Къде и кого да уведомя за своеволията на маршрутките???

  • 7 202
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • out of space
  • Мнения: 8 574
А маршрутките се движат само в светлата част на деня  Close



Аааахахахаха ако 23.30 ти е светло, сподели какво пиеш  Grinning

# 31
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 864
Тъкмо с канех да питам защо същите номера маршрутки минават и през самия кв.Дървеница. Значи влизат и излизат от квартала на кръстовището близо до ТУ и май се движат по ул.Пловдивско поле. А в същото време мои познати си ги хващат по нормалния маршрут...как ги правят тези врътки - не ми е ясно.  newsm78
Колкото до легналите полицай около Техническия - там са в изобилие....скоро сложиха два нови, единия е на 4-5 метра от светофар..още търся логиката....Живея и работя в района, пътя до работата ми е макс 10 мин и минавам 8 легнали полицая #Crazy
.

# 32
  • Мнения: 2 716
Аааахахахаха ако 23.30 ти е светло, сподели какво пиеш  Grinning
Джин  Wink
Нашите (надежданските) са до 22, преко сили 22.30  Close
Имах предвид, че вероятността точно тях да спре бубуната е нищожна.

# 33
  • Мнения: 660
Такаааа...
Малко статистика от вчера ! Минават средно около 25-30 коли на час . Вилнеят около 10 часа / поне вчера беше така / и явно вече не се влияят от задръстването , а просто следват почина "обиколи Мусагеница , за да я обикнеш " #Cussing out. Влизат от ул. " Пловдивско поле " през тунела , който наскоро е отворен под линията на метрото и за наш ужас "влачат" след себе си по 4-5 тариката с коли , които се възползват от "гъвкавото" мислене на маршруткаджиите !

С една дума - хаосът е неописуем ! В участък от около 200 метра покрай блока до училището движението е горе долу като на Цариградско шосе  #2gunfire!!! ... а все още не е започнала учебната година и не са тръгнали разни дребосъци с раници да тичат между колите и по улицата като стреляни зайци .

Подготвям жалби до кмета на район Студентски , до " Автомобилна администрация " , до Дирекция транспорт в СО и ... Арменския поп Mr. Green.

Ако някой е от засегнатия район може да се присъедини към жалването !

# 34
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
С превишена скорост ли се движат?
Защото принципно, не знам да има някакво ограничение за движение по улиците в кварталите, освен скоростта.

# 35
  • София
  • Мнения: 10 367
А тъпаците, които не са уведомени за пормяната на маршрута? Т.е. аз.  Да си висят и да си чакат... Скоро почвам работа в района и живо ме интересува обстановката.
Въпорс в подобна насока? 25-ицата къде изчезна? По "Черни връх" във всеки случай я няма.

# 36
  • Мнения: 2 759
С превишена скорост ли се движат?
Защото принципно, не знам да има някакво ограничение за движение по улиците в кварталите, освен скоростта.
                       Точно това се чудя и аз. Ако има някакви нарушения - ясно, но не може да забраниш на колите да минават по улиците, щото теб не ти харесва.

# 37
# 38
  • Мнения: 660
С превишена скорост ли се движат?
Защото принципно, не знам да има някакво ограничение за движение по улиците в кварталите, освен скоростта.
                       Точно това се чудя и аз. Ако има някакви нарушения - ясно, но не може да забраниш на колите да минават по улиците, щото теб не ти харесва.

Маршрутките не са обикновени коли - името им идва от " маршрут " !!! От ДАИ бяха така любезни да потвърдят , че този вид коли нямат право да напускат предварително договорените маршрути , които са и изписани на самите тях , така че съм напълно в правото си да се гневя #Cussing out на дребните им селски изпълнения , които влошават жизнената ми среда и пряко заплашват мен и децата ми .

А що се отнася до превишаването на скоростта , то бих искала да разполагам с апаратурата на КАТ , за да ви демонстрирам за какво става въпрос !

# 39
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Въпросът ми беше породен от негодуванието ти за движението на леките коли...
За маршрутките - ясно...

Иначе, "София" и "жизнена среда" не ми се връзват никак, напоследък...

# 40
  • Мнения: 603
В Русе проблемът с високата скорост на автомобилите го решиха много добре. Не слагат стандартният легнал полицай, а около 30- 40 полусфери с диаметър около десет сантиметра разположени зигзагообразно на 3-4 реда. През този "легнал полицай" не може да се мине на по-висока скорост от първа. Ако минеш с по-висока скорост рискуваш да ти опадат бъбреците по улицата.

Общи условия

Активация на акаунт