Кюретаж и забременяване след това

  • 68 345
  • 798
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 237
  много много силна и топла Hug Hug Hug Hug Hug  Baby Love®
ще станеш скоро мама на прекрасно ангелче,убедена съм в това !!!  bouquet

# 766
  • София
  • Мнения: 2 908
Baby Love желая ти от сърце в най-скоро време да те споходи щастието и всичко да бъде наред до край. Praynig Hug

# 767
  • Мнения: 3 637
Baby Love®  Hug  Praynig ,дано дано най сетне и нашето щастие дойде!
Гушкам ви всички  Hug  Hug  Hug !

# 768
  • Мнения: 113
ЗдарвеЙте,за първи път се включвам в тази тема
Преди година и половина преЖивях мисед аборт в следствие на остър пиелонефрит ,имах вис Т.(42 гр.) и плодът е загинал в 5 г.с. и се наложи да ми направят аборт Sad
След това имах киста,която се махна след няколко месеца.Първо ме лекуваха с дуфастон но не стана,и накрая една опаковка "РЕГУЛОН" И КИСТАТА ИЗЧЕЗНА
Но проблема е друг-след като се махна кистата цикъла ми стана доста оскъден
Мисля че е в следствие от аборта,макарче лекаря каза ,че са ме изчистили само с вакум и всичко ще е наред(наистина бъзо се възтоновх почти без болки и кървене).Или пък дали е възможно от еднократен прием на противозачатъчните цикъла ми да се е променил  Rolling Eyes
Правих си репродуктивните хормони,преглед на 4Д и докторите казват ,че оскъдния цикъл не е проблем заа забременяване  Thinking
Та въпроса ми е ПРОМЕНИ ЛИ СЕ ВАШИЯТ ЦИКЪЛ СЛЕД АБОРТА????
Все още наистина незнам дали това ще ми е проблем а забреемняване понеже ,за последната година мъжът ми наисти много често и продължително отсъства от Б-Я
За това за мое успокоение реших дас е допитам до вас-момичетата преживели същото нещастие като мен,да ми дадете съвет!!!!!!!!!
ОХХХХ,много дълго стана!!!Ще съм много благодарна за всеки отговор      Hug

# 769
  • Мнения: 802
Душички, благодаря ви още веднъж, много сте ми мили и добрички Hug
Реших в петък да отида пак на док., да го подложа на кръстосан разпит, и ако отговорите му ме задоволяват да започнем бебе-правенето.(мале, как се изразявам Laughing)
pika значи, аз това наблюдавах в последните ми цикли, предишния ми бе по-силен, сега съм в цикъл и ми е по-слаб, даже е перфектен, без болки, без напрежение.Аз не мисля, че ще е проблем да заченеш с по-оскъдна менструация.Но ако се притесняваш, потърси още едно лекарско мнение.Успех  bouquet

# 770
  • Мнения: 283
pika моя цикъл много се промени.Първите два месеца беше едва едва,следващите два пък  ooooh! имах чувството,че ще ми изтече кръвта.Едно е сигурно няма нищо общо със преди кюретажа

# 771
  • София
  • Мнения: 1 814
Baby Love® Hug Hug Hug Не се страхувай, а давай смело. Вторият опит ще бъде успешен!
Пика, моят цикъл беше различен само първият път, после нещата се наместиха. Ако всичко с изследванията ти е наред /имам предвид хормоните/, няма от какво да се притесняваш. Еднократния прием на противозачатъчни също не би могъл да повлияе трайно на цикъла ти. Следи си овулацията и виж дали сте правили секс в дните преди това. Ако да и до година не се получи - отиди на консултация със специалист. Успех! Hug
На всички момичета с имена на цветя - хубав празник!  bouquet

# 772
  • София
  • Мнения: 2 908
Момичета да ви попитам нещо.По принцип моя цикъл идва само с хапчета тъй като имам поликистозни яйчници поради което е нередовен.И сега се чудя да пия ли пак 10 дни(Дуфастон) както преди или да си чакам,утре стават 20 дни от кюретажа,или да звъня на док да го питам,знам ли.

Ако има именничка то Честит празник  bouquet и пожеланието си го знаете Praynig Hug

# 773
  • Мнения: 802
ninkata80 според мен, най-добре е да си питаш док. Hug

# 774
  • Мнения: 98
ЗдарвеЙте,за първи път се включвам в тази тема
Преди година и половина преЖивях мисед аборт в следствие на остър пиелонефрит ,имах вис Т.(42 гр.) и плодът е загинал в 5 г.с. и се наложи да ми направят аборт Sad
След това имах киста,която се махна след няколко месеца.Първо ме лекуваха с дуфастон но не стана,и накрая една опаковка "РЕГУЛОН" И КИСТАТА ИЗЧЕЗНА
Но проблема е друг-след като се махна кистата цикъла ми стана доста оскъден
Мисля че е в следствие от аборта,макарче лекаря каза ,че са ме изчистили само с вакум и всичко ще е наред(наистина бъзо се възтоновх почти без болки и кървене).Или пък дали е възможно от еднократен прием на противозачатъчните цикъла ми да се е променил  Rolling Eyes
Правих си репродуктивните хормони,преглед на 4Д и докторите казват ,че оскъдния цикъл не е проблем заа забременяване  Thinking
Та въпроса ми е ПРОМЕНИ ЛИ СЕ ВАШИЯТ ЦИКЪЛ СЛЕД АБОРТА????
Все още наистина незнам дали това ще ми е проблем а забреемняване понеже ,за последната година мъжът ми наисти много често и продължително отсъства от Б-Я
За това за мое успокоение реших дас е допитам до вас-момичетата преживели същото нещастие като мен,да ми дадете съвет!!!!!!!!!
ОХХХХ,много дълго стана!!!Ще съм много благодарна за всеки отговор      Hug

