бебешки гащички и пелени вместо памперси

  • 37 059
  • 351
  •   1
Отговори
# 30
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 950
Не ги разбирам ироничните подмятания, нито говоренето наизуст. Необринатото дупе за мен беше най-важно. Точно заради това минах на памучни "пампперси". Химиите и геловете съсипаха кожата на сина ми. 

Памучни пелени не е равносилно на мокро дупе. Както и еднократен памперс - на сухо.

# 31
  • Мнения: 409
Бебето не е толкова будало за колкото го мислим. То самото не иска да е мокро и бързо се научава на гърненце, стига да му се даде възможност. Няма спор, че памука за бебешкото дупе е по-добър от геловете с химия и синтетичната материя.

# 32
  • Мнения: 3 869
Относно екологията на прането - има у нас прахове без ензими и фосфати - това е, което е нужно за опазването на природата и бебешката кожа. Ако питаш за електричеството за пералнята - да, неговото производство "цапа", дори и от АЕЦ да е, но производството на памперси "цапа" поне толкова, ако не и повече.
Наистина мократа памучна пелена, НЕ Е равносилна на мокро дупе. Трябва бая да се напоила, което изисква поне 5 часа да не е преобуване детето.

# 33
  • Мнения: 2 803
За мен едно от гениалните открития на 20ти век, наред с компютъра, пералнята и прахосмукачката, са памперсите. Направо не си представям как щях да се справям с двете си породени деца, ако нямаше памперси.

Ей туй щях и аз да напиша.

# 34
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 950
Не само производството на памперса "цапа".  По-големите притеснения идват от това, че се разграждат много бавно, спрягат се стотици години, а милиони тонове памперси се изхвърлят всеки ден.

# 35
  • София
  • Мнения: 40
От 3 месеца използвам Бамбино мио- 3 чифта непромокаеми гащички и 12 броя пелени. Достатъчни са ми- съчетавам с ЕБХ. Понякога слагам нагъната тензухена пелена, за да събера достатъчно за пране от марковите пелени.  Доволна съм- кожата на бебето е здрава. Запирам ги, накисвам ги в препарат от същата марка (напълно екологичен) за 1-3 дни и после ги пера заедно с дрехите на бебето, не ги гладя. По нататък ще използвам пелени  All in one от друга марка- подобни са на  Fuzzy Buns, но без размери. Смятам че употребата на многократни пелени е много важна и за детето, и за нашата планета. Peace

# 36
  • Мнения: 1 858
Много се радвам, че виждам майки, които вече предпочитат пелените за многократна употреба. Преди няколко години , когато Бамбино мио бяха новост на пазара пуснах тема тук и имаше хора, които щяха да ме изядат с парцалите. Много съжалявам, че разбрах късно за тях и не можах да ги използвам със сина ми. Ако някой ден имам второ дете задължително с пелени от този тип ще го отгледам... пък в който и век да сме...

# 37
  • Мнения: 117
Напълно те подкрепям ако успееш да се справиш, памперсите спарват, а съм чувала и доста по-ужасни последствия от употребата им, освен това се разграждат в прирoдата за стотици години, а и така със сигурност по-бързо ще го научиш да ходи на гърне.
Не виждам защо всички се опитват да те откажат щом имаш ентусиазма, ако имаше повече хора като теб, нямаше да е зле.
Успех!

Последна редакция: пт, 19 сеп 2008, 23:47 от hvarchanova

# 38
  • София
  • Мнения: 23 101
Ще помоля авторката, ако се навие на безумната мисия да не използва памперси, след това да сподели колко време е издържала в подкрепа на идеята  Peace

# 39
  • Мнения: 1 900
Не ползвам и нямам намерение освен ако не се появи някакъв проблем с пелените за еднократна употреба.

# 40
  • Мнения: 668
Пробвай ще се откажеш сама.

# 41
  • Мнения: 391
Трето дете вече отглеждам с многократни пелени и за нищо на света не бих ги сменила за тези пластмасови скъпи боклуци наречени памперси.

Когато първата ми беше на 2 месеца (в памперси) попаднах на една статия за какви са им съставките...сложих всяка в гугъл и започнах да чета - колкото повече четох толкова повече ми се сви сърцето. Този ден отидох до магазина и купих пелените които бяха там, прости квадратни хавлиени. Не ме интересуваше какви бяха, само и само да махна тези отрови от кожата на дъщеря ми.

Сега вече си имам хубави пелени които правят цялата работа много приятна и лесна. Всеки 2-3 дена ги хвърлям в пералнята - 1 мин. След това ги прехвърлям в сушилнята - 1 мин. Общо - 2мин. Голяма работа.

Използвам тези пелени - http://nickisdiapers.com/catalog.php?category=214
И тези гащи - http://www.babybeehinds.com.au/shop/products.php?cat=28

# 42
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Не бих заменила памперсите с нищо друго. То и без това не ми стига времето.

# 43
  • Мнения: 228
Браво мацка за ентусиазма:)и аз ще минавам на подобни!

# 44
  • Мнения: 774
Отгледах сина си повечето с пелени, памперсите ми идваха скъпички. И мокрите кърпички - също. И автоматична пералня нямах. 3 месеца нямаше топла вода - имаше някаква повреда. Няма да навлизам в подробности, какво беше, когато трябваше да се сменя - няколко човека по-нагоре са обяснили. Затова сега мисля пеленките да ги използвам за други цели.

Майчинството трябва да е и удоволствие. Представи си само колко време ще ти отива за пране и гладене, вместо за гушкане на малкото човече. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт