Какво бихте направили

  • 2 510
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Прибери се в България, миличка.

# 16
  • Мнения: 3 423
Зависи в коя държава живееш. Не си единствената,
която е сама с децата и въпреки това се справя, има
организации, към които можеш да се обърнеш, дори
и полицията може да ти съдейства, предполагам. Не
се измъчвай, не се затваряй, проучи вариантите, има.

# 17
  • Мнения: 378
Ами остани при него, но се оглеждай, ослушвай,..., намери си работа, може би нов мъж... Общо-взето подготвяй се тихо за момента, когато ще имаш силата да се справиш сама.
Изхождам от това, че сте в чужбина; на наша територия бих взела друго решение.
Абсолютно подкрепям.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 041
В коя държава си? В повечето издръжката е сериозна-и за децата, и за теб. Развеждай се и го одрусай колкото можеш! Да види нещастникът откъде изгрява слънцето! Ти си имаш работа, ще имаш и издръжка-все ще се справиш някак.
Само не разбрах- децата негови ли са или само твои? И той излиза сам с малкото, като ти забранява да питаш къде ходи и с кого, така ли?  #Crazy Shocked Twisted Evil

# 19
В коя държава си? В повечето издръжката е сериозна-и за децата, и за теб. Развеждай се и го одрусай колкото можеш! Да види нещастникът откъде изгрява слънцето! Ти си имаш работа, ще имаш и издръжка-все ще се справиш някак.
Само не разбрах- децата негови ли са или само твои? И той излиза сам с малкото, като ти забранява да питаш къде ходи и с кого, така ли?  #Crazy Shocked Twisted Evil

В канада, децата са общи над 12 години и имат право на избор при кой да останат. Малкото е изцяло на страната на баща си. Да излиза сам с малкото и не казва нито къде ходи с него, нито какво прави.

# 20
  • Мнения: 246
Аз взимам децата и се омитам при първия възможен случай и то без много да се разбира...Тихомълком!
А за детенцето-то е ясно,че го настройва против теб,интересно каква ли е причината  newsm78

# 21
  • Мнения: 2 471
Взимай си децата и потърси помощ от някоя организация. Рзведи се с него и му вземи сериозна издръжка, хем за децата, хем за теб.

# 22
  • Мнения: 756
проучи как стоят нещата след развод по отношение на издръжка и деца в Канада  и след като е толкова зле се опитай да видиш как ще си направиш живота по-лесен.Определено има органицаии , които помагат , а и безплатна правна помощ оказват , която се изплаща от страната.Просто запознай се с юридическата част на развода в Канада и прецени къде ще си по-добре в Канада или в България.Имай предивид , че има значение къде е сключен брака, децата с какво гражданство са и ти имаш ли право да ползваш техните социални фондове.

# 23
  • Мнения: 1 168
Сложничко ми се струва. Ако се разведете, след като малкото дете има право на избор, вероятно ще избере да остане при баща си! Чудо голямо ,че ще получиш голяма издръжка, като детето няма да е при теб! От друга страна ако грабнеш децата и тръгнеш с тях, нищо чудно от злоба да измисли, че си ги отвлякла. А да се прибереш в БГ с децата също ми се струва трудно. Не знам можеш ли да ги изведеш извън страната без негово разрешение!
При всички положения, първо трябва да се посъветваш с адвокат да видиш какви са вариантите и възможностите! Все трябва да има решение!

# 24
  • Мнения: 340
"От друга страна ако грабнеш децата и тръгнеш с тях, нищо чудно от злоба да измисли, че си ги отвлякла"

Ако грабне децата и тръгне с тях, тя ще ги е отвлякла наистина.  Защото и двамата родители имат еднакви права над децата си и никой от двамата няма право ей така да ги води в друга държава, заради неразбирателство между съпрузите.

Според мен авторката изпуска някакви факти, които не говорят добре за нея.  Доста тенденциозно е написана историята и някак си  не и хващам логиката.  Струва ми се, 4е щом малкото дете ще избере да живее с баща си, зна4и той не е толкова лош и гаден колкото авторката го изкарва като цитира думите му към голямото дете.

