Любопитство или наглост

  • 13 214
  • 243
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 743
Може би момичето е проявило и любопитство и наглост. Но определено едно същество на тази възраст не е безмозъчно и не би трябвало да си позволи да изяде всичките плодови млекца. Независимо колко са ти близки хората, в които гостуваш, все пак това е техният дом, не твой. Би трябвало да се съобрази.
Мен също много ме дразни когато някой доиде в къщи и се започва ровене по шкафове и хладилник - да се търси храна. Въпрос на възпитание. Аз не бих го направила.

# 16
  • На ръба..
  • Мнения: 2 116
Не мисля, че в чужд дом бил ли той и на близки ( все пак не е собствен ) е в реда на нещата да се рови из шкафове и гардероби. И да, бих казала на съпруга си със сигурност.

Подкрепям напълно, дори и семейството й трябва да знае.

# 17
  • sf
  • Мнения: 10 149
за яденето- здраве да е-сама си я поканила да се самообслужва. За ровенето- любопитсво, може би от скука. Но за сметките не бих си замълчала, все пак вие ще ги плащате.
Но ми е чудно, как така някой ще ти идва на гости за 1 седмица и то без да е поканен. У нас това е абсурд да стане- сигурно, защото всички знаят,че съм зла  hahaha

# 18
  • София
  • Мнения: 1 529
 Хич не му пука на момичето,това е липса на възпитание,грозна е постъпката,а за храната ти сама си и я предложила,тя откъде да съобрази ,че подяжда детето ти. Сподели със съпруга и с близките ви,нека знаят. Хубавото е ,че и на нея си и казала ,че не ти е приятно,но избързай да кажеш,че кой знае какви ще ги измисли...

# 19
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз пък не бих споделила със съпруга си подобно нещо. Ще излезе че съм дребнава и заядлива.
И на мен ще ми стане неприятно ако ми се случи подобно нещо, но пък не е болка за умиране.
Имали сте гостенка изяла е млеката - ако не са ти проблем парите, купи нови. Ако е проблем да купиш нови вече можеш да споделиш с мъжа си, но финансовото притеснение а не че е яла. Щом не е откраднала нищо какво като е разглеждала дрехите и бижутата? Ти не си ли обличала дрехите на майка ти? За телефона е трябвало да я предупредиш. Ако сега тя се оплаче от теб и повдигне въпроса можеш да споделиш с него, но иначе ще сбъркаш. Даже напротив - ако споделиш след като тя повдигне въпроса ще излезе че си постъпила благородно като не си оклеветила момичето. 

# 20
  • Мнения: 18 542
Чесно казано някакъв гигантски проблем не виждам - голяма работа че си е похапнала или ти е разгледала нещата...нали нищо не ти е откраднала...ясно, че малко ти е станало неприятно, че е ровила...ама то хлапетата това правят като ги оставиш сами в повечето случай....че и на родителите си тършуват.....

А за телефона - това вече е малко по-гадно, но ако не сте я предупредили , че сте на такава тарифа и да не звъни - вие сте си виновни....

Явно като цяло се е почувствала у дома си и се е поотпуснала....
И да аз бих споделила със съпруга си, че ми е станало леко криво от това онова, като негова роднина, всъщност е било редно той да говори с нея, а не ти...освен ако не сте близки, което като гледам не е така....
Абсолютно подкрепям мнението ти!

# 21
  • Мнения: 6 206
Питаш - казвам, мълчи си.
Особено пък за яденето, чак е смешно...
Напомни ми нещо - сестра ми беше преди години на гости на роднини. И е нормално като си на гости за дълго време, да си отвориш хладилника и да си вземеш да ядеш каквото си искаш.... Особено ако си на 17 и нямаш доходи.
Та отваряла си сестра ми хладилника, яла си млекца, а госпожата - ама това са млекцата на детето.
Чудо голямо като са на детето, да не са отровни. Майтапът идва когато въпросната госпожа, забравила какво е казала, сладко сладко си е похапнала въпросните млекца. Crazy
Това е било преди много години, но сестра ми е го запомнила. Днес вече е на съвсем различно положение, и като психика и като финанси и каквото и да е, но не го е забравила това и няма да го забрави.
Цялата ситуация на мен ми е абсурдна. Щом си приел някого в къщата си, такива дребнави сметки са излишни.
Представи си, че това беше някое дете от твоя страна на родата, което познаваш от малко и ти е мило. Щеше ли да му броиш кое и какво е изяло?

# 22
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Може да ме обвините в каквото искате, но с майка ми си имахме скандал точно по такъв повод. Бях на 18 години, когато тя като ми дойде на гости за една седмица, взе че ми подреди гардероба и кухненския шкаф. Стана страшен скандал, защото, майка или не, не приемам такова поведение - в моите шкафове/гардероби/скринове/ракли и т.н. само аз пипам - за това са "мои", а не "общи".

И да, трябва да кажеш на мъжа си, че не се знае в кой момент случката ще те "настигне", и ти ще се окажеш виновна.

