Проблем с бившата...

  • 21 365
  • 386
  •   1
Отговори
# 345
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Ама на мен нищо не ми се е насъбрало. Нито съм разделена с партньора си, нито имам проблем с него. Абсолютен егоизъм е това, което пишеш. Ти какво очакваш, да ти пляскаме, защото не понасяш идеята детето на мъжът ти да вижда двамата си родители едновременно. Ми няма да ти пляскам! Подобни изказвания просто ме вбесяват ужасно. То бива егоизъм, ма чак пък толкова. Не ми е ясно на мен, след като не я познаваш тази жена (както си писала) как е възможно да ти е отвратително да се вози в колата ви. И изобщо смятам за изключително недостойно да се правят подобни изказвания по форумите. Ако не беше егоист нямаше да ръсиш квалификации за жената.
Само ще кажа.. горкото дете. Не разбрах колко е голямо, но определено това, което правите не е добре за него. Запази егоизма си за други неща по отношение на съпруга ти, но недей да го прехвърляш към детето му.
Това е мнение!  Peace

# 346
  • Мнения: 1 475
когато родиш твои собствени деца сама ще се убедиш че тази дума дори и децата в бебешка възраст не я употребяват наляво и на дясно. Wink


Само с това  не съм съгласна, имам приятелка, чието дете е на 1г и 6 месеца, гледала съм го няколко пъти за по няколко часа, защото тя няма на кой да го оставя да го гледа , когато трябва да свърши нещо, е то ми е казвало  също мамо, вярно, че несъзнателно според мен, но ми е казвало- така, че в случая на анонимка, ако е малко детето е напълно възможно да се обърка!
Също така в заведения два пъти ми се е случвало дечица на 3-4 г. да ме объркат с майка си и да се обърнат с тази дума към мен и когато видят, че не съм майка им им става сконфузно и се обръщат да си търсят къде седят майките им!

Още нещо детето на на моя приятел, което е почти на 5г ми е казвало и то не еднократно, че съм по-хубава от майка и че съм слаба и че иска да прилича на мен и копира всичко което аз правя- начина по който се реша,по-който вървя,само повтаряла,че аз съм правела така, аз съм правела иначе /това го знаем от бившата/!Никой не го е карал насила да прави такива признания, само си ги говори!!
 Но си признавам, че ако аз съм бивша и детето ми говори само за настоящата , естествено че няма да ми е приятно и ще се дразня,още повече пък да разбера, че казва мамо на другата!!

# 347
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Е....случило се е по погрешка....,ти пък сега не взимай тези неща на сериозно!
Тук се говори за преднамерено обръщение.

# 348
  • Мнения: 423
Анонимка,от цялата история единствено ти имаш проблем,крайно време е да си изясните с мъжа ти начина на живот,но доколкото успях да те разбера той ясно ти е показал какво те очаква за напред,както с всеки разведен мъж с деца.
Това с обръщението МАМО,не можеш да ме убедиш ,че детето от само себе си е започнало да те нарича така....,когато родиш твои собствени деца сама ще се убедиш че тази дума дори и децата в бебешка възраст не я употребяват наляво и на дясно. Wink
Нищо съдържателно не пишеш по темата,отговаряш избирателно. Simple Smile
Защо не вземеш живота си в ръце...,кой знае някъде те чака млад и красив мъж,чието време и внимание ще бъде единствено за теб и децата ви....,тогава ще разбереш наистина какво е една жена да бъде ценена и обичана,сама ще се чудиш на себе си как си се подлагала доброволно на подобни мъки и унижения.....
Първо, не смятам, че има проблем авторката, просто и трябва време да разбере, че не трябва и не си заслужава да проявява ревност или каквото там изпитва към бившата. Просто трябва да приеме, че това се прави за доброто на детето, а пък дали бившата звъни с тая цел  си остава нейн личен проблем, който не би трябвало да засяга настоящата.
Второ, едно дете в бебешка възраст употребява думата мамо на този, на който си му казал, че е такъв, но в една осъзната възраст, не  е изключено да го каже на човека, който то самото прецени, и това е човека, който най-много е направил за него без значение, че не е биологичния родител!
Трето, никаква гаранция няма, че като се вземеш с млад, красив и необвързван мъж ще те зачита, обича и уважава. немога да коментирам другите, но за себе си мога да кажа, че се чувствам обичана, желана и уважавана жена. има топлина и уют в семейството ни, в което е включено и дъщерята на мъжа ми от първия му брак. Не бих могла да мечтая за нещо по-добро, тъй като имам всичко, което съм искала някога. Така че, k.a.l.i. , не сме подложени на никакъв вид унижения и мъки както май на Вас ви се иска....

