Не искат да ми пазят място в работата-какво да направя?

  • 1 679
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 76
На мен ми се случи същото, назначиха трима души, които вършеха работата, която аз вършех преди това сама и след изтичане на майчинството ме изненадаха, че няма място в този отдел и искаха да ме преместят в друг - предварителната ни уговорка не беше такава ама хайде ooooh!
Относно САЩ И Европа, обикновенно мъжете с добро образование и професия взимат достатъчно пари за да може жена им да си гледа децата до подходяща възраст или поне нямат проблеми с детските заведения, раб. време и детегледачките.

# 16
  • Мнения: 619
Е как в чужбина ще е по-малко майчинството?! Не мисля, че е вярно...В Австрия например е 3 години, за Германия незнам, но сигурно пак е нещо такова...Вие за кои държави имате информация?

# 17
  • Мнения: 211
Не може работата да спре и фирмата да затвори докато ти си гледаш детето. Нито пък е икономически оправдано да обучават половин година (примерно) човек и да го уволнят след това, защото ти си се върнала.

За съжаление съм съгласна с това , колкото и на мен да не ми е приятно. А и си представям колко е трудно да намериш подходящ човек само по заместване за отговорна и специализирана работа.  

# 18
  • София
  • Мнения: 3 524
накратко казано- нямат право да не ти пазат мястото.
понеже има една специализирана тема, можеш да си постнеш питането и там: Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=316815.0

# 19
  • Germany
  • Мнения: 7 947
Те за гонене не могат да те изгонят, но най вероятно ще направят като с мен. Преместиха ме в друг отдел, където беше ужасно и след 3 месеца аз си върнах майчинството. Постоях си още няколко месеца вкъщи, докато си намеря добра работа и повече не се върнах. Надявам се при теб да не стане така, но все пак го имай предвид.

# 20
  • София
  • Мнения: 932
Аз още докато излизах по майчинство ми казаха абсолютно същотото ,което и на теб. От една страна разбирам и работодателите, те си гледат интересите както и ние нашите.
Но аз така или иначе мисля да се върна чак когато дъщеря ми навърши 2 години , ако тогава ме назначат на същатата позиция - идеално , харесва ми, ако пък решат на друга , ще преценявам на момента дали искам или не и дали ще се ориентирам към друга фирма.

Дано при теб нещата се развият по най-добрия начин за теб, все пак говори с работодателите си , кажи им колко си харесваш работата и как искашда работиш отново същото с желание ,ако са разбрани , ще те раберът.
Усп  bouquetех

# 21
  • Мнения: 619
Моят съвет е - гледай си детето, поне доколкото е майчинството по закон. Тези години никога няма да ти с е върнат, а са толкова важни за развитието на детето...Децата много боледуват и когато се разделят с майка си, когато тръгнат рано на ясла и т.н....Щом си се развила добре в кариерата си, ще си намериш и по-нататък добра работа - всяко нещо с времето си. А иначе можеш да ги гониш по закон - че го нарушават, да си търсиш правата по всички институции - защото ти ги имаш, само ние не си ги търсим и си позвляваме да ни плашат откъде ли не.

# 22
  • Мнения: 107

И още нещо - работодателят много мрази да не е наясно кога ТОЧНО ще се върне негов служител отново на работа. Помисли, и си опредил някакъв реален краен срок за завръщане на работа и го сподели с работодателя, обсъдете го и с него. Не го оставяй в безтегловност, защото точно тя е предпоставка за възникване на катаклизми, неблагоприятни за теб.

Напълно съм наясно с това, но точно преди две седмици бях в офиса да си оправям документите за отпуска по майчинство и никой не ме попита нито кога ще се връщам на работа, нито че иматнужда от човек който да ме замести, все пак още двама души работят същото като мен, едната ми колежка ми е близка и не се е оплакала нито че изнемогват нито нещо подобно. Освен това аз бях в болнични почти от самото начало на бременноста т.е. не съм на работа вече повече от година и те сега изведнъж се сетиха че им трябва човек- само няколко месеца преди аз да се върна на работа.
В отдела имаме още една колежка която е по майчинство-и на нея сапоставили същия ултиматум
Искам да отбележа само че става въпрос за голяма международна компания с голям офис и много служители в БГ- и със сигурност няма да спре да работи фирмата ако не се върна на работа или нещо подобно.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Според мен , когато една компания иска да те прецака тя ще го направи каквото и да те посъветваме.Според мен е трябвало да се договориш преди време.Ако си го направила и аз съм пропуснала се извинявам, но според мен трябва да разговаряш с прекия си началник и с HR-а.Ти и те знаят каква е компанията и какви са принципите на работа и възможностите.А дали има смисъл , винаги има смисъл да си търсиш правата.Ако ти не го направиш няма кой.Въпреки че законът те защитава и "нямат право" да направят това и онова.Една голяма фирма за жалост има повече"права" от нас!Успех в търсенето на твоите  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 2 381
Ох, като ви чета и настръхвам. При нас, пък не са назначили никого на моето място. Дори единият от шефовете изтръпва при мисълта, че може да не се върна.

# 25
  • Мнения: 8 242
Ох, като ви чета и настръхвам. При нас, пък не са назначили никого на моето място. Дори единият от шефовете изтръпва при мисълта, че може да не се върна.

Чакай да минат 2 години, да видим дали ще са на същото мнение  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 015
Те за гонене не могат да те изгонят, но най вероятно ще направят като с мен. Преместиха ме в друг отдел, където беше ужасно и след 3 месеца аз си върнах майчинството. Постоях си още няколко месеца вкъщи, докато си намеря добра работа и повече не се върнах. Надявам се при теб да не стане така, но все пак го имай предвид.
И с мен постъпиха така.

# 27
  • София, център
  • Мнения: 3 455

И още нещо - работодателят много мрази да не е наясно кога ТОЧНО ще се върне негов служител отново на работа. Помисли, и си опредил някакъв реален краен срок за завръщане на работа и го сподели с работодателя, обсъдете го и с него. Не го оставяй в безтегловност, защото точно тя е предпоставка за възникване на катаклизми, неблагоприятни за теб.

Напълно съм наясно с това, но точно преди две седмици бях в офиса да си оправям документите за отпуска по майчинство и никой не ме попита нито кога ще се връщам на работа, нито че иматнужда от човек който да ме замести, все пак още двама души работят същото като мен, едната ми колежка ми е близка и не се е оплакала нито че изнемогват нито нещо подобно. Освен това аз бях в болнични почти от самото начало на бременноста т.е. не съм на работа вече повече от година и те сега изведнъж се сетиха че им трябва човек- само няколко месеца преди аз да се върна на работа.
В отдела имаме още една колежка която е по майчинство-и на нея сапоставили същия ултиматум
Искам да отбележа само че става въпрос за голяма международна компания с голям офис и много служители в БГ- и със сигурност няма да спре да работи фирмата ако не се върна на работа или нещо подобно.

Напълно те разбирам. Съветвам те обаче да влезеш в контакт с шефа си, и да поставиш на обсъждане конкретно тези въпроси, които най-силно те вълнуват и притесняват. Така ще му покажеш пряка заинтересованост от работния процес, нещо, липсата на което би го притеснявало, ако се е съмнявал, че съществува. А, и наболелите въпроси относно пазенето на работно място те вълнуват теб и са твоя грижа, не очаквай да бъдат повдигани от колеги. Всеки се грижи за това, което го вълнува лично.

Общи условия

Активация на акаунт