Децата и Властелинът

  • 4 070
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 11 920
Властелинът, Карибските пирати и Междузвездни войни са любимите филми на сина ми. Сега е на 5, но гледа Властелинът от 4 годишен.Имам го на оригинални DVD . Може да го гледа почти всеки ден, да не кажа всеки. Харесва положителните герои,имитира ги. Това е и моят любим филм, така че го гледам с него винаги когато имам възможност и обсъждаме героите и филма. Има сцени, които много го впечатляват, например сцената , в която Пипин взе от Гандалф сферата на Саруман. Той си е по принцип артистичен и имитира доста герои.
Не се плаши от чудовищата, по скоро са му интересни.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 704
С удоволствие бих гледала филма за пореден път, но няма да ме огрее, точно защото и синът ще се настани,а аз не искам той да гледа (на 5г. е)...то са едни орки,едни чудесии....ужас. преди сън доста отрезвяващо))

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Мисля да му поговоря повечко за това как се правят филмите, че това е приказка, че не е истинско и т.н. То това сме го говорили вече де, но сега може би още веднъж и после ще го оставя да гледа...Ако видя, че започва много да се впечатлява, дърпам шалтера Confused

# 18
  • Мнения: 1 470
Мисля да му поговоря повечко за това как се правят филмите, че това е приказка, че не е истинско и т.н. То това сме го говорили вече де, но сега може би още веднъж и после ще го оставя да гледа...Ако видя, че започва много да се впечатлява, дърпам шалтера Confused
Точно такъв отговор смятах и аз да ти дам...Смятам че е по-добре да се говори с детето,и да му се обясняват нещата такива каквито са,вместо просто да не се гледа...Моите деца никога не съм ги спирала да гледат подобни неща,просто сме си говорили...Ако ги е страх от нещо,ги уча да преодолеят страхът си,а не да го отбягват...Както във филмите,така и в живота... Hug

# 19
  • Мнения: 8 999
Децата ми са на 7 и 8 г. и с удовоствие биха гледали този филм, но ..... за съжаление ще го давата в неделя вечер, а те са на училище в понеделник сутрин, което означава, че предната вечер трябва да си легнат не по-късно от 21 часа.
Не мога да разбе,а защо дават детски филми толкова късно нощем!!!
Като бяха по-малки и не се налагаше да стават толкова рано сутрин, гледаха с увлечение "Хари Потър" и други подобни филми и страшно им харесваха.
От друга страна, ако филмът е със субтитри изобщо няма смисъл да го гледат, защо няма да разберат почти нищо. "Властелинът на пръстена" все пак е четиво за възрастни, при това доста подготвени в съответната тематика.

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Иии, верно бе, субтитрите...Това го бях забравила Confused

# 21
  • Мнения: 3 034
Марена го гледа този филм, когато беше на 5 год. впечатли се, разбира се. не толкова от чудовищата, колкото от Ам'Гъл.
но пък се влюби в принца на елфите, също така.

не виждам нищо лошо да гледат, стига да им се обясни, че това е само филм.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 296
не виждам нищо лошо да гледат, стига да им се обясни, че това е само филм.
Peace
Моята дъщеря като видя рекламата се зарадва.Гледала е първата част само,
беше на около 4г.,много се впечатли.Ако устиска до толкова късно,ще го гледаме заедно,
за да и чета субтитрите и да обяснявам,когато се наложи.

# 23
  • София
  • Мнения: 407
Не сме го гледали нито щерката, нито аз. Тя, обаче, като има нещо страшни в някой филм, се крие и след това през нощта бълнува и плаче на сън. Така че, ако е страшен, няма да го гледаме.  Stop

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592
Бих опитала. Реално няма някакви особени страхотии, във всеки случай, не по- големи от изяждане на баби и деца и порене на кореми...

# 25
  • Мнения: 9 814
Бих опитала. Реално няма някакви особени страхотии, във всеки случай, не по- големи от изяждане на баби и деца и порене на кореми...

 Joy Joy Joy

Та по въпроса- не, няма да разреша да гледа подобни филми скоро, просто защото е твърде впечатлителна. Та тя плаче за това, че вълкът е изял Червената шапчица и баба й /и то, когато й го чета/, а какво остава от едни такъв филм.

# 26
  • Мнения: 1 526
Смятам да ги оставя да гледат. Вече сма разговаряли за филмите и праказкате. Ще им разказвам и разяснявам ако им стане интересно.

# 27
  • Мнения: 2 332
Марена го гледа този филм, когато беше на 5 год. впечатли се, разбира се. не толкова от чудовищата, колкото от Ам'Гъл.
но пък се влюби в принца на елфите, също така.

не виждам нищо лошо да гледат, стига да им се обясни, че това е само филм.

Иве, аз непрекъснато и повтарям това, но тя седи 'на тръни' и съпреживява всичко, така че по-добре да не опитвам Simple Smile.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Аз 'що си мисля, че от 20.00 часа ще го дават, а вие говорите за късните часове? Thinking

# 29
  • София
  • Мнения: 4 867
 
неделя, 14.09.2008

 
19:15 Календар - информационна емисия на НТВ
 
19:45 “Темата на Нова”
 
20:00 Властелинът на пръстените: Задругата на пръстена - игрален филм
 
23:10 Календар - информационна емисия на НТВ
 


Малко късничко свършва, но според мен си струва лишаването от два часа сън в самия край на ваканцията.

Общи условия

Активация на акаунт