни кървене. Така че юли месец се получи, че ми дойде 2 пъти 😔

Общи условия

Активация на акаунт