За първа година в детската градина! - 4 част

  • 15 374
  • 394
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 294
И аз в темата  wavey

Малката е приета в 55 ОДЗ ИГлика в Люлин, в петък беше за първи ден - рев, дърпане Cry

От понеделник не ми се мисли, дано свикне бързо, сестра й за 1 седмица и спря да плаче и си ходеше с удоволствие и сега това й обяснява " Хайде са се сменим аз ще ходя на градина, а ти на училище"  Joy ама малкото диване на проумява  Wink

# 16
  • Мнения: 2 471
Ния още не е тръгнала, не им е свършил ремонта на градината. Много ми е свито в стомаха момичета Sad

# 17
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ние ако оздравеем в понеделник сем на ДГ
мен също ми е свито щото сама трябва да оправям дете на 2г и малкия на почти 4г - ама и двамата за първи път
ум не ми го побира какво ще правя....нямам думи - аз съм сама а те двама...кого да обличам, да утешавам, кого да предам и ...май да се гръмна по-добре...

# 18
  • София
  • Мнения: 819
ние ако оздравеем в понеделник сем на ДГ
мен също ми е свито щото сама трябва да оправям дете на 2г и малкия на почти 4г - ама и двамата за първи път
ум не ми го побира какво ще правя....нямам думи - аз съм сама а те двама...кого да обличам, да утешавам, кого да предам и ...май да се гръмна по-добре...

Споко, мило, децата ще се освестят преди теб, да знаеш Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 5 362
Както каза Мондлър , децата са изключително устойчиви . Спокойно . Говорете им само положителни неща за ДГ и им давайте много самочувствие . Така те ще се чувстват горди , че са ученици .

# 20
  • София
  • Мнения: 529
Темите се изписват бързо, бързо - дано и тази и следващите да са с повече усмихнати малки ученици и с по-спокойни мами! Praynig Hug
Много се радвам, че се включиха и госпожи от градините!  Hug Полезно е да погледнем и от другата страна!
Нашия първи ден ще е следващата седмица, засега чакам изследванията. Педито нещо се обърка според мен - не ни пусна урина, но за сметка на това даде бележка да си направим васерман... За градина сме, не за ясла...
Така или иначе бях решила да занесем изследванията предварително, тъкмо ще имаме време да се доизследваме преди денят Х  Laughing

сама трябва да оправям дете на 2г и малкия на почти 4г
Стискам палци да мине безпроблемно!
Тези дни се опитвам преди излизане да видя колко време ми е нужно да облека и оправя двете девойки и себе си... Резултатите са плачевни... А като дойде зима и има по 100 ката дрехи направо незнам  Embarassed Явно все ще сме закъсняващи Embarassed

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
По колко парички ви събират за вода? На нас от миналата година ни събират по 2.50лв за вода и чашки за еднократна употреба.

# 22
  • Мнения: 1 114
По колко парички ви събират за вода? На нас от миналата година ни събират по 2.50лв за вода и чашки за еднократна употреба.

Даваме по 1 лв. на месец за вода, а всяко дете си има чашка.  Чашките стоят обърнати, надписани са. Моят син знае буквите, написала съм му инициалите и си я познава. 

# 23
  • София
  • Мнения: 5 362
Ако ви искат да си носите чашки , хубаво е дори да си залепите някаква картинка на чашката . Така детето по - лесно ще я познава . На синчето в градината , когато излизат навън , госпожата носи табла , шише с вода , чаши . Но те в играта и залисията си забравят да пият . Аз нося шишетата на моите . Като си ги видят на пейката се сещат .

# 24
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Привет от мен и в новата тема. Вчера ни беше първи ден. Всичко беше много добре. Не плака, влезе с желание. Преди обед минах с количката докато бебка спи, да я видя кака, как играе. Останах доволна, омешила се с децата, скача, играе, но... Като я взех беше мнооооого жадна, не беше пишкала целия ден и госпожата ми обясни как колежката и я изгубила на двора и я намерила с още едно момиченце чак до външната порта, а тя снощи ми каза, че ходили да пишат. После ми направи впечатление, че над горната и устна кожата беше много червена, (като след кола маска), разказа ми че лелята и дала да пие горещ чай. Пита ме детето - "Мамо, защо ми даде лелята горещ чай да пия?" .
На гардеробчетатa си нямат никакви лепенки и тя не знаеше следобед кое е нейното. Сварих я като отидох, да търси сама в коридора къде да си прибере пижамката.
Това е, оплаках се.

Последна редакция: сб, 13 сеп 2008, 20:16 от barfly

# 25
  • София
  • Мнения: 5 362
Мила , не се притеснявай , когато детето не е ходило на дг , то не знае ,че трябва да стои до госпожата на тяхната площадка . И на мен ми се случи две седмици да гоня едно дете из цялата градина . Когато ходят на ясла и излизат да играят те добиват този навик , но когато не е ходило трябва време да го убедиш и да го научиш да стои при децата . На него му е интересно да се разходи , да види , да огледа . Ще свикне . Чаят като се сервира наистина е горещ , затова ние първо им даваме филийката докато чаят изстине . Те все още не са наясно , че трябва да духат докато изстине чайчето . Те знаят , че мама го дава охладено и затова тя така е помислила , че е готово за пиене . Обясни й спокойно да изчаква малко . Дано да съм ти била полезна . Лошото е , че като хукнем да гоним едно , зарязваме други 15 . Аз повече от това се притеснявам .

# 26
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
По колко парички ви събират за вода? На нас от миналата година ни събират по 2.50лв за вода и чашки за еднократна употреба.

Ние даваме по едно левче. Във всяка група има автомат и всяко дете си има пластмасова чашка. На дъщеря ми е с картинка и друго дете нямаше като нейната.

Лятото като бяха сборни групи не се ползваха апаратите и на децата даваха вода от чешмата, защото родителите не искали да дават пари за вода тъй като децата им можело да не ходят по цял месец. Останах изумена. Със съпруга ми първо занесохме едно шише от 11 л. Девин с розов етикет. После се замислих след като на другите родители не им пука каква вода пият децата им защо само ние да носим за всички. От тогава всеки ден и слагах в шкафчето две малки шишенца с минерална вода. Не съм забелязала на друго дете родителите да носеха. Често дъщеря ни даваше на приятелката си едното шише или пък някое момченце и го вземаше. Единия път беше пълно с чешмяна вода. Друг път беше мръсно с пясък.

# 27
  • Мнения: 1 808
Аз пък да ви разкажа какво чух днес в зоопарка докато се разхождахме.
Едно момиченце на около 4г. нещо плачеше и искаше, а майка й я дърпаше за ръката и й вика "Престани, искаш ли да отидеш на градина, искаш ли? Ако продължаваш така да ревеш и да не слушаш, ще те заведа на градина и там ще те оставя и няма да те взема", аз и мъжът ми ей така  Shocked Shocked направо не повярвах, много мъчно ми стана...
Ние се чудим тук какво да им разказваме и как да ги забаламосваме децата, че е много хубаво, а други ги плашат, е как после детето ще иска да ходи на градна?

# 28
  • София
  • Мнения: 44 120
ух, това с горещия чай много гадно....а чашата не я ли е опарила....

# 29
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
pipi06, благодаря ти.  Hug
ух, това с горещия чай много гадно....а чашата не я ли е опарила....

Като знам, че са метални чашите сигурно много се е опарила. Ясно ми е, че ще има такива моменти, но дано да са мнооого малко. Нека много бързо свикнат дечицата ни с порядките в градината и да им стане поне малко по-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт