Проблем с бившата...

  • 21 294
  • 386
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Не не ревнувам в никакъв случай, но ми е неприятно, защото тя променя нашите планове както на нея и е удобно, ако може да я закара до някъде като ходи да взима детето, ако може да иде с тях еди си къде. А и съм малко егоист и искам това да се случва с нашето семейство, с нашите деца, детето ми вика мамо, дотолкова е свикнала с мен, обича ме и аз нея, грижа се доколкото мога за нея и тя се чувства много добре при нас. А когато излизат те просто се объркват представите на детето за всичко, хем понякога излизат, хем понякога не. Не ходят на почивки, макар че тя в началото като не даваше детето и той вика искам да отида с малката наморе, ама трябва да взема и майка и , защото иначе не я дава-ето за това изнъдване говоря. Не че се е случвало, той едва ли и толкова искаше, но е готов  всичко нда направи за детето.не си правете извода, че поддуржа някакви отношения с нея, това е изключено, че то едно кафе да те е срам да изпиеш с нея някъде. Мен лично ме е гнус, когато я вози в колата ни и изцяло от нея. Добре, че детенцето е копие на баща си иначе щеше да е ужас.Това е в общи линии. Благодаря за бъзрзите отговори. Надявам се някъде да открия решението на проблема.
Сега вече обърка моите представи. Как точно объркват детето?

# 16
  • Мнения: 1 425
Като си се хванала с мъж с деца от бившата, ще е така.

# 17
  • Мнения: 6 700
А те като излизат къде ходят и за колко време?
Ако примерно отиват да купят нещо на детето не виждам защо ти се нервираш на това.

Какво значение има дали са само на пазар. Може да отидат на сладкарница, разходка.....

Супер ми е непонятно защо е всичко това. Те са живели заедно, били са женени, дете имат. Нищо не пречи да останат приятели и да се виждат.

И на мен ми е супер непонятно и затова попитах от какво толкова се дразни авторката.
Като се свързваш с човек с дете се предполага, че този човек ще има някакви задължения към това дете. Непонятен ми е подобен егоизъм - няма да общуваш с бившия, детето ще го приобщим напълно към новото семейство и изобщо ще зачеркнем другия родител.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 5 641
Точно това ми се въртеше и на мене в главата.-

# 19
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Той може да е добър и грижовен,но това не значи ,че е твоята половинка.....не можем с всеки добър човек да създаваме семейство нали?
Той има дете и то не може да остане минало,като всеки родител прави най доброто за детето си,трябва да си на ясно ,че това няма да се промени и да прецениш устройва ли те този начин на живот.
Не е единствения мъж на планетата,има някой който си е твой. Wink
Не разбрах имате ли деца,защото тогава още повече ще се вкиснеш?

# 20
  • Мнения: 33
Това си е чиста ревност, пък ти, авторката, можеш и до утре да обясняваш, че не било. Теб не те дразни това, че той обръща внимание на детето, а това, че се съобразява с бившата си заради детето. Като се имаш за толкова над бившата, недей да се принизяваш на нейното ниво, като му поставяш условия (както и тя прави), защото в един момент на човека ще му писне от капризите и на двете. Това дете за кукла го имате - едва ли не в постовете ми се струва, че искаш да кажеш, че е нормално детето да те смята за негова майка, а пък оная другата е някоя си там от улицата хваната. Хванала си се на хорото вече, да беше помислила, че тоя човек има отговорности към това дете. Аз също не бих си пуснала детето на почивка с бившия и жена му, още пък повече ако разбера, че тя без да ме познава говори и мисли такива гадости за мен.

# 21
Аз пък подкрепям Анонимка, аз съм в същата ситуация и не смятам, че е редно, детето да излиза и с двамата си родители на разходки, при положение, че са разведени. Моя мъж си взима редовно детето, но излизаме само тримата, още повече, като не става въпрос за бебе! Бившата го беше питала, да отидат тримата на море, за да е с двамата детето, но той отказа, в същото време тя му отказа да го пусне, да дойде с нас на море!Но нашата бивша иска да си  върне мъжа/по нейна вина е станал развода-изневяра от нейна страна и в същото време луда ревност пак от нейна страна/ и като не става с добро, наговаря детето против нас!! Ама, то моето е дълга история!
Много трудно е да издържиш психически в такъв тип връзка, още повече когато има намесено дете!!

