Проблем с бившата...

  • 21 394
  • 386
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 145
Цитат
Ами принципно нищо лошо няма, щом така ви харесва. А ако т.нар. настояща това положение я устройва... нейна си работа.
Именно за това става въпрос. Дали тя го приема или не си остава нейн проблем. Както в случая на АНОНИМКА.

# 91
  • Мнения: 352
Анонимка, моето мнение е колкото се може по-бързо да бягаш от ситуацията. Не се вкарвай в такива филми.Расла съм в подобно семейство и съм "общо" дете. Етърва ми пък беше разделена с девера 5 години. То не беше преследване, покани, рожденни дни и именни на детето, първи учебни дни и родителски срещи. Е,  тези , с които се е занимавал той и имал намерения някакви просто не издържаха. Той пък си я взе обратно и сега са пак заедно от 2 години.Положението ти е много лесно да се оттеглиш просто ,като нямате деца, или ти пък да поставяш ултиматумите, не той.

# 92
  • Мнения: 423
Цитат
Само едно въпросче имам към теб, Tobeornottobe:

Защо се разведохте, щом ви е толкова добре заедно, че чак и настоящата за нищо я нямате?
Тя явно и толкова е настояща де. Я се вземете пак най-добре.
И откъде знаеш кой преувеличава, невероятно ли ти се струва детето да и е казало мамо? Щото на мен хич, друг е въпросът, че не би трябвало да се поощрява умишлено.

Ами не искам да се връщам при него, така ми е добре. Пък и аз какво да направя че той проявява желание да бъде с нас. Е сега и за 15сти си имаме планове. Ще приспи в къщи, ще станем, ще си изпратиме ученичката заедно за 1я учебен ден, и после всеки си поема задачите. Вечерта ще отидем да се почерпим някъде за ученичката и това е.Не мисля че има нещо лошо в това.
hahaha само не разбрах кого ще прИспи мъжа ти в къщи?? hahaha

# 93
  • Мнения: 423
Анонимка - хората ти казват добре. Като не си искала да си в това положение, защо си се хванала с мъж с дете. ЕВАЛА НА БИВШАТА. И си е права жената. Развбира се че детето ще се чувства най-добре с мама и тати.А що се отнася, че детето ти викало МАМО - тук доста вече послъга и преувеличи.Май  ти се иска да е така и си го изкривяваш в твоите си представи. Пък и евала и на мъжа/бащата/, правилно ти е казал. Като не си съгласна с условията проблема си остава лично твой. Няма как да елиминираш бившата, ТЯ винаги ще остане в живота на мъжа с който си в момента. Ще ти кажа откровенно - и аз съм бивша и въоще не ме интересува настоящата как се чувства, какво мисли ни най-малко какво иска. Въпроса е че когато сме тримата детето ни се чувсва добре - и това ми е достатъчно,а това че бившият се грижи за нас ми прави още по голямо удоволстие, дори на скоро пътувахме заедно до София и бих казала че си прекархме много добре двамата, често си правиме дори екскурзиики до Бълчик, Поморие, Несебър, Свети Влас и др. градове. Пазаруваме заедно за детето ни , излизаме тримата на вечери и обяди, от време на време дори бившия остава да преспива и в къщи, финансово ни задоволява, купи апартамент на детето ни, на мен ДЖИП.Детето и аз се чувстваме добре, защо е необходимо въобще да се съобразявам с настоящата???????????????Като иска нещо да си го постигне-пак казвам проблема си остава лично неин.
Оххххх, да ти завиди човек на живота. Моташ се напред-назад като .... и аз незнам как да го определя с бившото ти мъжле, удовлетворява те това, че ти ходи по гъза и ти е купил ДЖИП, купил на детето апартамент, влачи те по вечери и екскурзийки и това те прави щастлива newsm78 newsm78.

Значи щом за теб прави това се замисли за настоящата какво прави, а то сигурно е доста повече!!!

