Зачервено дупе и ситни пъпчици

  • 47 144
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 126
Същият проблем при малката разреших с Ексипиал - Бадемово масло до изчезването на пъпките и след това използвах само пудра. Но - най добре виж какво ще ти каже педито.

# 16
  • Мнения: 814
 Изписаха ни Универтан и Тетра. С Универтана каза да я мажа 2 пъти дневно, а през останалото време да си я мажа с кремчето на Мустела. Отварата от тетра каза да я слагам в легенче и да я слагам там 10тина мин. да се плицка Laughing

# 17
  • Мнения: 941
смени памперсите, ползвай либеро или хъджис, моите и двете так асе подсичаха от памперсите на памперс с алоето, сега ползвам тези без алое, оранжавите,  нямаме проблеми, но ако ги сменя с другите веднага се подсича и то много

# 18
  • София
  • Мнения: 44 129
Ами или реагира на памперса, или ако си ползвала мокри кърпички - на тях, или се е претоплило детето....ако не е само по дупето - може и да почнал някой АД....ама така по интернет няма как  да се каже...
А може и гъбички да са....

Вървете на лекар.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 129
Упс , вече сте били - дано бързо да мине Wink

# 20
  • Мнения: 155
До края на двойката (до 6 кг) бяхме на Хъджис заради ластичето отзад и затова, че са тънички (за разлика от Либерото, които съвсем не са за лятото). Сега открих едни Притибейби. Невероятни са и оттогава сме само на тях Peace.  За кремчетата какво да кажа - химия! Ние си мием дупето с водичка и най-много да си сложим малко мляко за след баня. Много добре си подсушавайте дупето след всяко измиване - аз минавах гънчиците с клечица за уши. Simple Smile Ползвам изключително козметиката на Corine de Farme с 98% натурални съставки. Не сме се подсичали, а сме вече на 6 месеца. Дано съм била полезна!

# 21
  • Мнения: 23
Още в родилното му се появиха на моят син и се махнаха за 2 дена с крема за подсичане на Мустела и една лилава теност, която доки изписа  да се ползва при появата на каквито и да е пъпчици и обриви. Съжалявам но незнам как е наименованието. Ако някоя мама знае, може да каже.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 129
На нас ни бяха изписали за пъпчици веднъж сутрин и вечер да туширам с клечка за уши пъпчиците с фуксин...той е цикламен....

беше се обринал от мокрите кърпи на памперс...от тогава го мия само на чешмата....не ми се е подсичал...за д-то ползвах крема на бюбхен - за мен е мн добър...

# 23
  • Мнения: 363

наскоро понеже реших да опитам памперсите на памперс, а ползвахме само либеро,  на моя син дупето стана същото както го описваш. успях да се преборя с фенистил гел по малко и доста честа смяна, понеже за разлика от либерото, тези не задържаха влагата далече от пишето и дупето Rolling Eyes но все пак е добре педиатъра да го погледне Peace

от тая смяна и ние се видяхме в чудо! чак и по вътрешната част на бедрата се подсече детето!  ooooh!
да не говорим, че имаше от зестрата /акото/ чак на кръста!  #Crazy
и веднага купихме пак либеро! мазах я с някъв крем, който една приятелка ми даде, но не мога да бъда полезна и да кажа какъв е - майка й работи в болница и от там!
а либерото съвсем случайно го взехме преди да вляза в болницата да раждам, тотално подценявайки ги заради всеобщото мнение, че Памперс са най-добрите памперси на пазара!

Последна редакция: сб, 13 сеп 2008, 11:52 от софи1914

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На дъщеря ми не и помогнаха никакви кремчета,с които съм я мазала-а само бебешката пудра за дупе.... Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 570
При такъв проблем ползвам хума- след всяка смяна на памперса вместо с крем мажа с хумата. На следващия ден няма и помен от пъпчици и зачервяване.

# 26
  • Мнения: 27 524
Не се маже след всяка смяна на памперса по принцип. Само при нужда. Веднъж се е подсичал много от едно неколкодневно разстройство. Мустели и подобни марки не му помогнаха изобщо. Накрая взех обикновения Бочко и подейства вълшебно  Peace

# 27
  • Мнения: 2 111
Веднъж ни беше зачервено доста дупето и не ни помогнаха крема на Мустела и Бочко и педиатъра изписа Вита Мерфен-това е заздравяваща маз,която помага за бързото възстановяване на кожата,съдържа и витамини.С 2 намазвания се оправи.

# 28
  • Мнения: 814
 Универтана и тетрата ни подействаха моментално Peace. Още вчера пъпчиците почнаха да избледняват, а днес вече сме ОК Hug.

# 29
  • Мнения: 137
ние също имахме такъв проблем оказа се че е от помперсите педиатъра ни изписа solution pyoctanini и ни помогна а също я мажа с един македонски крем

Общи условия

Активация на акаунт