За и против проходилките?

  • 20 195
  • 284
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 814
Имаше достатъчно такива теми- аз съм ЗА, стига да се използва с мярка.

# 16
  • Мнения: 2 957
Не съм против проходилките и не вярвам в митовете за изкривени крачета и вредности:)
МОят син го сложих в проходилка, проходи си на 1 годинка и не сме имали никакви проблеми.

# 17
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Наистина има доста теми по въпроса, но какво от това?

ЗА!

И двете ми деца ползваха проходилки. Каката не лазеше, директно се изправи, проходи стабилно едва на 10 м. Малкия си лазеше с кеф, проходи на година и 2 м.  ooooh!
Нищо им няма на крачетата.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 833
Питайте ме от 11-я й месец до 1г.3м. какво съм правила.По цял ден съм обикаляла с нея от стая в стая, по площадките също така я карахме-аз влачена за пръста Crazy.Когато детето реши да се наведе за да вземе нещо, навеждах се й аз с нея.Вталих се от всякъде, разказах си играта на кръста, а на финала изпитвах непоносимост от това малката да ме хване за пръста.
Дали в този период средата за дето ми е била от най-здравословните?Аз бях ужасно
Asya, някак си много сложно го описваш прохождането. Малкия направи първите си крачки на 9 месеца, около 2 седмици го водех с колани за прохождане и не се налагаше да съм наведена. Сега вече  ( на 10 месеца) си ходи сам, като естествено съм около него и го пазя да не падне или да не изяде някой боклук. И за съжаление не свалих нито грам.

# 19
  • Мнения: 1 477
За умереното им ползване.След 8-ми месец съм го слагала по-скоро за разнообразие...

# 20
  • Мнения: 4 433
Използвахме проходилка от 8мия до 10я мес.

# 21
  • Мнения: 494
  Категорично против проходилките съм! Бях против още преди 8 години, когато по-големия ми син беше във възраст за проходилка. Доказано опасни са.

# 22
  • Мнения: 7 914
против, заради детето и за за майката Mr. Green

без проходилка проходи на годинка , пропълзя на 1год и 2 мес Peace

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Проходилка имахме, но се ползваше с мярка. Не съм си зарязвала никога детето с часове вътре. Зная, че не са много за предпочитане.

# 24
  • Sf
  • Мнения: 978
Определено крака не се изкривяват от проходилката. Също не спомага и за прохождането. Лошото при нея е, че детето не се научава да пада правилно, ако проходилката се използва много активно.

За мен проходилката си е играчка, както всички останали - може с нея, може и без нея. С каката нямахме проходилка, за бебето купих. Слагам я, като имам да свърша нещо набързо. Изобщо не ми е първа необходимост и наистина заема много място.

# 25
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Твърдо ЗА !

# 26
  • Мнения: 3 929
Моят син го сложих в проходилка, когато сам показа, че е готов да бъде в нея и да се придвижва с нея. Беше на около 6 месеца. Разбира се, не го държах постоянно там, а и на него му омръзваше, така че го пусках да лази, слагах в шезлонг и така. Иначе определено ми беше улеснение да го слагам в нея. Проходи точно на 1 годинка. Единственото, което е опасно според мен, е, че може да си пъхне крачето под долната рамка на проходилката, да я задвижи и да си изкълчи или счупи крачето. И това, че има достъп до повече неща, когато е в нея. затова гледах да обезопасявам достъпните за него места.

# 27
  • София
  • Мнения: 10 327
Категорично отказах да ползвам такова улеснение (за мен). Бубата проходи, пардон, протича, няколко дена преди годинката, веднага се научи да се изправя от пода, без да се държи за нищо и от тогава сме ползвали бебешката количка само два пъти  Crazy.

# 28
  • Мнения: 1 674
Определено съм против проходилката, това е по - скоро средство за улеснение на родителите, отколкото за детето да проходи.
Подписвам се под това  и аз
Аз не съм използвала проходилка с дъщеря ми
Всяка майка сама решава кое е най - добро за детето и
Против съм проходилката.Баткото проходи на 11мес.Малката на 9 мес.Не смятам,че помагат за прохождането,а по-скоро за стъпването на пръсти.Всеки сам избира за детето си.Това си е лично мое мнение.

# 29
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Бебка е още малка за проходилка,но когато му дойде времето мисля да ползвам.

Общи условия

Активация на акаунт