# 94
  • Мнения: 423
Моя съвет към авторката е изобщо да не се занимава и да не се интересува къде и какво правят с бившата му жена. Да приеме, че това е за доброто на детето, нека си ги разкарва, нека си говорят по телефона, хич да не ти пука!!!
Приемай си детето, то с нищо не е виновно, излизайте си и тримата и всичко ще е наред. А пък ако в краен случай нещата се обърнат и отново реши да се върне при бившата(което много рядко се случва) му бий шута и така още повече вие нямате все още деца. Тъкмо това е ситуация, която е много поучителна за теб какъв тип мъж имаш до себе си и дали си заслужава времето и вниманието, което отделяш.
Желая ти успех и само напред!

# 95
  • Мнения: 18
Искам да се извиня предварително за това дето ще напиша, защото по принцип уважавам и свалям шапка на родители, които се справят сами, но аз пък не разбирам някои бивши тук, но може би съм с изкривено разбиране  newsm78...не искате да сте с бившия но и не го пускате да си има собствен живот, "заради детето" или може би има друга причина... това от злоба ли се прави? Нямам опит и се надявам никога да нямам, но да кажа честно ми се струва много егоестично това да не се интересуваш от чувствата на друг човек. Моите родители като се разведоха такива неща не е имало - злоба, егоизм, манипулиране, пречене, мешане и т.н., за което съм им много благодарна. Злобата и егоизъма бяха достатъчни по време на брака...Просто ми се струва много не основателно да се ползва детето като извинение за "ние сме си заедно постоянно, иначе не се понасяме". Моето мнение за анонимка е не вярвай на никой, който "си преспива другаде" и излизай от тройката колкото се може по-бързо; колкото и да боли по-добре от: "Скъпа спах с бившата заради детето, за да види че се разбираме."

# 96
Zdraveite,

Ot dumite Vi razbiram, che stava duma za problem v partniorstvoto na koeto vie i saprugat vi reagirate ultimativno t.e. ILI - ILI ot koeto napregenieto megdu vas se izostrq oshe poveche i  v rezultat vie stradate. Tova vloshava vzaimootnosheniqta i se otrazqva sasho taka i na decata okolo vas!!! Ochevidno saprugat Vi se rakovodi ot drugi celi i proqvqva povedenie koeto vi naranqva. Opitaite da pogovorite s nego bez da postavqte ogranicheniq i opredeleni usloviq predi da ste razbrali kakva e sashnostta na negovoto povedenie sprqmo bivshata i sprqmo vas. Opitaite se da razberete kakvo provokira tova mu povedenie i izqsnete funkciqta mu bez da go pritiskate tai kato v rezultat toi she pritisne vas i otnovo she badete naranena. Razberete potrebnostite mu i izqsnete celta i nachina na povedenie!!!! Imate nugda ot qsnota za da znaete kak da deistvate i da opredelite granicite si na povedenie!

# 97
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Ako моето дете каже на някоя ''мамо'',ще ги убия. #2gunfire
Майка една ,бащи много.
И като толкова Ви притесняват ''бившите'' търсете си свободни мъже.

Имам дъщеря от първия брак.И искам когато звъня на бившия да ми се вдига телефона.
И не ме интересува дали е на ресторант,почивка или другаде.
След като му звъня значи е СПЕШНО.
Имам страхотен втори съпруг,НО той не е баща на дъщеря ми.
Тя си има баща ,а той отговорност към нея.
И хич не ме касае какви планове ,ще разваля.
И ми писна от подобни теми за ''бивши''.
То ние станахме като свекървите.
Да вземат да ковнат една тема за ''бившите'' и готово.

# 98
  • Мнения: 423
Ako моето дете каже на някоя ''мамо'',ще ги убия. #2gunfire
Майка една ,бащи много.
И като толкова Ви притесняват ''бившите'' търсете си свободни мъже.

Имам дъщеря от първия брак.И искам когато звъня на бившия да ми се вдига телефона.
И не ме интересува дали е на ресторант,почивка или другаде.
След като му звъня значи е СПЕШНО.
Имам страхотен втори съпруг,НО той не е баща на дъщеря ми.
Тя си има баща ,а той отговорност към нея.
И хич не ме касае какви планове ,ще разваля.
И ми писна от подобни теми за ''бивши''.
То ние станахме като свекървите.
Да вземат да ковнат една тема за ''бившите'' и готово.
ОООО ама чакай малко, това едно дете си решава на кого да каже "мамо", пак казвам с риск да се повторя само да родиш не е достатъчно и не си заслужил за тази велика дума. Има майки и майки. Важно е кой полага грижи за теб, с кой споделяш трудните моменти, кой стои и се притеснява докато не се прибереш в къщи и т.н., така че децата много добре ги усещат тези неща, да, могат и да бъдат подведени, но не за дълго.
Както майката така и бащата е един, но доколко са заслужили да им се казва така е отделен въпрос, има различни ситуации.