Айде приятни празници и почивни дни! Обичайте се без значение, бивши, настоящи и бъдещи!!  bouquet   Wink

# 349
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
А.....моля,моля,нека да не смесваме личния живот на останалите във форума,тук  говоря  за конкретен случай,няма нужда да подскачаш. Wink

# 350
  • Мнения: 466
Аз попитах веднъж , след това темата се разводни сериозно и не зная дали съм получила отговор на въпроса си .За това ще попитам пак Анонимка - каква е причината за раздялата между бившата и мъжа ти ?

# 351
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 367
Според мен няма нищо лошо да излизат от време на време заедно като семейство, нищо че са се разделили.
Това не значи, че вече не трябва да имат отношения и да изтрият миналите години. Разбери, че животът на мъжа ти не е започнал,
когато се  е запознал с теб, а че има много други хора, освен теб, които са важни за него. Освен това с тази си реакция няма да го спечелиш на твоя страна. По-добре му покажи, че нямаш притеснения от бившата и че не я смяташ за съперница, вдигни малко самочуствието и гарда,
излизай с твои приятели и приятелки, когато той е с бившето си семейство. Двамата се самостоятелни личности, това, че сте семейство, не значи, че той трябва да забрави бившето си такова.

# 352
  • Мнения: 743
Не може да се говори категорично кой как трябва да се държи. Но според мен бившата трябва да си знае мястото. Нейният живот с този мъж е приключил. Манипулациите са недопустими. Още повече когато става дума за дете. Не може да излизат като семейство, просто защото вече не са семейство. Грижите за дтето са задължение и за двамата, а както стана ясно авторката няма нищо против да се грижи за детето. Мисля, че няма защо да се злоупотребява с търпението и нервите на хората, които са решили да градят своя нов живот и път!

Според мен няма нищо лошо да излизат от време на време заедно като семейство, нищо че са се разделили.
Това не значи, че вече не трябва да имат отношения и да изтрият миналите години. Разбери, че животът на мъжа ти не е започнал,
когато се  е запознал с теб, а че има много други хора, освен теб, които са важни за него. Освен това с тази си реакция няма да го спечелиш на твоя страна. По-добре му покажи, че нямаш притеснения от бившата и че не я смяташ за съперница, вдигни малко самочуствието и гарда,
излизай с твои приятели и приятелки, когато той е с бившето си семейство. Двамата се самостоятелни личности, това, че сте семейство, не значи, че той трябва да забрави бившето си такова.

Такова изявление според мен не е много удачно, постави се на мястото на авторката и помисли как ще се чустваш ако мъжът ти излиза с бившата си жена като семейство???

# 353
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 367
За мен няма проблем. Никой човек не е моя собственост. Нито пък аз съм нечия.

# 354

А и да не дава господ на никоя от вас да остане сама с детето си,
в 4ужда държава без да може да се прибере.
Та така,създвате си сами проблеми
Лек ден на вси4ки Peace


Е, айде стига.Нито си първата , нито последната.Има доста майки извън България отглеждащи сами децата си.. Така че давай по-полека. Нищо ново не казваш  Sunglasses
А и чак пък да не можеш да върнеш  Wink.
Бая ме разсмя.