Съвет към всички жени, които имат връзка с разведен мъж с деца- прекъсвайте я докато е време, защото с годините става все по-лошо, а най-добрия вариант е изобщо да не започвате такава връзка! Peace

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Е, Лили, недей да обобщаваш така Naughty Разбирам те как се чувстваш в ситуацията, която описваш, разбирам възмущението ти, но не всички разведени с деца са такива. И моят мъж има предишен брак и дъщеря от него, но никога не сме имали проблеми от типа, който описваш. Нито с бившата му жена, нито с който и да било.

# 23
  • София
  • Мнения: 344
Като си се хванала с мъж с деца от бившата, ще е така.
и тези/това  деца/те ще са в неговия и в твоя живот винаги. Майката също.

# 24
  • Мнения: 2 584
. А и съм малко егоист и искам това да се случва с нашето семейство, с нашите деца, детето ми вика мамо, дотолкова е свикнала с мен, обича ме и аз нея, грижа се доколкото мога за нея и тя се чувства много добре при нас.

колко е голямо детето, и защо ти вика мамо, това не го разбирам, ти самата объркваш това дете, то си има майка добра или лоша
аз  бих реагирала много остро ако ми се случи нещо подобно, детето ми да вика на друга мамо

Последна редакция: пт, 12 сеп 2008, 16:30 от rut

# 25
  • Мнения: 1 062
Ами за мен пък нещата са по друг начин. Отговорността към детето - ок. Задължително е да я има. Грижата също. Но да си устройват "семейни" разходки с бившата съпруга, без значение дали има планове с настоящата, и то защото на бившата сега и е удобно. И това да не е инцидент... За мен е ненормално. Човека има друго семейство, друга жена. Детето няма нищо общо в случая. Проблема на авторката не е, че той се грижи за детето си, а че се съобразява повече с бившата жена отколкото с настоящата половинка. Аз бих те посъветвала, да се запознаеш с екс съпругата. Когато излизат тримата, ти също да ходиш. И да поговориш сериозно със съпруга си, когато иска да излизат с нея и ти да отиваш с него. Естествено, не да се превръща във фикс идея, но когато нямаш работа и ти е скучно - отиваш с тях. Също така, да проведете сериозен разговор за приоритетите му, ясно е че детето е на първо място, така е и редно, но ако вие имате план за деня, а бившата жена реши, че днес и ходи на сладкарница, той да го отложи. Ако е нещо важно и е свързано с детето, няма как да отлага, както казах детето е на първо място. Но, ако точно сега на жената и хрумнали някаква прищявка, ами ще изчака. А тя няма ли си нов мъж?

# 26
  • на майната си
  • Мнения: 425
Имам въпрос към авторката.
Ако бащата не се среща с майката как да разбере потребностите и интересните неща около детето си? Мисля си, че ако се разведа ще искам бащата на детето ми освен финансова отговорност и извеждане на разходки да поеме ангажимент и относно проблемите/радостите, които всяко едно дете има. Добре е да се замислиш, че когато влезе в училищна възраст и пубертета го налегне ще стане още по-наложащо заедно с майката да взимат решения. В живота на всяко дете има 2-ма родители и според мен е добре за него понякога да има контакт с двамата едновременно.

Така и не разбрах на колко години е детето, но при грубостта която проявяваш към бившата и с това "мамо" малко ме обърка.
Независимо какво казваш/мислиш той е бил женен за нея, че и дете и е направил.

# 27
  • Мнения: 143
Авторката вие имате ли деца?
А я се постави на мястото на бившата!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Е какво има да се поставя на мястото на бившата не мога да разбера. Хората са се разделили и край. Едно е да се видят да обсъдят важни неща за детето, друго е да ходят тримцата по разходки и почивки, без грам съобразяване с настоящите си семейства.

# 29
  • Мнения: 143
Напротив те са били семейство!
Това дете е и негово.Това,че му дава пари не е достатъчно!Всяко едно дете има двама родители!
А авторката според мен има друг проблем наречен ЕГОИСТ!!!

Общи условия

Активация на акаунт