Бебчета на АВГУСТинки навъртяха месечинка

  • 14 978
  • 311
  •   1
Отговори
# 270
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Здрасти, хора, Hug
Как сте? Гледам обсъждате изкуствените млека - ние в момента нямаме проблем със запичане, защото бебо е изцяло на кърма, но с баткото давах първо Фризолак и от него се запече, после минахме на НАН и нещата се нормализираха, но като се замисля май за разхлабване му давахме и оризова преварена вода.... Rolling Eyes
При нас в момента явно е пик-а на коликите и има нощи, в които се редуваме със съпруга ми да обикаляме къщата с Борис на ръце. В момента спинка и затова успях да седна на компа, буден ли е - няма начин! Sunglasses
Я да ви въпросна нещо - вие с какво мажете телцата на бебенцета след баня? Ние ползваме олиото за съвсем малки бебенца на Бюбхен, но като свърши ще минем на другото им олио, което било вече за по-големи бебета! Първоначално по предписание на педиатърката мазахме с кремчето на доктор Тайс, което рекламират по телевизията - Нахткерцен или нещо такова се казва.... Rolling Eyes И още един въпрос - много съм доволна от това кремче срещу подсичане, мостра от което ни дадоха при изписването от болницата като подарък - Sudo cream! Да знаете дали има по-големи разфасовки, които да се продават по аптеките, до колкото разбрах крема е ирландски?
Тия дни като ми остане време ще кача снимки на Борис в албумчето. Той е много променен и порастнал за месец и половина.

Ани, Точица заспива като посуче малко, след това се събужда и пак иска да яде. За да не получава само предно мляко, я слагам по няколко пъти на една и съща гърда, ако не е минало много време от последното ядене. Откакто го правя връща гъсто мляко.  Mr. Green

Britt, Борис суче по същия начин, но на една и съща гърда го слагам само по два пъти през кратко време, защото до колкото го усещам вече - при първото засукване успява да изпие предното мляко, а при второто изпива и задното, което го засища и после спи дълго време. Докато дойде време за новото хранене гърдата от която е сукал последните два пъти е пак пълна с предно мляко и затова го слагам на другата, за да не се препълни тя и да се получи запушване на каналите. При мен всеки път има проблем от силната струя, която го дави, та се налага така да се кикеря, че той да е някак над гърдата и да контролира потока, защото каналите са отпушени и шурват като чешма, ако текат пряко в устата му.

В това променливо време не мога да преценя как да го държа облечено детето - ту го навличам, ту го оставям по съвсем леки дрехи.... Rolling Eyes Голям страх ме гони да не го разболея! ooooh!

Да ви питам и още нещо - кога ви казаха да отидете на втора консултация? Ние сме разсеяни до безобразност с моя мъж и забравихме да питаме докторката след първата консултация. Решихме да ваксинираме човечето с Пентаксим, та ще трябва седмица преди консултацията да я поръчаме ваксината в аптеката, защото педиатърката каза, че я нямат - доставяли при поръчка за около 7 дена, каква е тая работа......?!?!?! Thinking

Искам да попитам момичетата раждали секцио.
Носите ли ластичен колан? А за спортуването? От кога може да се започне. По принцип нямам проблем с кг-мите, но корема ми стърчи напред и като цяло тялото ми доста се е поотпуснало. И самата аз усещам нужда от джижение, разходките не ми достигат.
Знамч,е е рано за спорт, но поне за някои по-леки упражнения за бедра и дупе.
И още нещо да попитам ходихте ли на профилактичен преглед след операцията? какво предствлява самия преглед? На ехограф ли е?

