Проблем с бившата...

  • 21 413
  • 386
  •   1
Отговори
# 285
# 286
  • Мнения: 251
НАЙ-НАКРАЯ НЕЩО ВЯРНО  Peace
БРАВО МАРИЯ   bouquet

# 287
  • София
  • Мнения: 4 094
Мария  Hug ! Не ми се занимаваше вече да пиша, но по-добре не бих могла да го кажа!

# 288
  • Мнения: 1 559

Ако на мъжа тези неща не са му приятни, не е ли редно той да контрира набезите на бившата и да и даде ясно да разбере,
че не желае такива контакти. Аз лично не бих упреквала бившата съпруга, причините да се обажда и да търси контакт могат да са много.
Но, ако един съпруг уважава и цени чуствата на жената до него, той ще направи всичко възможно да не я наранява,
а няма да се крие по ъглите докато говори с бившата си съпруга.

Разгеле! Peace

Напълно съгласна Peace.Мъжът е този(в случая на анонимка) ,който трябва да опрэделили правилата и границите.Нема се трепя за някой,ако на него не му пука za моето мнение...и още повече,да знае,че се дразня от нещо,и той пак напук да го прави.Никога не съм водила женски боища за мъж.Напротив .. Mr. Green

# 289
  • Мнения: 1 404
Аз съм дете на разведени родители и мога да кажа от личен опит, колко много страдах, че новата съпруга на баща ми не му даваше да общува с мен, да ми помага, да е до мен, когато имам нужда от него. Бащата си е баща и трябва да се грижи за детето си...

# 290
  • Мнения: 1 559
Аз съм дете на разведени родители и мога да кажа от личен опит, колко много страдах, че новата съпруга на баща ми не му даваше да общува с мен, да ми помага, да е до мен, когато имам нужда от него. Бащата си е баща и трябва да се грижи за детето си...

Абсолютно си права Peace,но тук никой не оспорва този факт. Wink

# 291
  • Мнения: 1 588
Да бе, много странно... Ако бащата в едно семейство е до детето си всеки път, когато то има нужда от него, ако му помага ежедневно и се интересува от него, всички ще се съгласим, че това е един чудесен баща...

В момента, в който бащата се събере с някоя друга, от него се очаква да престане да бъде чудесен баща, за да може да угажда на новата си жена, която ревниво наблюдава да не би той да обръща повече внимание на старото си семейство, отколкото на нея самата. Тя пък се е набутала в тази връзка напълно информирана, но с тайната надежда да успее да промени текущата ситуация - къде със собствени сили, къде с помощта на родените от нея впоследствие деца...

Чела съм и по-грозни теми - как новата жена твърди, че детето на мъжа й от предишна връзка се глези и иска да му се обръща повече внимание, а тя горката, не можела да разполага с цялото време на мъжа си и не можели да останат сами всичките 30 дни в месеца, а на всичкото отгоре той бил зает да ходи и на работа (опс, тук накрая май почти цитирам новата жена на бившия ми мъж)...

Може би просто общественото мнение е твърде объркано по въпроса - как един чудесен баща може да си остане такъв и след раздялата, и особено ако има нова връзка...

Знам какво ще кажете, истински чудесният баща не би допуснал изобщо раздяла и децата му да страдат и той да им липсва...

И все пак - как един баща да е чудесен такъв и след раздялата?

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 12:21 от Мария

# 292
  • Мнения: 1 404
Да бе, много странно... Ако бащата в едно семейство е до детето си всеки път, когато то има нужда от него, ако му помага ежедневно и се интересува от него, всички ще се съгласим, че това е един чудесен баща...

В момента, в който бащата се събере с някоя друга, от него се очаква да престане да бъде чудесен баща, за да може да угажда на новата си жена, която ревниво наблюдава да не би той да обръща повече внимание на старото си семейство, отколкото на нея самата. Тя пък се е набутала в тази връзка напълно информирана, но с тайната надежда да успее да промени текущата ситуация - къде със собствени сили, къде с помощта на родените от нея впоследствие деца...

Чела съм и по-грозни теми - как новата жена твърди, че детето на мъжа й от предишна връзка се глези и иска да му се обръща повече внимание, а тя горката, не можела да разполага с цялото му време и не можели да останат сами всичките 30 дни в месеца, а на всичкото отгоре той бил зает да ходи и на работа (опс, тук накрая май почти цитирам новата жена на бившия ми мъж)...

Може би просто общественото мнение е твърде объркано по въпроса - как един чудесен баща може да си остане такъв и след раздялата, и особено ако има нова връзка...

Знам какво ще кажете, истински чудесният баща не би допуснал изобщо раздяла и децата му да страдат и той да им липсва...

И все пак - как един баща да е чудесен такъв и след раздялата?

сложно... Но винаги има начини. И тук не говоря само за финансовата страна на нещата. На мен ми е странно защо  вторите съпруги откъсват един баща от децата му? Ами ако на техните деца се случи?

# 293
  • София
  • Мнения: 278
Ох, никой тук не казва че бащата трябва да си зареже детето едва ли не. Темата е за намесата на "бившата' в новото семейство и за това какви права очаква да има тя самата след раздялата.
Много се отклониха обсъжданията.

