Мазна коса.....

  • 4 644
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 162
И аз до този момент не съм намерила решение. А допреди година нямах чак такова омазняване. Имам обаче подозрения че проблема е от мръсния въздух в София!  Thinking
Като че ли като съм в провинцията, на чист въздух, косата ми се омазнява по-бавно.

И аз имам същите подозрения newsm78. Мия си косата през ден. Но само защото прекарвам повече време вкъщи /заради дъщеря ми/. Докато работех миех коста си всяка сутрин.
Миене му е майката Peace Mr. Green

Напълно съгласна Peace Преди,когато живеех в София,миех косата си през ден,въпреки че по някога ми се е налагало и всеки ден.Много е досадно,но пък е и много гадно да ходиш с мазна коса.Сега,когато вече не живея в София,мия косата си на 3 дни.Не е кой знае каква разликата,но все пак се забелязва промяна.И въпреки това ще продължавам да търся някой наистина добър шампоан за честа употреба,който да не утежнява косъма и да държи по-дълго време Peace

# 16
  • Мнения: 566
Аз съм ползвала шампоан Денис, евтин е но много добре ми действа на косата.
Иначе правя маска с хума която също ми действа добре.
Просто трябва да намериш шампоани които ти действат добре на твоята коса, и да се сменя шампоана след като свърши опаковката, иначе косата свиква с него.

# 17
Аз съм доволна от Елсев - розовия - шомпоан и маска - за мазна коса ...  Peace  ... Помага Много .. пробвай  Wink

# 18
  • Мнения: 1 878
И аз имам същия проблем, пък отдавна съм излязла от пубертета Mr. Green Завиждам на приятелки, които си мият косите през 3, 4 дена, а аз трябва през ден . Пробвала съм различни марки шампоани: скъпи , евтини, но никой досега не е помогнал ефективно. Последно си бях взела  Ритъм Актив на Ив Роше за мазна коса и познайте,нъцки.

# 19
  • Мнения: 1 270
Мога да напиша роман по темата  Joy
Но накратко и с две думи: оправия няма Ползвала съм какви ли не продукти, медикаменти, ампули, гелове, народна медицина. Мазният скалп си е мазен. Не ползвай шампоан за мазна коса!, а за честа употреба. Косата е мазна в корена и суха в краищата от прекомерното използване на агресивни препарати. Това за пубертета ми прозвуча доста наивно. Вярно, че хормоните бушуват, но мазната коса си е като мазната кожа. Носиш си я до край  Peace

# 20
  • Мнения: 226
А пък със сухият шампоан как е? Някой доволен?
Една позната ми каза, че с него поне забавя миенето 1-2 дни...  Thinking

# 21
  • Мнения: 30
Аз също съм чула добри отзиви за сухия шампоан на клоран. И аз съм с мазна коса и спасението ми е в миене с шампоан за честа употреба и от време на време се мажа със себорал, действа много добре и регулира омазняването, а от него ми расте и косата повече Simple Smile задължително след измиване слагам балсам-спрей без отмиване - Gliss nutri-protect express-repair conditioner с масло от роза и действа много добре на изсушените от миене крайчета.

# 22
  • Мнения: 1 270
А пък със сухият шампоан как е? Някой доволен?
Една позната ми каза, че с него поне забавя миенето 1-2 дни...  Thinking
Редовно го ползвам, но не можеш да издържиш повече от 1 ден с него. Той просто отнема лъскавината на мазната коса. Иначе си чувстваш косата все така нечиста. За екстремни случаи е идеален Peace Но ползвам на Клоран. Този на Рене Ф...мирише отврат

# 23
  • Мнения: 226
А пък със сухият шампоан как е? Някой доволен?
Една позната ми каза, че с него поне забавя миенето 1-2 дни...  Thinking
Редовно го ползвам, но не можеш да издържиш повече от 1 ден с него. Той просто отнема лъскавината на мазната коса. Иначе си чувстваш косата все така нечиста. За екстремни случаи е идеален Peace Но ползвам на Клоран. Този на Рене Ф...мирише отврат
Точно за екстремни случаи ми трябва. Още утре ще потърся този на Клоран.
Мерси   bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 708
А той продава ли се в обикновените аптеки или трябва да се търси на "специални" места?  Grinning

# 25
  • Мнения: 2 926
А той продава ли се в обикновените аптеки или трябва да се търси на "специални" места?  Grinning
Има го по аптеките сухия Клоран.

# 26
  • Мнения: 146
Доста добро решение е сухият шампоан  Peace.
А иначе предпочитам шампоани които не са за мазна коса, защото тези за мазна много изсушават косъма, поне при мен е така.
  bouquet

# 27
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
редовни маски с хума и кисело мляко. при мен така се оправят нещата.

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Аз съм на някакви периоди. Сигурно 3 години си миех косата два пъти седмично и се бях родила.
 От много дълга направих косата си много къса и я изсветлих. И оттогава се налага да я мия през ден, най- много през два  ooooh! Не знам каква е връзката с подстригването и боядисването, но така се получи при мен.
Преди това също е имало периоди, в които косата ми се е омазнявала доста по- бързо от обичайното за нея.

# 29
  • Мнения: 1 554
Аз съм на някакви периоди. Сигурно 3 години си миех косата два пъти седмично и се бях родила.
 От много дълга направих косата си много къса и я изсветлих. И оттогава се налага да я мия през ден, най- много през два  ooooh! Не знам каква е връзката с подстригването и боядисването, но така се получи при мен.
Преди това също е имало периоди, в които косата ми се е омазнявала доста по- бързо от обичайното за нея.

за късата коса знам, че по - бързо се  омазнява,защото се пипа доста по често от дългата Peace колкото по често си пипаш косата,толкова по бързо се замърсява Hug

Общи условия

Активация на акаунт