Нося колана от време на време, но от стягането ме наболява в областта на шева от операцията, затова го оставих за след третия месец. Моя доктор ме посъветва първите три месеца да наблегна на разходките и дихателните упражнения, а чак от четвъртия месец да почна с по-големи натоварвания - бягаща пътечка и разни такива неща. Корема ще ти се прибере за около година максимум. Има едни вибро колани във фитнес залите - можеш да си правиш сеанси на тях за бедрата и дупето, помагат за стягане. Аз нямам проблем с килограмите - не знам как е станало, вероятно от напрежение и търчене напред-назад т.к. гледам бебока сама, но съм отслабнала много - същата съм от преди раждането.
Относно прегледа - мисля да отида на такъв през октомври, преди да е свила зимата и да е станало студено, така се и разбрахме с доктор Танев. Не знам дали ще е само на ехограф или ще има и вагинален. Аз лично искам да ми снемат цитонамазка профилактично, така че вероятно няма да мина само с видеозона. Wink

Я да питам и аз нещо майките родили секцио - почнахте ли да си мажете белега от шева с Контрактубекс или Мадеказол за заличаване? Има ли някакви други ефикасни мазила за тоя проблем, я споделете? Аз мисля утре да си купя Контрактубекс и да почвам усилено мазане! Peace

Ще привършвам, че бебо нещо се размърда.
Поздрави, маминки и се надявам че всички вие и бебоците сте добре! Hug

# 271
  • Мнения: 207
Здравейте и от мен  Hug
Един ден ме нямаше, ама бях на сватба. Еййййййй, много неорганизирана работа  ooooh! Преди гражданското и преди църквата мръзнахме по половин час отвън, а преди ресторанта - един час  ooooh! Ама не мислят ли тези хора като си записват часовете за ритуалите  #Cussing out Иначе ... беше ми малко все едно на кръчма съм отишла. Нагъчкани като сардели в "Крали Марко. Ако и моята сватба беше такава по-добре да не се бях омъжвала  Crossing Arms

Искам да попитам момичетата раждали секцио.
Носите ли ластичен колан? А за спортуването? От кога може да се започне. По принцип нямам проблем с кг-мите, но корема ми стърчи напред и като цяло тялото ми доста се е поотпуснало. И самата аз усещам нужда от джижение, разходките не ми достигат.
Знамч,е е рано за спорт, но поне за някои по-леки упражнения за бедра и дупе.
И още нещо да попитам ходихте ли на профилактичен преглед след операцията? какво предствлява самия преглед? На ехограф ли е?

Стелиана, аз раждах със секцио  и доктора ми каза, че мога да правя леки упражнения след 20-тия ден и всичко  Wink след тридесетия. Това, че мен ме мързи за сега е отделен въпрос  Mr. Green От 15-тина дни нося ластичен колан и шкембето много се прибра. Направо не мога да повярвам  Party На преглед съм на 1 октомври, ама не знам какво ще ми прави доки  newsm78

Аз искам да питам, Коте ако можеш да вземеш отношение Mr. Green дали по някакъв начин може да се регулира количеството на предното и задното мляко. Имам чувството че при мен предното мляко е в повече и малкия докато стигне до задното вече се е уморил да суче.


Аааааааа, какво е пък сега това предно и задно мляко  #Crazy И аз от къде да знам кое какво е  newsm78

Виждам, много от вас се оплакват от запек при бебчетата. Нашето Костенурче пък почти не пропуска да напълни памперса. Това НОРМАЛНО ли е?


Я да питам и аз нещо майките родили секцио - почнахте ли да си мажете белега от шева с Контрактубекс или Мадеказол за заличаване? Има ли някакви други ефикасни мазила за тоя проблем, я споделете? Аз мисля утре да си купя Контрактубекс и да почвам усилено мазане! Peace


Синдарелка, аз белег почти нямам, не знам от къде са го вадили това бебе, тъй че май няма хич да се мажа.

П.П. Нали няма какво да ми стане от малко кекс, че мен още ме е шубе, а мъжо дава зор  Mr. Green

Последна редакция: пн, 22 сеп 2008, 19:00 от melfin

# 272
  • Мнения: 2
Малкабуби, Марулка не е на АМ. А за запичането от АМ-а, на всяко бебе различно мляко му понася най-добре. Асето, правилно е посъветвала, вижте във форума за АМ-а си пише всичко.

