ОКТОМВРИЙКИ сме и темите "ядем" като еклери със крем!

  • 13 584
  • 282
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 1 540
Рени в Б-с в Метро и Пикадили има.


Мерси, ще проверя в тукашните. Peace

# 211
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Привет!
Честит първи учебен ден на всики ученици и родители!
Какво означава като падне корема надолу? newsm78Моя от днес е долу.Не ми ли е много рано?
Ознчава, че бебо се е позиционирал много ниско и е на стартова позиция. Как разбра че ти е паднал корема?

Да питам- нещо не мога да намеря малък пакет на Памперс, New baby, 24 броя. Кажете къде има.

Просто е много очебийно. Аз сутринта видях, но не казах на мъжа си.Малко по-късно той самия забеляза същото.

# 212
  • Мнения: 718
Здравейте мамчета, аз днес пак релаксирам вкъщи, а имам доста неща за вършене и още повече за пазаруване за бебето.
Има ли някоя мама, която да е ходила в Piggy's house? Може ли да ми обясни къде се намира ,щото Габрово и Щросмайер нищо не ми говори? Мерси!  bouquet
Иначе утре сме пак на преглед(както всеки вторник) и ще записваме тонове. Иначе моят бебок е доста спокоен, шава си ама сигурно вече му е тясничко, въпреки това май ще си изкараме до термин като гледам си му е добре в коремчето.

# 213
  • Мнения: 498
Първо да честитя първия учебен ден на мамите с ученици, да ви носят само хубави оценки и радости!

Elichka_mama, аз днес сутринта ходих да ми взимат кръвчица за ТСХ-то, утре ще ходя за резултатите да видим какво е положението. Дано е добро, че сега баш на финала...   Praynig

Гери, айде мила че те чакаме с добри новини!   bouquet

Lauren, ако знаеш къде се намира Централния Софийски затвор или новията Кауфланд, срещу тях е точно. Друго за ориентир е ако идваш от централна гара посока Илиенци, преди да завиеш на отбивката за Илиенци по новия булевард свиваш вляво и оттази страна ти се пада Пигиса. Леле, дано ме разбра  Crazy

# 214
  • Мнения: 104
ей ме пак и мене  Flutter

и аз се интересувам за корема, че вчера ми се стори по-надолу, ама май не е/снимах го и го сравних с предни снимки Crazy май просто ми се ще по-скоро да се срещна с малчо  Party

иначе от първа страница :
"Между втората и четвъртата седмица преди раждането при бременната се наблюдава смъкване на корема. Възможно е да забележите, че той явно е променил формата си и като че ли е станал по-малък. Ще дишате по-леко. Това става възможно, тъй като се освобождават диафрагмата и съответно белите дробове от натиска на наедрялата матка, тъй като плодът вече заема удобна позиция за „излизане от утробата”.
погледнах и в нета, на всеки се е смъкнал по различно време, някои седмици, други ден преди раждането  newsm78

# 215
  • Мнения: 10
Здравейте мацки Simple Smile
аз нещо тези дни много щъкам напред назад та не мога да смогна да изчета темичката Simple Smile
еха ама колко трудно се намират обувки за дъжда Simple Smile ми с тези "елегантни " глезени нищо не ми става Simple Smile
ама много екстравагантна мода докарах Simple Smile
като гледам от дъжда ще съм известно време под домашен арест Simple Smile
иначе бебчо е екстра Simple Smile весели се детето в кошарата и е голям кеф Simple Smile дотора каза че не му се излизало още Simple Smile ми да не му се заменя бирата с кърма Wink веселяга  Hug
е да много рядко ми правят място в градски транспорт или по опашки Simple Smile ама като ми направят така ме трогват  Hug
целувки че отивам да си прочета домашното  Flutter

# 216
  • Мнения: 899
Гери ми се обади да каже, че са я изписали! Ще пие протеини и изписали са и хапчета! По - късно ако има време ще се включи!
В Шейново било лудница, всичко живо раждало!
Гери, чакаме те  Hug! А това ми напомни за лудницата от раждащи жени във виетнамската болница в "Първи плач", като на конвейер бяха родилките  #Crazy.
Джиджи, и аз така, не влизам никъде, че само като видя витрините се дразня, вече и от тях извръщам поглед, само се тормозя искам това и онова да купя, а не мога да пробвам  Cry.
sstea, по-често се обаждай как си щом сега си по-свободна  Hug
Напролет си купих едни дънки и черен спортен панталон от "бременния" магазин, сега ще си ги доизнося, вече дори започнах. Единствените ми по-широки обувки едва ми стават, дано изкарам с тях, не ми се дават излишни пари.
Детето ме гледаше толкова жално милото и ми вика " мамо, скоро ще ти мине" Joy През нощта си имах доста контракции, та не можах и да се наспя ама нищо " ще ми мине" hahaha
rotfImbo
И аз трябва да ходя на профилактичен при зъболекаря  Whistling
Никози, ако влизаш да те питам нещо: Възможно ли е в момента да излиза нов зъб - кътник на сина ми, 12 годишен е, нищо не помня да съм чела и чувала за тази възраст и тези крайните зъби. Преди малко го забелязах, като че ли е 2/3 навън, а 1/3 във венеца и се чудя сега ли излиза или аз съм толкова шматка, че не съм го видяла досега  newsm78. Благодаря ти отсега  smile3525
Надежда, как си, оздравяваш ли?
Благодаря от името на сина ми на всички, които честитиха първия учебен ден   bouquet. А за разказване няма нищо, ние сме големи и няма емоции. Сподели само, че некви бандитчета щели да го бият  #2gunfire. А да, дали са им учебниците, щастие, че поне една година ще намажа от безплатните  Money

