90та немска- Щъркелово гнездо

  • 13 941
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 153
Моя явно в детската са го учили, защото като му кажеш - ауфроймен и почнеш с него да събираш и той си прибира играчките. Пробвай заедно и така, да го направиш като игра.

Ох,винаги така правим,но и тогава почва да се усуква и да мрънка,че го болели ръчичките и накрая ги събираме с малчо.
А за ауфроймен и аз съм чувала и съм ставала свидетелка по градинките.Като чуят тая дума и стават като войничета.
Но моят е инато магаре.Започва да се обяснява,днес по едно време дойде и ми каза,че идвал на разговор с мен ooooh! и започва така-поема си дълбоко въздух,като за голямо обяснение и -Абе,мило(чуто от тати,а тати е бебе Laughing).....защо трябва да събирам,няма да събирам,Макси да събира или ти ги събери, имам си работа и ли отивам на работата и още един куп обяснения.Абе,дърдорко.

# 16
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Ами ние рядко си имаме обяснения. Просто става и къде на игра, къде сериозно ги събира. Просто трябва да опитваш. Измисли му награда или нещо друго и все един ден трябва да стане.

# 17
  • Мнения: 1 636


Абе,мъжки майки,преди малко като сменях пампито на малкия от дясната страна(където по-късно трябва да е окосмяването),се беше издуло доста.Аз така се стреснах,че започнах да се приготвям да го водя до болницата.Но те си спинкат всеки ден по това време и Макси заспа веднага.След малко му отворих памперса и това си беше спаднало.При допир не забелязвах да изпитва болка.Някой да има идея от какво може да е?Незнам да ходя ли сега до болницата,като всичко в момента си е съвсем нормално,а преди малко беше толкова издуто?Незнам дори как да го обясня.

Aко пак се появи и остане го води на лекар. Може да е лайстенбрух. Опасно е,ако се остави,но Щом е иzчеzнало няма стра6но. Щом веднъж е станало по всяка вероятност пак Ще се появи. Оправя се с амбулантна операzия. Често се случва при момчетата,моите и двамата са оперирани вече,Мартин точно на 3.си РД,а Томас на около 2.
С подреждането и до днес имаме проблеми и с двамата.Единият път единият подрежда от само себе си ре6ил,а другият път трябва да се караме и zапла6вам,че Ще zанеса играчките в килера.Един път го и направих,2 месеца Мартин няма6е ниЩо zа игра,но не му дреме6е много  Rolling Eyes

# 18
  • Варна
  • Мнения: 153


Абе,мъжки майки,преди малко като сменях пампито на малкия от дясната страна(където по-късно трябва да е окосмяването),се беше издуло доста.Аз така се стреснах,че започнах да се приготвям да го водя до болницата.Но те си спинкат всеки ден по това време и Макси заспа веднага.След малко му отворих памперса и това си беше спаднало.При допир не забелязвах да изпитва болка.Някой да има идея от какво може да е?Незнам да ходя ли сега до болницата,като всичко в момента си е съвсем нормално,а преди малко беше толкова издуто?Незнам дори как да го обясня.

Aко пак се появи и остане го води на лекар. Може да е лайстенбрух. Опасно е,ако се остави,но Щом е иzчеzнало няма стра6но. Щом веднъж е станало по всяка вероятност пак Ще се появи. Оправя се с амбулантна операzия. Често се случва при момчетата,моите и двамата са оперирани вече,Мартин точно на 3.си РД,а Томас на около 2.
С подреждането и до днес имаме проблеми и с двамата.Единият път единият подрежда от само себе си ре6ил,а другият път трябва да се караме и zапла6вам,че Ще zанеса играчките в килера.Един път го и направих,2 месеца Мартин няма6е ниЩо zа игра,но не му дреме6е много  Rolling Eyes
Чико,какво точно е лайстенбрух?От какаво се получава?

# 19
  • Мнения: 1 636
На БГ е херния. Виж тук .

# 20
  • Мнения: 48
 Simple Smile май днес щъркелите почиват  Wink

# 21
  • Мнения: 1 242
Пепе, оперната звезда гастролира все по-рядко. Ще ú се пръснат бузките, а на мама - гърдите. Grinning
Алекс обаче вдигна температура. Играл онзи ден бос в мокрия пясък на площадката. Сам се събул, калпазанинът, и никой не успял да го убеди в обратното, защото и Леа била боса.
Добре, че намерих едно шишенце запечатан Нурофен. Толкова рядко се случва да ми трябва медикамент, но сега с две деца си обещавам, че ще си преглеждам по-редовно аптечката.
Да, и за капак, кратка бе радостта на героите след раждането. Пак се боря с моите "приятели" от най-хубавата ми черта. Mr. Green

Хайде, бебета! Вземете пример от Ева - Sonntagskind! Laughing

# 22
  • Мнения: 508
Абе мацки, много пишете бееее ooooh!
Не почивате ли в неделя?
Да питам и а3 мамите мъжки, 3абелвате ли пишлета? Една мама в отчетната ме хвърли в голяма тревога. Не мога да спра да мисля. Питах свеки(германка), не е правила жената такова нещо. Отгледала е трима сина. А вие?
Вечи стискам палци да е леко Hug

# 23
  • Варна
  • Мнения: 153
Сега видях,че пак се издуло,какво да правя,сега ли да го водя или да чакам до утре при детската.Направо ще се побъркам.

# 24
  • Мнения: 1 636
Перле,пак аz се вклÜчвам по мъжките въпроси. Тук всеки лекар каzва раzлично. Първата ни детска лекарка каzа от 6 месец да zапочна. Започнах,но от страх не съм го правила достатъчно и на 3/4 години Мартин има6е висока Т няколко дена,което съzдаде идеални условия zа въzпаление. С Томас zапочнах пак на 6 месеца,но и него Ще трябва да го водя на уролог,струва ми се,че пак не съм свър6ила работата както трябва да бъде  Rolling Eyes.

Дианджели,ако до половин час не се махне и/или zапочне да се оплаква го води. Те Ще го натиснат да се прибере обратно,zа да ти направят термин zа ОП,а ако не се върне обратно може да го оперират веднага,но е малка вероятността да не успеят да го приберът.

# 25
  • Мнения: 1 636
Дианджели,zабравих,че си в МÜнхен,не zнам,дали Планег ти е далече,но там водих моите и съм супер доволна. Там са двама лекаря,единият оперира Мартин,другият _Томас. Ако иска6 да ти дам тел.zа да направи6 термин там.

# 26
  • Мнения: 508
Сега видях,че пак се издуло,какво да правя,сега ли да го водя или да чакам до утре при детската.Направо ще се побъркам.

Я го води, 3а твое успокоение.
Чико мерси много.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 153
Дианджели,zабравих,че си в МÜнхен,не zнам,дали Планег ти е далече,но там водих моите и съм супер доволна. Там са двама лекаря,единият оперира Мартин,другият _Томас. Ако иска6 да ти дам тел.zа да направи6 термин там.
Ще съм ти много благодарна Hug

# 28
  • Мнения: 2 567
Хайде щъркели, пристигайте, дано с вас се завърне и лятото Hug

# 29
  • Германия
  • Мнения: 8 099
На мен пък нито една от педиатърките ни е казвала да се забелва пишлето. Изобщо всичко що се отнася до пишки съм оставила на мъжа ми, стига ми другото търчане след момците. Ама па ха!

Мамуни, дано Алексче се оправи бързо, намачкай принцесата.

Общи условия

Активация на акаунт