знам, знам, точо това имах предвид, че не е на АМ ама е със запек доколкото разбрах  Grinning

# 273
  • Мнения: 3 443
юхууу  Laughing как сте днес?  Grinning
интрига, моят беб няма запек, питах педиатърката за зехтина като средство против колики и тя каза да внимавам да не дам повече и да получи разстройство. обаче колко е това "повече" нямам идея. според мен не си прави експерименти.  Peace другите майки са ти казали, че е нормално да ака един път дневно, така че може да няма проблем човечето. когато видя, че Венци се напъва много, а е безрезултатно, му давам еспумизан 25 капки преди ядене и му помага- до час е свършил каквото има да върши Simple Smile
sindarella , аз не мажа белега с нищо все още, мисля, че е рано  Rolling Eyes освен това, това ми е единствения белег и му се радвам ( засега)  Laughing Laughing Laughing
melfin , и Венци пълни памперса почти на всяко хранене, понякога и повече от веднъж, така че споко  Simple Smile  а за секса- ние опитахме още месец след раждането, ама си е баш като за пръв път  Rolling Eyes  ще трябва време докато нещата станат както преди  Confused
абе аз искам да ви питам нещо, че се притеснявам, а лекаря, който ми прави секциото е на работа чак в сряда. значи, в двата края на разреза имах едни хм топчета под кожата, неболезнени. от едната страна изчезна, но от другата си стой. вчера носих Венци повече от обикновено, освен това той ме рита точно в разреза, когато го сложа на плота за повиване и това топче ли как да го нарека имам чувството, че стана по-голямо и ме наболява. някой има ли подобно нещо или изобщо да има представа за какво става дума? притеснявам се, въпреки че знам , че е по-добре да ида сега, докато е минало малко време след секциото и ако има проблем да го фикснат.

# 274
  • Мнения: 82
Здравейте сладурки,
да взема и аз малко отношение по темите
Асе благодаря за комплиментите към Дара,аз най-много ще се радвам ако ме засенчи по хубост Grinning,ама твоята мома определено ни засенчи по прическа,да я нацелуваш от мен  Hug
за секциото-мажа белега с Контрактубекс от много време и почти не личи,а коремни преси правя поне по 60 на ден,колан слагам рядко,остават ми още 3 килограма до старото тегло,но не пазя диети заради кърмата.На преглед ще се запиша за следващата седмица,че все отлагам
Синдарела,Пентаксима трябва да го сложите минимум 30 дни след хепатитната ваксина,аз ще го поръчам на педиатърката,защото съхранението му е трудно и не ми се занимава

Честит празник на всички българи!!!


# 275
  • Мнения: 2 376
Meflin, природата се е погрижила млякото на майката да се изменя по състав, спооред нуждите на детето.
Когато бебето започва да суче, първоначално потича по-нискомаслено мляко (предно мляко), неговата цел е да утоли жаждата (т.е. няма смисъл от вода). В процеса на сукането, състава на млякото се изменя като става по-мазно( задно мляко) и накрая за десерт бебето получава каймак Simple Smile.  Затова има смисъл да държиш бебето по-дълго на гърдата, да довърши така да се каже първо едната гърда преди да мине другата. В противен случай, ако непрекъснато сменяш гърдите, то ще пие само предно мляко и ще му е неоходимо да суче далеч по-дълго ,за да задоволи нуждите си.

Синдерелка и аз това имам предвид, когато промеждутъците на сукане са по-къси, тогава повтарям.

А за белезите, има един немски крем с невен, много добре действа, но не мога да се сетя как се казва.