Pika, на мен не са ми правили кюретаж след сп. аборт... (и по-добре), но след това Ц ми стана по-дълъг, няколко месеца беше много оскъден и сега е вместо - 30 дни (от както се помня е така), 35-38 дни и много обилен.  Twisted Evil

# 775
  • Мнения: 98
ЗдарвеЙте,за първи път се включвам в тази тема
Преди година и половина преЖивях мисед аборт в следствие на остър пиелонефрит ,имах вис Т.(42 гр.) и плодът е загинал в 5 г.с. и се наложи да ми направят аборт Sad
След това имах киста,която се махна след няколко месеца.Първо ме лекуваха с дуфастон но не стана,и накрая една опаковка "РЕГУЛОН" И КИСТАТА ИЗЧЕЗНА
Но проблема е друг-след като се махна кистата цикъла ми стана доста оскъден
Мисля че е в следствие от аборта,макарче лекаря каза ,че са ме изчистили само с вакум и всичко ще е наред(наистина бъзо се възтоновх почти без болки и кървене).Или пък дали е възможно от еднократен прием на противозачатъчните цикъла ми да се е променил  Rolling Eyes
Правих си репродуктивните хормони,преглед на 4Д и докторите казват ,че оскъдния цикъл не е проблем заа забременяване  Thinking
Та въпроса ми е ПРОМЕНИ ЛИ СЕ ВАШИЯТ ЦИКЪЛ СЛЕД АБОРТА????
Все още наистина незнам дали това ще ми е проблем а забреемняване понеже ,за последната година мъжът ми наисти много често и продължително отсъства от Б-Я
За това за мое успокоение реших дас е допитам до вас-момичетата преживели същото нещастие като мен,да ми дадете съвет!!!!!!!!!
ОХХХХ,много дълго стана!!!Ще съм много благодарна за всеки отговор      Hug

Pika, на мен не са ми правили кюретаж след сп. аборт... (и по-добре), но след това Ц ми стана по-дълъг, няколко месеца беше много оскъден и сега е вместо - 30 дни (от както се помня е така), 35-38 дни и много обилен.  Twisted Evil И аз мисля, че оскъдния цикъл не е проблем при забременяване. Успех! newsm51

# 776
  • Мнения: 802
marinakapina , недей да копираш цели постове, и то по-два пъти, така си запълваме темата излишно и модовете ще я заключат. Hug
Аз даже се чудя дали да не отвориме, нова такава тема, че тази стана доста дълга, да помолиме модовете да я заключат.Как мислите?

# 777
  • Мнения: 113
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК МИЛИ МОМИЧЕТА,ДАНО ПРОЛЕТТА НИ ДОНЕСЕ МНОГО РАДОСТ И  EFP НА ВСИЧКИ  Hug
Много благодаря за бързите отговори.
Знам че като са ми наред хормоните няма за какво да се тревожа(вече следя Б.Т.  и знам че си имам О.),НО из нета четох,че след аборт понякога се получавало сраствания на стените на матка и оскъдния цикъл бил характерен за това състояние  Sad Е разбира се не мога сама да се диагностицирам.... Иначе наситина цикъла ми е без болки и дискомфорт почти не го усещам,съвсем леко си минава.
Незнам при така наречените сраствания дали цикъла е болезнен,или е като моя???
Много ми е трудно вече с това изчакване-като не можем да пробваме всеки месец ,заради отсъствието на мъжа ми.Имам чувството ,че всичко ще се проточи по-дълго.
Сексуалните ни контакти са през два месеца  Embarassed ,а последния път като беше тук аз бях на антибиотици,правиха ми ренгенови снимки и спокоино може дас е каже че от ноември не сме правили опити
Пак стана дълго....ДАно ме разбирате за какво ви ги обеснявам тия лични работи.
Сега в началото на май си идва и ми стискаите палци да съм здрава и наи-накрая това така чакано   ylinfantда се получи  Praynig
                      Hug  Hug  Hug

# 778
  • Мнения: 802
pika, миличка ще стискаме палци. Аз ти казах ако много се притесняваш, потърси още едно лекарско мнение. Hug

# 779
  • София
  • Мнения: 1 814
Пика, не си измисляй диагнози да се тормозиш излишно. Ходила ли си на контролни прегледи след аборта и с9лед първия цикъл. Ако да и доктора ти е казал, че няма проблем, не се притеснявай за глупости. Ако нямаш доверие в лекаря си - смени го или потърси второ мнение.
Успех!
Baby Love® е права, темата стана доста дълга. Май е по-добре да открием нова???

Общи условия

Активация на акаунт