Захар от кога?

  • 2 787
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Благодаря Ви момичета,бяхте много изчерпателни

# 16
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз също давам на бебчо захар - по 1 ч.л. към попарата сутрин и по 1 ч.л. към киселото мляка вечер и през нощта.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Не е необходимо допълнително добавяне на захар в храната, още повече, когато става дума за умишлено подслаждане на едно или друго с цел детето да го яде. По-добре детето да получава захарта, която се съдържа в плодовете по естествен начин  Peace

# 18
  • Мнения: 2 614
Няма причина преди да се е сблъскало с вредните храни от други деца, роднини и т.н. да му даваш. Поне купувай кафява нерафинирана захар...
Да, вярно е, че в кашите има, но и кашите могат да са домашно приготвени, факт е, че става по-бавно, но не е невъзможно  Peace

# 19
  • под дъгата
  • Мнения: 630
След навършване на 1 г., по малко. Така или иначе вече се беше 'запознала' със захарта в кремчетата от кухнята.

# 20
  • Мнения: 175
а какво ще кажете за плодовата захар

# 21
  • Мнения: 4 915
а какво ще кажете за плодовата захар


............
4) Няма разлика между кафява и рафинирана захар от гледна точка на детското хранене – поради причините по-горе. Плюс факта, че и в двата случая се увреждат еднакво зле зъбите. Това се отнася и за фруктозата.

# 22
  • Мнения: 4 292
По принцип след годинката може да се дава в минимални количества, но аз мисля да отбягвам захарта възможно най-дълго.

# 23
  • Мнения: 801
При децата рецепторите усещат и минималните количества захар (мляко, млечни десерти, плодов чай). Колкото по- късно и колкото по- малко толкова по- добре. Децата усвояват най- добре гроздовата захар (декстрозата). Фруктозата е по- вредна и от кристалната за децата.

# 24
  • Мнения: 1 174
А как да опазя детето и да не му давам захар  newsm78 ? Ами във всички готови храни и каши има захар, айде ще яде домашна храна, но например искам да му дам тиква, в момента на пазара няма и купувам готово пюре от ябълка и тиква и познайте какво има в състава .....  Confused
Не разбирам защо я слагат, не знаят ли производителите че е вредна за деца ?

# 25
  • Мнения: 3 869
Роси, по тази логика и в училишните лавки трябва да се продават само плодове, зеленчуци и пълнозърнест хляб, но няма нищо подобно - само чипс, шоколад и солети. Децата по-лесно приемат сладкия вкус, понеже кърмата има сладък вкус, а хората трябва да си продават пюретата. Ако детето не го яде, ще купиш ли?!

# 26
  • София
  • Мнения: 308
Роси-Боси, не е невъзможно да опазиш детето от прием на захар и сол. Има такива изчистени пюрета, просто тряба малко повече да се чете по етикетите.
Иначе по темата - на дъщеря ми (почти на 1 год и 5 мес) все още готвя без да добавям захар. Кремчета и подобни не й правя, не виждам какво полезно има в тях. Следобед й давам кисело мляко (чисто) и пресен плод или някаква зърнена каша (домашна) или тиква с ориз. Овкусявам с канела, ванилия, рядко мед. Захар е опитвала в домашно приготвен козунак или кекс, но не повече от 1 парче инцидентно. Бисквити също избягвам да давам. Навън предпочитам да гризка натурални оризови блокчета.
Усещам че вече има изградено предпочитание към по-натуралния вкус на храните. Понякога, когато сме на път, съм пробвала да й дам готово плодово пюре с извара или йогурт и след първата лъжичка прави отвратена физиономия и с яденето сме дотам.
Освен в нея, забелязвам и положителен ефект в мен и в съпругът ми. Заради малката в къщи не се купуват никакви фабрични сладкарски изделия, нито безалкохолни напитки, а също чипсове, солети и подобни зрънчовци. Не че досега сме били пристрастени към тях, но сега съвсем се отказахме от тези "благинки" и честно казано изобщо не ни липсват. Та се надяваме покрай нея и ние да започнем да се храним по-здравословно.

# 27
  • Мнения: 2 132
Аз всички каши, които купувам са без захар. Така, че има избор и на такива.

А меласа давал ли е някой?

Общи условия

Активация на акаунт