# 276
  • Мнения: 38
Добро утро, поспаланки!  Laughing Как сте днес, успяхте ли да дремнете нощес?
Днес, кафето е от мен - - за който каквото си избере.
И по нещо сладичко -
Кафенцето ви го дължа задето отдавна само ви чета, а не пиша. Като си е вкъщи Ники и едва се дореждам до компютъра. Че дори и да не седи постоянно, като ме види че аз седя и веднага се сеща нещо да прави - да гледа, или да играе, или ...

Ние сме добре - Калоян расте осезаемо даже и за мен, дето съм по цял ден с него. Минаха му лошите дни (2 дни преди седмица), когато много плачеше и сега пак си стана кротушко. Будува доста, спи непробудно само по веднъж за 1 - 2 часа. През останалото време дреме за по 10 - 15 - 20 минутки.
Гледам сватовничите - тъй значи - мен нещо ме пропускате. Аз обещавам първата и единствената  Crazy добра свекърва ще бъда. А пък Благоевград си е хубаво градче, щом мен ме грабна от първия път  Sunglasses и реших, че тук ми е мястото. Всъщност какво вас ще ви питам Embarassed, аз ще изчакам още малко и направо ще почна да си каня кандидат снахите, те като дойдат и сами ще се убедят. Wink

А сега да питам нещо мамите с каки и батковци. Мислите ли и давате ли някакви имуностимуланти на по-големите сега като тръгнаха пак на детски и на училище, а и времето се развали от раз. Аз миналата година давах Цитросепт (профилактично) на Ники и всъщност бях много доволна. А сега от 2-3 дена пак почнах, но нещо сега се двоумя за дозата. Ако има такива дето да дават нека пишат как  newsm78 ! А сега чух, че има и някакво ново, което също било много добро. Не беше Оксилопцилум, а нещо друго. Но като ми го повторят пак или напишат как се казваше, ще ви го кажа и на вас. Мами, кажете, споделете  Praynig какво мислите да правите. Че сега като почнат каките и батковците да кихат и кашлят и бързо ще почнат и бебоците след тях. Че ако и пак като първия път имунната система ми отслабне от седенето вкъщи и накрая мине и през мен  Tired, е просто  Whistling

Брит, мерси че ме светна за "каймака за десерт". Аз кърмя за втори път, ама не знаех за десерта. На няколко пъти (4-5 само) Калоян ми връщаше (все още си го прави доста честичко) нещо като кисело мляко и то още при оригането. А аз си мислех, че е още рано да е преработено вече млякото в него  Thinking и изобщо не съм се и замислила, че може да излиза от мен така.

Ле-ле, като не пиша по толкова време и после какви романи сътворявам. Ще ме извинявате, ама нали си ме знаете, че като седна сутрин рано и ми идва вдъхновението  Embarassed.
Желая ви лек и спокоен и НЕРЕВЛИВ ден, а все повече усмивки  Laughing и гукания  fiuuuuuu
 Hug Heart Eyes Peace

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 08:40 от valeni

# 277
  • Мнения: 3 443
А за белезите, има един немски крем с невен, много добре действа, но не мога да се сетя как се казва.
да не би да е този? http://n.aukro.gbg.bg/item409790213-zel-z-diabelskim-pazurem-kra … -250g-apteka.html 
много е ефективен при изгаряния. използвам крема с масло от ший на същата серия- страхотен е Simple Smile

# 278
  • Мнения: 365
Здравейте от мен,
Велин беше днес на ваксина и да го премерят. Станал е 4,500, с 1,500 отгоре - как е възможно това????? А не изглежда дундав:)) и 54 см, т.е. 4 см отгоре:)
Добре си е момченцето, а аз мислех че не яде, защото заспиваше на 5-та минута след като го сложа на гърдата.

Поздрави и отивам да чета за Пентаксим ваксината.
Хубав ден от мен  bouquet

# 279
  • Мнения: 26
Добро утро!

Валени душко мерсаж за кафенцето, ама кви са тия пастички сега Naughty Някои имаме килца за сваляне, че съм заприличала на Телетъбис Mr. Green

Аз две девойки имам, е каката е малко по-голяма от Ники ама ако се харесат младите, да се вземат, а ние с каквото можем ще помагаме  Mr. Green

За имуностимулантите - Аз на Стефи и почнах "Зелена енергия" и "Колактив" на Аквасорс. Миналата година я изкарахме супер, без болести (освен леки хреми и гърло от време на време), дано и тая да е така Praynig А оня гадния грип дето върлуваше миналата зима и се изпонатръшка всичко живо, го изкарахме за един ден с температура 38 макс Wink А какво е това Цитросепт, не съм го и чувала даже?

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 09:53 от Asija

# 280
  • Мнения: 1 410
Valeni,каките са със сополи.Като имуномодулатори им дават Есберитокс - на голямата на таблетки ,на малката на капки.На МАди давам Респивакс ,а на МИши - Бронховаксом на прахчета.
Моля,моля - аз имам три щерки - набираме си кандидат-зетьове!

# 281
  • Germany
  • Мнения: 1 581
А добро утро и от мен и мерси за почерпката! И аз имам да свалям 7 кг., но няма мърдане, като съм ги заковала на кантара - и да ям, и да не ям - все тая, пък ако пазя диета ям много повече, отколкото като не съм на диета. И на мен са ми излезнали стрии на едното бедро, че аз най-много там натрупах, чудя се ще има ли ефект ако се мажа с нещо, според мен не, ама знае ли се?

Асе, ама много коса много нещо на Вики, да сте живи и здрави!

Стели, аз едва докарвам 20 коремни преси на ден, хем съм бивша спортистка и планинарка, пък ти 60  Shocked, браво на теб!

Аз мазах раната от секциото с контратубекс, ама май стана по-червен белега, отколкото беше, тъй че прекратих.

Вчера купих един крем на Биодерма, казва се периорален за областта около устничките на малки деца, бил особено ефективен като им растат зъбки и пъпчиците на Калина завехнаха. За сметка на това доброто ми и ядящо дете днес не иска да яде- в 6 ч. изяде 30 гр., в 9,30 - 40 гр. и то със зор и насилие от моя страна. Сега заспа и се надявам по-късно да навакса. Аз ще се опитам да свърша малко служебна работа, че сметките съм ги изоставила тотално, а това е много важно и трябва контрол.

И да питам с риск да ми се смеете, но аз по принцип от рано си организирам нещата, къде мислите да изкарате Новогодишните празници, дали е удачно да лети със самолет и да има рязка промяна в температурата, или да не си правя експерименти?

# 282
  • Germany
  • Мнения: 1 581
в момента в часа на мама говори д-р Попиванова за кърменето

# 283
  • Мнения: 702
Момичета гледайте Часът на мама,темата е специално за кърменето!

# 284
  • Мнения: 702
Да се изкажа и аз по темите!
На Ивайла ще и правим противогрипна ваксина,и миналата година правихме и останах доволна,иначе за имуностимулантите ние ще пием детският респинакс!
За мазането аз две седмици след секциото започнах да мажа с Контратубекс,но напоследък съм го зарязала това мазане и ще подновявам!
Аз правя по 200 коремни преси,но не на веднъж сутрин 100 и следобед 100 на серии по 20 с 10 секунди почивка между нях,но имам опит с тях преди да забременея правих над 300,но се иска постоянство,а аз съм малко несериозна,ама сега съм се заела сериозно,че като си видя корема и лошо ми става!
Асе я кажи ти как си ствоя корем,че за големина и ти беше от мойта категория(като за близнаци Grinning)
Цветелинка Габриела има много красиви сини очи,ние с мъжа ми и двамата сме с кафяви, а свекърми е със сини и така се надявах Ивайла да е със сини,но е с пъстри,а сега и за Петър пак си го мислих,но като гледам и неговите ще са тъмни,а сините очи са ми направо слабост!

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 10:49 от mama galka23

Общи условия

Активация на акаунт