# 217
  • Мнения: 678
Здравейте и от мен. Бях позачезнала напоследък, не че на някой му е направило впечатление, но не съм родила още  Mr. Green
Иначе приключихме с ремонта вкъщи и сега ми е по-спокойно. Като са напазарувани и дрешки и другите неща, дори и да тръгна да раждам няма проблем, а ми се струва, че не е толкова далече. Пък и предния път беше хубаво да се окаже, че друг е изпрал, изгладил и подредил дрешките, а на мен да ми се налага само да преценям кое да облека на бебо  Mr. Green
Тази нощ се събудих от болки в корема и кръста, които си продължиха около 2 часа нон-стоп. Сега продължава да ме преболва, та знам ли  newsm78 На прегледа днес доки твърдеше, че имало още време, щото плацентата имало къде да зрее, ама как да му обясня, че и предния път не беше напълно узряла като родих. Другото, което ми беше смешно е как мереше главичката. Значи хвана я на ехографа, сложи отправната точка и след това почна да мери, така че да изкара размера да отговаря на термина  hahaha Joy Иначе първия път като сложи чертата се оказа отдолу термин 25.09  Laughing
Друго, което видях да сте коментирали и горещо ви препоръчвам да направите е да си изкарете от НОИ - ПИК. Благодарение на него видях, че някоя заблеяна патка ми е вкарала в системата вместо 16 работни дни, 16 работни часа да ми бъдат изплатени като обезщетение  ooooh! Разликата си е горе-долу 900 лв. при мен и няма да ми ги преведат тая седмица, а чак следващата евентуално. Пък аз може и да съм родила дотогава и да разчитам на тях да си платя  #Cussing out МИсълта ми обаче беше, че ако нямах този ПИК нямаше да моа да разбера какво е станало, а в НОИ хич не са любезни при даване на информация.
Ползвам и он-лайн банкиране (активно) и ипей също. Въобще с тези неща си спестявам толкова много време, което иначе се губи по опашки и гишета  Grinning
Пуки не се разправяй със счетоводителката ти - жената е права, в това което ти казва. Така или иначе щом се осигуряваш на максимален осигурителен праг (2000 лв. за тази година), съответно ще получиш или 90% от 2000 лв., или 1749 лв., като все пак се вземат предвид и броя работни дни в месеца. Мисля, че ако я попиташ и тя би могла да ти изчисли каква сума ще получаваш.
Друго обяснение за местоположението на Пигис хаус - кръстовището на бул. Константин Величков и новия булевард, отиващ към надлез Надежда  Wink
За гърдите аз ползвах Гармастан и съм доволна, но най-доволна съм от кърмаческия форум, където има много съвети за правилно кърмене и неразранени зърна  Grinning Все пак за козметиката мисля, че всяка от нас ще трябва да ползва и открие лично кое е най-добро за нея.
Сев аз с такава уртикария се бях сдобила на краката предния път. Отвратителни малки пъпчици, които сърбят невероятно. Помагаше ми студения душ и едно мазило за крака. Най-добре се консултирай с кожен  Peace
Не съм чела какво се е случило с Гери, но най-искрено се надявам всичко вече да е добре. И Гери - Честита годишнина, да се обичате много и дълго   bouquet

# 218
  • Мнения: 151
Грешката е моя. Ама днес ме побъркаха. Наистина се взема за база по-малката сума от нетното възнаграждение и 90% от брутното. Почти винаги по-малка е сумата за нетното възнаграждение. Абе ще разберем като ги изплатят. Вече съм ги забравила нали те от нои ги изчисляват

# 219
  • Мнения: 817
Забравих да поздравя Гери за излизането й от болницата!  Hug Радвам се, че вече си вкъщи, че си представям колко е подтискащо да стоиш в болница  Confused Хайде и те чакаме скоро да пишеш.

