проблеми в яслата

  • 4 574
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 895
В нашата градина се попълва молба по образец, в която са отбелязани всички възможни варианти, за плащане на половин такса, човек си отмята своя и попълва имената на детето и своите и с това се свършва Peace

# 16
  • Мнения: 1 744
На мен пък не са ми искали никаква молба, в акта за раждане нали пише първи близнак и втори, какъв повече документ искат. Да не говорим , че откакто са се родили близнаците за Вики ми взимаха по половин такса, и то това те ми го казаха, макар че не разбирам по кой член е това. Или може би е било жест от тяхна страна.
Сега за септември би трябвало и за тримата да платя общо 60лв.

# 17
  • Мнения: 1 895
Наде, нормално е в твоя случай. Когато децата от едно семейство в едно детско заведение са повече от две разпределението е 1-во дете - пълна такса, второ дете - половин такса, трето дете - безплатно Peace При нас има една двойка близначета, които са 3 и 4 дете и мисля, че докато баткото беше и той в градината не плащаха никаква такса.

# 18
  • Мнения: 1 092
Аз се включвам малко извън темата но да попитам.
Къде в акта за раждане пише "първи близнак " и "втори близнак"?
Да не би да са ми по различни актовете?
Това за първи и втори близнак го намирам само в епикризите от родилния дом. Thinking

# 19
  • Мнения: 770
И ние от два дни ходим на ясла и е голям рев. Обаче аз друго да попитам - по колко деца има в групите на вашите деца? Защото в нашата група - първа яслена са 29 деца, във втора също, което ми се струва прекалено много

# 20
  • Мнения: 7 640
Аз се включвам малко извън темата но да попитам.
Къде в акта за раждане пише "първи близнак " и "втори близнак"?
Да не би да са ми по различни актовете?
Това за първи и втори близнак го намирам само в епикризите от родилния дом. Thinking

горе вляво в ъгъла, има и часът на раждане.
Но и да не го пише- деца, родени на една дата, от една жена- ми какви да са Twisted Evil

# 21
  • Мнения: 1 092
Аз се включвам малко извън темата но да попитам.
Къде в акта за раждане пише "първи близнак " и "втори близнак"?
Да не би да са ми по различни актовете?
Това за първи и втори близнак го намирам само в епикризите от родилния дом. Thinking

горе вляво в ъгъла, има и часът на раждане.
Но и да не го пише- деца, родени на една дата, от една жена- ми какви да са Twisted Evil

Абе PolarFox, ти на мен ли ще ми обясняваш Mr. Green Mr. Green Mr. Green Stop
Ама тая жена ,която ми иска документ с който да съм доказала че децата ми са близнаци, вече има акт за раждане.
Не малко пъти съм обяснявала това толкова елементарно нещо. Thinking ooooh!

А аз не мога да видя нищо в левия ъгъл.
Нали удостоверение и акт за раждане са едно и също нещо?Или аз затъпявам? Mr. Green Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 7 640
ми едно и също са, я.
Странна работа.
Тайнич, обърни палачинката Laughing- предложи миролюбиво на г-жата да напишеш саморъчно декларация, че дацата ти са близнаци и да приложиш актовете за раждане.
За неверни данни по декларациите хората носят съдевна отговорност, даже й предложи нотариално да я завериш и така.

Въпросът е да си решите проблема.

# 23
  • Мнения: 1 092
ми едно и също са, я.
Странна работа.
Тайнич, обърни палачинката Laughing- предложи миролюбиво на г-жата да напишеш саморъчно декларация, че дацата ти са близнаци и да приложиш актовете за раждане.
За неверни данни по декларациите хората носят съдевна отговорност, даже й предложи нотариално да я завериш и така.

Въпросът е да си решите проблема.

Абе не бе,аз сега нямам проблем с това.Обясних им навремето, когато искаха, те да ходят да намерят такъв документ. Whistling
Аз иначе питах, да не би аз да съм в грешка и да не виждам някъде за близнаци да пише в актовете..........така де, разбрахме се.
 Hug Peace

# 24
  • Мнения: 7 640
ми нА, в нашите пише.
Ей ти повод за сканадлче в Общината Whistling
На единия от актовете бяха сгрешили моето ЕГН, обаче аз чета такива документи със запетайките и моментално го "рекламирах"

# 25
  • Мнения: 1 092
ми нА, в нашите пише.
Ей ти повод за сканадлче в Общината Whistling
На единия от актовете бяха сгрешили моето ЕГН, обаче аз чета такива документи със запетайките и моментално го "рекламирах"

Ми Polar, то това май си е сериозна работа като се замисля.
Ма все пак трябва да погледна и в други актове на близнаци......
Брейй , разводних темата за което се извинявам, но и се хвърлих в някакви филми... ooooh! Thinking

това намерих :
                      Чл. 40. Когато майката е родила две или повече деца (близнаци), длъжностното лице по гражданското състояние съставя отделни актове за раждане на всяко дете, като вписва във всеки акт точно часа и минутата на раждането, номера на акта за раждане на другото близначе и реда, по който са се родили.

хмм, утре си намерих работа.....

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 23:22 от Пазя го въф тайна!

# 26
  • Мнения: 5
 
#2gunfireКак не си я застреляла, за първи път чувам да се изисква такава бележка и се съмнявам,че изобщо издават:thinking:.Аз мисля,че никъде не е упоменато кое е първо и  кое е второ  или че това да е от значение изобщо.........Мисля,че само за майчинството и детските,но там всяко дете се води второ.А за яслите ние платихме такса и половина,дори администраторката ни каза,4е може да ползваме и още облекчения според дохода /200 лв. на човече от семейството/.Така е по новия закон.А иначе сме много доволни от нашите ясли ПЕРСОНАЛА Е СТРАХОТЕН   bouquet.И децата се чувстват добре ,а  сме от 16.09. и то с прекъсвания.Забравих да кажа,че тук още от първия ден са целодневно,много се изненадах ,но се убедих,че за тях така наистина е по -добре и по-бързо свикват.











# 27
  • Мнения: 1 069
Айде и аз да се включа в разводняването на темата, ама ме заинтригувахте. В нашите актове за раждане също не пише, че сме близнаци, няма час на раждане... Странно, това в общината знаят ли го?!?  newsm78 Дали са чели въпросния член като са съставяли документите?!?  newsm78
Аз съм вадила документ за членовете на семейството, но него ми го искаха в детската кухня, за да ползвам намаление за най-малкия

Ние от 2-рия ден тръгнахме целодневно. Първите 3 дни ходиха с желание и усмивка, на 4-тия Станимир се разрева като видя лелката, а Любо гледаше изпод вежди. Днес Стани се разрева още като видя вратата на яслата, утре сигурно ще ревне пред самата ясла, ама се надявам да свикне. А и днес за първи път ги разделих, т.е. Стани ходи на ясла, Любо е с разстройство и сополи и го оставих... Още не са ми се обадили... дано всичко е ОК!

За плащането още не знам. В интерес на истината на мен никакви документи за половин такса не са ми предлагали, но и още не е дошло време за плащане. Сигурно тогава ще се разбере...

# 28
  • Мнения: 1 092
NELLY, аз като се поразрових, всъщност открих, че това което имаме ние , всъщност са удостоверения за раждане който са издадени въз основа на акт за раждане.
Така че, струва ми се, е нормално.
А самия акт си стой явно в общината.

# 29
  • Мнения: 238


И нашите са удостоверения и това пише в горния десен ъгъл.

Общи условия

Активация на акаунт