# 294
  • Мнения: 1 588
Ами ето с две думи - бившата не трябва да се меси на новото семейство, нито пък да очаква материални облаги лично за нея от бившия си мъж.

Впрочем, като се уточнихме за това, че даже и раждането и отглеждането на едно или две деца не бива да ангажира един мъж с това да осигурява финансови облаги за майка им, е редно това да важи и за новата жена, която не бива също да очаква някакви извънредни материални облаги от мъжа си, без значение дали има деца от него или не... Как ви звучи това?

Новата пък трябва да разбере, че т.н. "ново семейство" не изчерпва всички контакти на мъжа й, и че той продължава да е отговорен за децата си, да им отделя възможно най-много време и ако е в интерес на децата, да контактува с бившата. Качеството на отглеждане на децата не трябва да спада заради това, че двама души са се разделили, и особено заради това, че бащата има нова връзка.

Макар и рядко, въпреки раздялата, мъжът може да запази добри приятелски отношения с бившата си жена. Нека в този случай новата гледа на бившата не като заплаха, защото той ако е искал, е щял пак да се събере с нея, но е пожелал да опита с една нова връзка... Ако новата връзка се окаже по-лоша от старата, затова бившата няма вина...

Последна редакция: чт, 18 сеп 2008, 13:43 от Мария

# 295
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Има правата на майка на детето,защото едно дете не се нуждае само от финансово внимание! Naughty
Децата на разведени родители са като всички останали,а не някакви белязани от съдбата, второ качество,при цивилизованите разведени родители е нормално да общуват и да споделят как върви отглеждането им,проблемите им и т.н......,че дори е желателно на празници ,като рожден ден,абитуриентски бал,годеж,сватба,при раждането на внуците им да бъдат заедно до децата си!
Това,че вече нямат брак,не означава,че не са свързани за цял живот,след като вече са създали дете за лошо или добро винаги ще се срещат и ще имат какво да си кажат.....да споделят или консултират.

# 296
Има правата на майка на детето,защото едно дете не се нуждае само от финансово внимание! Naughty
Децата на разведени родители са като всички останали,а не някакви белязани от съдбата, второ качество,при цивилизованите разведени родители е нормално да общуват и да споделят как върви отглеждането им,проблемите им и т.н......,че дори е желателно на празници ,като рожден ден,абитуриентски бал,годеж,сватба,при раждането на внуците им да бъдат заедно до децата си!
Това,че вече нямат брак,не означава,че не са свързани за цял живот,след като вече са създали дете за лошо или добро винаги ще се срещат и ще имат какво да си кажат.....да споделят или консултират.


за пример- нашата бивша по принцип звъни често, както и да е, по лошото е че, звъни за глупости , но на рожденните дни на детето нито веднъж не го покани за всичките години през които сме заедно, да празнуват заедно ,иначе му се обажда да се виждат тримата- е това какво ви говори! Не искам да коментирам - всеки да си прави изводите!
  Но е факт,  има бивши и бивши!

# 297
  • Мнения: 1 588
на рожденните дни на детето нито веднъж не го покани за всичките години през които сме заедно, да празнуват заедно ,иначе му се обажда да се виждат тримата- е това какво ви говори!

На мен лично ми говори, че поднасяш избирателно фактите. Сигурно има причина за това...

Ти изглежда си представяш, че той трябва да иде на рождения ден като гостенин, а не да се разтича да го организира, както е длъжен като баща... Нека той организира и плати следващия рожден ден, да видим тогава как тъй може да се случи да не присъства... Ама не ти е това идеята, нали...

# 298
  • Мнения: 5 710


Впрочем, като се уточнихме за това, че даже и раждането и отглеждането на едно или две деца не бива да ангажира един мъж с това да осигурява финансови облаги за майка им, е редно това да важи и за новата жена, която не бива също да очаква някакви извънредни материални облаги от мъжа си, без значение дали има деца от него или не... Как ви звучи това?



Много тъпо ми звучи. Най-редното нещо в едно семейство е, мъжът и жената в него да се грижат за себе си и да се 'облагат' по всякакъв начин, в това число и материален. Когато бракът се разпадне , това задължение естествено отпада, поне за жената.   

# 299
  • Мнения: 1 588
Много тъпо ми звучи. Най-редното нещо в едно семейство е, мъжът и жената в него да се грижат за себе си и да се 'облагат' по всякакъв начин, в това число и материален. Когато бракът се разпадне , това задължение естествено отпада, поне за жената.   

Тъпо звучи, вярно е... Още по-тъпото е, че след раздялата една майка получава направо мизерна издръжка за децата си, понеже законът е калпав, и трябва сама да се справя с всичко - да се грижи изцяло за децата, да ходи на работа и да издържа себе си и децата, да върши всичката работа, дето се полага да я свърши мъжът й, същия този, дето на времето е имала глупостта да му се довери, че ще бъде с нея и в добро, и в лошо, и затова му е родила точно на него едно или две деца...

Не стига това, ами накрая настоящата я определя като твърде нахална, понеже се обаждала по телефона на бившия си мъж и му отнемала по 10-15 минути месечно от ценното време, което можел да прекара с новата си жена... Човешкият егоизъм, както и човешката глупост нямат граници...

Общи условия

Активация на акаунт