# 23
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Преиграла си в гостоприемството,вина имаш и ти,явно не я чувстваш толкова близка ,след като ти е направило впечатление и храната която е изяла....!?
Що се отнася за ровенето в личните ми вещи,дори съпругът ми не си позволява тази волност. Flutter

# 24
  • Мнения: 2 197
От всички неща само и единствено телефонната сметка ми се струва проблем. Все пак изяждането на определено количество храна от хладилника след покана не е престъпление, все пак ви е на гости и е на 17 години. Не ви е оставила без храна, факта че е изяла всички плодови млека едва ли е чак фатален - магазина нали е близо до вас, а това не е основна храна на детето.
За телефонната сметка аз бих говорила с мъжа си. Все пак разходите ви са общи и факта, че негов гостенин е постъпил така е достатъчно основание за недоволство. Естествено аз на твое място бих и забранила още в началото да ползва телефона, за да не стават подобни недоразумения. По отношение на казването на родителите и - това е в компетенцията на мъжа ти. Ако той прецени - ще им каже . Предполагам, че ще си замълчи.

# 25
  • Мнения: 68
Леле  #Crazy  #Crazy  #Crazy
Всичко ми идва доста смешно и направо абсурдно.
Изяла млекцата на детето ... чак да го е подяла  Joy
От тези мъничките по 4 ли ? Колко млекца да е изяла ... най-много 4, половин кутия Нутела ( от 400 гр? ) ... един сладолед.
Като е на 17 не може ли да яде детски млекца и сладолед, пък и ти сама си и предложила да си взема всичко.
Не вярвам да е чак бездънна яма това момиче и да изяде толкова много храна, че после да ви е трудно до края на месеца.
Иначе - казваш на мъжа си, а
По отношение на казването на родителите и - това е в компетенцията на мъжа ти.
За протокола - Аз съм доста срамежлива  Twisted Evil.
На магазин с баба/дядо винаги всички продавачки са ме подканяли час да си избера нещо баба да ми купи ( от как се помня)
и после мама и тате ми се карат, че съм обидила бабите, защото нищо не са ми купили.
Последния път като ходих за седмица при баба ( преди 2-3 години) ме подканяха на всяко ядене да ям, да си взема нещо и т.н. (ама аз малко ядях тогава)
А последния ден си харесах едни ядки (2-3лв, не за мен, а за баща ми, че в нашия град нещо не си ги намира на тази марка) и съответно любезно се прибрах след пазаруването с баба и сама отидох да си ги купя ( с парите оставени ми от родителското тяло)

# 26
  • Мнения: 2 229
За храната - наистина е дребнаво. Rolling Eyes Все пак е на 17 - естествено, че ще й се яде шоколад, сладолед и плодови млекца. Laughing Ти си я поканила да си взима каквото й се прияде от хладилника, може да се е увлякла, но от личен опит - като почнеш сладоледа, трудно се спира. Crazy Не е изяла млекцата на детето нарочно...

За телефона - лошо е, ако ви е направила голяма сметка, но не е знаела, че сте на скъпа тарифа, предполагам. Ако си има ГСМ, обаче, и е говорила с мобилни по домашния, това вече не е добре. Специално за телефона, кажи на мъжа си, защото все пак и сметката ще дойде накрая - да знае от какво е. Peace

За дрехите - ето това наистина е мнооооого неприятно. Гадно е да ти ровят в личните вещи и тук имаш право да се ядосваш.

Правилно си й направила забележка. Peace Но според мен, трябва да кажеш на мъжа си само за телефона, за храната е дребнаво, а за дрехите - ако нищо не липсва, си направила вече забележка и няма да се повтори. Peace

# 27
  • Мнения: 756
въобще не мисля , че може да се търпи ровенето по гардероби и чужди вещи .За храната все пак не е малка , за да се съобрази  с някои елементарни правила на поведение.Според мен редно е съпруга ти да занае какво става .

# 28
  • Мнения: 2 099
Оф ами може да е скучала девойката.Ей тези деца бе.Ами добре си и направила забележка.Вземи кажи и на мъжа си,да не стане после интересно...кой знае какво може да разправи момичето.

Направо се кефя когато видя някой подреден.Аз съм такъв шемет,че надали бих разбрала ако някой рови и пробва мои неща.А относно това яде,онова не ами жив човек,пък и този пубертет знаеш ли какво ти се яде,то ставаш бетер бременен.Тръшкания,нерви,лакомия...и на хлапетата не им е лесно...

# 29
  • София
  • Мнения: 5 255
За храната, подкрепям казаното от повечето от съфорумките  Crazy Казала си може, значи може...
За дрехите, май съм единствената, която няма да убие някой ако й е ровил в гардероба, в крайна сметка нищо не липсва...
За споделянето с мъжа... ами аз на моя му се обаждам и за най-малкото нещо, което се е случило, така че те съветвам да споделиш с него, а след като сте женени, значи се познавате от много време и такова споделяне няма да му промени мнението за теб..  Hug
Но все пак всеки си е различен... аз съм ужасно устата и щях да я наредя още пред мъжа ми.. но хора всякакви Peace

Общи условия

Активация на акаунт