# 355
  • Бургас
  • Мнения: 5 746

А и да не дава господ на никоя от вас да остане сама с детето си,
в 4ужда държава без да може да се прибере.
Та така,създвате си сами проблеми
Лек ден на вси4ки Peace


Е, айде стига.Нито си първата , нито последната.Има доста майки извън България отглеждащи сами децата си.. Така че давай по-полека. Нищо ново не казваш  Sunglasses
А и чак пък да не можеш да върнеш  Wink.
Бая ме разсмя.
Всеки човек носи проблемите си. И да ти кажа нищо смешно няма в това.

# 356

А и да не дава господ на никоя от вас да остане сама с детето си,
в 4ужда държава без да може да се прибере.
Та така,създвате си сами проблеми
Лек ден на вси4ки Peace


Е, айде стига.Нито си първата , нито последната.Има доста майки извън България отглеждащи сами децата си.. Така че давай по-полека. Нищо ново не казваш  Sunglasses
А и чак пък да не можеш да върнеш  Wink.
Бая ме разсмя.
Всеки човек носи проблемите си. И да ти кажа нищо смешно няма в това.

Да, особено ако в днешно време човек не може да се върне в собствената си страна. Айде стига вече с тия майтапи.

# 357
  • София
  • Мнения: 13 217
Да, особено ако в днешно време човек не може да се върне в собствената си страна. Айде стига вече с тия майтапи.

Особено в днешно време е доста трудно един родител да изведе дете извън държавата без съгласие на другия. Може такъв да е нейния случай  Wink

Леле, ужас, пък някои мъже живеят като кученца на каишки явно....

Грижите за дтето са задължение и за двамата, а както стана ясно авторката няма нищо против да се грижи за детето.

У вас грижите за детето да не би да се изчерпват с храната на масата? Защото грижа за детето е и миговете "мама, татко и аз", без да липсва единия от двамата. В тоя смисъл не виждам нищо ненормално. Ненормално ми се вижда почасовото свиждане на родителя с децата. И за какви манипулации говориш? То ясно, че за авторката на темата мъжът й е златен, но все пак се е разделил с една жена и в общия случай при раздяла и двамата имат вина. Тук пък излезе, че той златния мъж може да бъде подведен от бившата си жена. Е това винаги ми е била ужасна реплика "Той бил подвеждан" Че той толкоз ли е глупав?! Айде стига сте драматизирали. Драмата в тоя случай е на детето, защото леличката, на която то вика "мамо" Joy не позволява да види мама и тате едновременно.


Такова изявление според мен не е много удачно, постави се на мястото на авторката и помисли как ще се чустваш ако мъжът ти излиза с бившата си жена като семейство???

А ти се постави на мястото на майката на детето когато то иска да види и двамата едновременно. тя как се чувства. Може пък и на нея да й е неприятно да вижда златния мъж, ама да й се налага в името на детето  Laughing

# 358
  • Мнения: 9 990
много сте смешни-кво значи излиза с бившата си-на вечеря на свещи не ходят, излизат с дете я по паркове, я на пазар, я на лекар. Whistling
обикновено един мъж несколасал да запази семейство веднъж е много логично и често срещано да не удържи фронта и при втори опит.мдам, лични наблюдения.

# 359
  • София
  • Мнения: 13 217
много сте смешни-кво значи излиза с бившата си-на вечеря на свещи не ходят, излизат с дете я по паркове, я на пазар, я на лекар. Whistling
обикновено един мъж несколасал да запази семейство веднъж е много логично и често срещано да не удържи фронта и при втори опит.мдам, лични наблюдения.

Ами явно някои търсят под вола теле.. ако съпруга няма бивша тогава ще да е заподозряна някоя колежка...  Joy Това е явен признак на неувереност у въпросните жени, иначе няма да правят такива драми! Crazy

Общи условия

Активация на акаунт