А за градския транспорт не мога да се оплача, на мен винаги ми стават (най-много два пъти да са пропуснали до сега). Даже последният път жената дето ми стана ми се извини, че не ме е видяла веднага, пък веднъж един мъж ми стана при положение, че пред него имаше свободни седалки. А бе аз не мога да се оплача от отношението към мен, на всякъде срещам много мили хора. Жената пък, от която си купувам билети за градския транспорт винаги ми пожелава всичко да мине безпроблемно и Господ да пази мен и бебето. Общо взето до утре мога да разказвам за добротата, която срещам. Съжалявам, че с вас се получава така  Sad Но ако бях на ваше място щях да съм много ядосана и обидена на хората за тяхната нетактичност.

Да ви се похваля - измих си прозорците и довечера като си дойде мъжа ми ще изпера пердетата. Освен това си стегнах и сакчето и май не ми останаха много задължения преди раждането на бебка.

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 2 нови отговора.

Айде отивам да чета.

# 220
  • София
  • Мнения: 183
Дремнах сладко преди малко, отдавна не ми се беше случвало, но това време на сън кара.

Мими, хич не им се връзвай на бабушкерите. Просто следващия път имаш основателна причина да не им правиш място.

За Пигис хаус - виж на сайта им има карта. Не съм ходила лично де.

Болните да се оправят!

Пуки, не е задължително да зараждаш след като ти се е смъкнал корема. Има и други показатели, с които доки ще се съобрази.
Къде се разбързахте,бре! Моята мома е само 2,200кг. Да си седи на топло и да дебелее.

Алис, как ще си шматка, че не си видяла, че на сина ти му излиза зъб. Като бях на тия години отдавна никой не ми се месеше, камоли да ми бърка в устата.

За пазаруването за себе си- незнам кое е по-дразнещо да не си виждал магазини от началото на годината или да зяпаш и нищо да не е като за теб в момента  Rolling Eyes Аз затова мисля да започна да се глезя с козметика  Sunglasses

Мананче, как да не ни е направило впечатление, че не пишеш. Ама ха! Аз и Ванчето от кога чакам да се включи, и Тони нещо по-рядко пише, ама предполагам си имате причини различни от бебоците. Предполагам ако имаше бебоци вестителките щяха да бъдат уведомени. Нали всеки от вас си записа поне един тел номер на някоя от вестителките?!

# 221
  • Мнения: 678
Майлили верно си записваме, ама аз съм си записала само тел. на Гери  Joy

# 222
  • Мнения: 498
Момичета, някоя от вас купила ли си е новият брой на списание Моето дете с книжката ДЕТЕТО ОТ ГЛАВА ДО ПЕТИ? Страх ме е да не съм я изтървала.

# 223
  • Мнения: 88
 waveyЗдравейте мацки newsm51.Честит празник на всички ученици.Да ви се оплача хич не ми е добре Weary ужасно ме боли бъбрека и срамната кост едвам ходя.Като някоя патка се клатя.Иначе днес поне ученичките ми са щастливи.Е айде аз ви оставям засега че имам да пия 2л някакви билки newsm11

# 224
  • Мнения: 32
Здравейте, момичета!
Здравей, Марианче! Мерси, че се сещаш за мен!  bouquet
Все се каня да пиша, ама все не се наканвам, иначе ви следя от късо Grinning.
Аз долу-горе бивам. През всичко минах през тази бременност: от киселини, повръщания, разтройство, запек, безсъние, кървене от венците  ooooh!, контракциииии. Предната седмица беше гадене + запек, това от тъпото желязо,  не издържах, спрях го и вече ми е по-добре. Освен това в петък вечер съм спала 3часа, събудих се с болезнени контракции, вече си представях, че тръгваме към болницата Rolling Eyes. После поспряха и започна да ме боли кръста  Grinning. А пък от време на време усещам болката в срамната кост. И въпреки всичко мисля, че ще изкараме с бебчо до термина Laughing.
Започнах да купувам разни неща, които искат в болницата, и някои ден ще си стегна и багажа.
В неделя бяхме на курс за новородени, голям смях беше когато мъжлето трябваше да облича бебето. Научихме доста интересни неща, показаха ни как се слага бебето в легенчето и как се вади, как се държи и разни масажи при колики. Стана дума и за необходимите неща за новороденото, и искам да споделя, според акушерката(водещата на курса) за зимно бебе е задължително да имаш печка, която се закача над мястото за повиване. Такаааа малко е сложно за обяснение и не знам има ли име на бг, ама изглежда като старите печки с реотани - елва (мисля че се казваха). Затова давам линк:http://www.baby-markt.de/cgi-bin/cosmoshop/lshop.cgi?action=show … rahler&mode=1 и тук:http://www.amazon.de/reer-1902-Wickeltischheizstrahler-mit-Absch … 487015&sr=8-1
Като други възможности каза че става примерно, след къпане примерно и ако сте двама единия със сешоар, а другия за суши и облича.
Ох, дълго стана. Отивам да пусна една пералня и пак ще пиша.

П.С. Още не съм си записала тел на някоя мама-вестителка, ама ще си запиша.

Общи условия

Активация на акаунт