# 99
  • Мнения: 143
Ako моето дете каже на някоя ''мамо'',ще ги убия. #2gunfire
Майка една ,бащи много.
И като толкова Ви притесняват ''бившите'' търсете си свободни мъже.

Имам дъщеря от първия брак.И искам когато звъня на бившия да ми се вдига телефона.
И не ме интересува дали е на ресторант,почивка или другаде.
След като му звъня значи е СПЕШНО.
Имам страхотен втори съпруг,НО той не е баща на дъщеря ми.
Тя си има баща ,а той отговорност към нея.
И хич не ме касае какви планове ,ще разваля.
И ми писна от подобни теми за ''бивши''.
То ние станахме като свекървите.
Да вземат да ковнат една тема за ''бившите'' и готово.
ОООО ама чакай малко, това едно дете си решава на кого да каже "мамо", пак казвам с риск да се повторя само да родиш не е достатъчно и не си заслужил за тази велика дума. Има майки и майки. Важно е кой полага грижи за теб, с кой споделяш трудните моменти, кой стои и се притеснява докато не се прибереш в къщи и т.н., така че децата много добре ги усещат тези неща, да, могат и да бъдат подведени, но не за дълго.
Както майката така и бащата е един, но доколко са заслужили да им се казва така е отделен въпрос, има различни ситуации.





Е да,но в случая детето си има МАЙКА!!!!
Каква е тази,че да и вика мамо?!
Айде стига глупости!

# 100
  • Мнения: 18
искам да уточня за моят пост, че в никакъв случай не става въпрос че само един е задължен да е родител и да няма живот, а другия да си вее парцалите нагоре/надолу. Детето има двама родители и двамата ще се грижат за него, но да си играем на семейство след като вече не сме е самозалъгващо

# 101
  • София-Лагера
  • Мнения: 2 662
Цитат
ОООО ама чакай малко, това едно дете си решава на кого да каже "мамо", пак казвам с риск да се повторя само да родиш не е достатъчно и не си заслужил за тази велика дума. Има майки и майки. Важно е кой полага грижи за теб, с кой споделяш трудните моменти, кой стои и се притеснява докато не се прибереш в къщи и т.н., така че децата много добре ги усещат тези неща, да, могат и да бъдат подведени, но не за дълго.
Както майката така и бащата е един, но доколко са заслужили да им се казва така е отделен въпрос, има различни ситуации
При положение ,че детето е дадено за отглеждане на МАЙКА СИ,не е при бащата ЗНАЧИ МАЙКАТА СЕ ГРИЖИ ЗА НЕГО добре.
Криво-ляво колкото има сили жената.
Много е лесно отстрани да се коментира -''Тая не става за майка''
Ако не ставаше,всеки нормален мъж би подал документи за настойничество.
Никой няма да остави детето си да го бият ,тормозят или насилват.
Но мъжът на Анонимка не е подал документи.
Само тя се вживява като втора майка.Което е супер грешка от нейна страна.

# 102
  • София
  • Мнения: 399
 Грешна дилема поставяш на мъжа ти, нека избере - излиза с теб или той излиза с бившата си, а ти с бившия си. Предполагам, че също сте останали приятели. Mr. Green

# 103
  • Мнения: 14
Мъжете  в които жени са влюбени техните деца обичат.Без значение дали са собствени,чужди, доведени ,заварени ,природени и така нататък.

Последна редакция: нд, 14 сеп 2008, 00:07 от tripaldi

# 104
  • Мнения: 143
Моля?
Значи таткото като не е влюбен в бившата си съпруга няма да си обича детето?!
Голяма глупост!

Общи условия

Активация на акаунт