Изобщо, би ли разяснила защо мъжът ти има такова огромно и о4евадно предпо4итание към малкото дете?  Дали ти не настройваш голямото срещу баща му?

# 25
"От друга страна ако грабнеш децата и тръгнеш с тях, нищо чудно от злоба да измисли, че си ги отвлякла"

Ако грабне децата и тръгне с тях, тя ще ги е отвлякла наистина.  Защото и двамата родители имат еднакви права над децата си и никой от двамата няма право ей така да ги води в друга държава, заради неразбирателство между съпрузите.

Според мен авторката изпуска някакви факти, които не говорят добре за нея.  Доста тенденциозно е написана историята и някак си  не и хващам логиката.  Струва ми се, 4е щом малкото дете ще избере да живее с баща си, зна4и той не е толкова лош и гаден колкото авторката го изкарва като цитира думите му към голямото дете.

Изобщо, би ли разяснила защо мъжът ти има такова огромно и о4евадно предпо4итание към малкото дете?  Дали ти не настройваш голямото срещу баща му?



Не съм казала никъде, че е лош и гаден, просто нещата не върват. Може да се случи на всеки, нали така. Да уточня голямото ми дете е на 18 години, вече почти зрял мъж със собствено мнение, как смяташ, че челенасочено мога да го настройвам против някой, та било той и баща му.

# 26
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 782
Според законите на Канада (да ме поправи някой ако греша) имаш право на 1/2 от семейното имущество (независимо дали работиш или не).  Ако имате къща и детето остане при теб или децата, той просто се изнася и плаща всичко. А дали ако се стигне до раздяла има кой да се грижи за детето, то така сега е лесно, мама чисти и готви, ами ако остане само с тати как ли ще е положението.

# 27
  • Мнения: 1 559
Това звучи като - намерил съм си любовница, с която искам да излизам, чукам и да преставям пред хората като своя жена. А ти ще си стоиш в къщи да гледаш децата и да си ми домашна помощница.
Е, на такъв мъж ще кажа майната му, хващам си децата и се махам. Не мисля, че който и да е заслужава подобно ужнижение, защото това е точно такова.
Ако ти харесва да те третират като "бяла робиня" стой там.

На същото мнение сам.
Направо ти се подиграва в очите... Tired

# 28
А в противен случай? Аз май не разбрах напълно за какво става въпрос. Ако искаш...така. А ако не искаш, какво тогава? Той дава ли ти някаква алтернатива? Въобще, това как се случи? От нищото ли дойде този разговор?

МИ човека не проявява интерес към мен, крие какво работи и колко взима. Работи уж около 12 часа дневно и взима малко пари или поне на мен така ми казва. Скарахме се за последното му закъснение и лошо отношение към мен, постоянно е изнервен и вечно крещи. Предлага ми да се разделим но не да се разведем, защото той няма сметка да се разведем (ще трябва да ми плаща издръжка). Разговора произтече от скандал с голямото ми дете, което искаше пари за училище, а той му каза, че няма да му даде имал си майка и да му се маха от главата.



Е, ти не не знаеш той какво работи ли? Стига бе Хора, в кой свят живеете? От колко време сте семейство?
Иначе аз бих останала при него, бих си намерила работа и стъпила на краката. И в момента, в който се почуствам силна, изчезвам.
А ако аз самата си имам работа, бих го направила на минутата.
Просто не знам, ти в какво положение си.. Език знаеш ли? Работа имаш ли?

# 29
  • София
  • Мнения: 344
В коя държава си? В повечето издръжката е сериозна-и за децата, и за теб. Развеждай се и го одрусай колкото можеш! Да види нещастникът откъде изгрява слънцето! Ти си имаш работа, ще имаш и издръжка-все ще се справиш някак.
Само не разбрах- децата негови ли са или само твои? И той излиза сам с малкото, като ти забранява да питаш къде ходи и с кого, така ли?  #Crazy Shocked Twisted Evil

В канада, децата са общи над 12 години и имат право на избор при кой да останат. Малкото е изцяло на страната на баща си. Да излиза сам с малкото и не казва нито къде ходи с него, нито какво прави.
Да, точно за Канада си мислех.Не напускай държавата.В Канада има много начини да му стъжниш живота.Проучи ги.

Общи условия

Активация на акаунт