Тиквата- плод ли е или зеленчук?

  • 11 002
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
Иначе-тиквичката-заленчук,а тиквата не я уважавам изобщо,но уви-и тя е зеленчук.

# 16
  • Мнения: 8 505
Офф-а знаете ли,че доматът е от сем.Картофови??

# 17
  • Мнения: 4 915
Категорично-тръцки! Naughty Така е, когато говоря прибързано. Направих си и аз проучване - та си взимам думите назад.  Wink

# 18
  • София
  • Мнения: 2 952
Важното за тиквата е, че се харесва на децата. Комбинира се добре и с плодове и със зеленчуци, така че да не ти пука хич какво се води. Важното е да е сготвено добре   chef
Пюретата на Хип са със зелена лентичка, ако са зеленчукови. Съответно тиква и картоф е зелено. Плодовите пък са с червена лентичка. Тиква с ябълка е много вкусно и е с червена лентичка.

# 19
  • Мнения: 1 427
Зеленчук е тиквата-от край време  е така Flowers Jack O Lantern

# 20
  • Мнения: 249
Ми аз знам,че е зеленчук ShockedВярно,че е сладка,но те и морковите сладнят...

А знаете ли, че по Монтанско приготвят печена (или варена беше не знам!) тиква със сол и червен пипер?  #Crazy #Crazy #Crazy
...Опитах такова нещо докато лежах като бременна в болницата. Имаше едно момиче от Монтана - та като донесе и аз -  #Shocked #Shocked #Shocked!
...та, така....

# 21
  • Мнения: 206
Зеленчук е. Simple Smile

# 22
  • Мнения: 338
Зеленчук, а динята и пъпеша ги разглеждахме и тях по зеленчуко, така че извода е ясен Simple Smile.

# 23
  • Мнения: 951
Ами според мен е зеленчук,а според скекърва ми-плод.
А динята е като ягодите,малините и къпините,от същия вид.

# 24
  • Мнения: 951
Ето,и в сайта на Бон Апети пише,че тиквата е зеуенчук. Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 2 958
Съгласих се-зеленчук.Ами то има хора ,които ядат динята със сирене Rolling Eyes Така че явно затова бъркаме понятията.Зависи кой как приготвя продуктите. Laughing

# 26
  • Мнения: 46 520
А знаете ли, че по Монтанско приготвят печена (или варена беше не знам!) тиква със сол и червен пипер?  #Crazy #Crazy #Crazy
...Опитах такова нещо докато лежах като бременна в болницата. Имаше едно момиче от Монтана - та като донесе и аз -  #Shocked #Shocked #Shocked!
...та, така....

 #Crazy Тая е била странна птица  #Crazy Аз съм от там, но тиквата я ядем САМО със захар. За първи път чувам подобно нещо  Shocked

# 27
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 741
Не стига че не разбрах що за птица е тиквата, ами взех да се съмнявам за динята и пъпеша  newsm78  Wink
От цялата работа обаче ми се дояде тиквеник  eat

# 28
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131

А динята е като ягодите,малините и къпините,от същия вид.

Така наречените BERRIES. Като сме почнали - ами то и доматът спада към беритата, т.е. е плод!!!

Голяма дискусия ще е! Когато започнах захранването, се обадих на мъжа ми точно с въпрос какво е тиквата и офиса гръмна от дискусии  Laughing Laughing Laughing

Каквото и да е - яжте я, много е полезна (съвет от една майка, която НЕ БЛИЗВА тиква  Embarassed Embarassed Embarassed, но пък детето я обожава)

# 29
  • Мнения: 8 505
Като сме почнали - ами то и доматът спада към беритата, т.е. е плод!!!
А,не Naughty-доматът е от Картофови!Голяма обърквация,а?Голям зор ми беше ботаниката (а сега ми е любима-да не вярва човек Wink)

Общи условия

Активация на акаунт