Време е за стачка, учители, детски учителки и ясленски сестри.

  • 6 847
  • 67
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 222
Учителите, детските учителки и ясленските сестри, пишещи в този форум, са твърде малко.
По тази причина, не смятам, че това е най-правилното място за публикуване на апела ти.
Учителски форуми няма ли?

А иначе, тези дни една от учителките в нашата ДГ казала на една майка, на която имам всички причини да вярвам: "За тази заплата вече няма да ги обучаваме, само ще ги отглеждаме!"  Shocked

# 16
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Ай стига бе, имам чувството, че участваме в лош филм.Само че този е в много серии и развръзка няма #Cussing out

# 17
  • Мнения: 7 821
Съгласна съм с Виви, едва ли точно тук ще намерите много съмишленици.

Иначе аз продължавам да подкрепям учителите, но честно казано не бих подкрепила нова безкрайна стачка.
За съжаления тази сутрин малкия ми син отиде в сборна група, защото едната от учителките му е в отпуск, а заместници няма. Не искам да се замислям какво ще стане, ако някоя от двете напусне ...


ПС. Ако темата прерасне в спор ще я заключа.

# 18
  • Мнения: 9 814
О.к. съгласна съм- заплатите са ниски, но за съжаление не само на учителите, а и на много други хора с висше образование.
И да съгласна съм сега е чудееесно време за стачка малко преди изборите.
Само дето ние, родителите в този форум се опитваме да намерим някаква алтернатива да изгледаме децата си, докато приключат ремонтите на ДГ и не мисля, че много от нас с охота биха приели и един учителски бунт сега.

# 19
  • Мнения: 7

 На когото не му харесва заплатата - молбичката!
Страхотно предложение!
Само че в ОДЗто, в което трябва да започне дъщеря ми се оказа, че за едната яслена група няма персонал. И при тези заплати невиждам как ще намерят. И само при мисълта, че трябва да си пусна детето в една група от поне 40 деца гледани от 2 лелки, направо се плаша.

Та както се оказва учителите вече си подават молбичките, но като се окаже, че няма кой да ни гледа децата да не се наложи вместо да ги плюем, родителите да излезем на стачка в тяхна подкрепа.

   

# 20
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
....

Та както се оказва учителите вече си подават молбичките, но като се окаже, че няма кой да ни гледа децата да не се наложи вместо да ги плюем, родителите да излезем на стачка в тяхна подкрепа.

   

С този проблем май повечето от нас са наясно. Той наистина е сериозен и вероятно би могъл да бъде решен и без да се стига до стачни действия.
Начинът на поднасянето му тук обаче провукира само безсмислен спор, к няма да доведе до никакъв резултат.
Медицинският персонал, работещ в детските ясли не е организиран и не са налични писменообективирани искания /или поне аз не съм открила до момента, освен от отделни ДЗ/.

# 21
  • Мнения: 403
А защо не стачкуваха, през отпуската си, имаха предостатъчно време? Не стига че от 1,юли до момента градината все още не е отворила, а мислят и за стачка.

# 22
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Май не мислят за стачка.
Само един "гост" тук се опитва да разбуни духовете.

# 23
  • София
  • Мнения: 10 332
Ама със стачка вече опитаха и не стана. Подиграха им се. Sick. Иначе и аз ги подкрепях миналата година. И какво? Да си стачкуват до безкрай ли? Само ще се настрои народът срещу тях.
И да. Молбичка, а не:
"За тази заплата вече няма да ги обучаваме, само ще ги отглеждаме!"  Shocked
И аз напуснах работата си за да почна нова, с плаващо работно време, и да мога да жонглирам с неприетото ми в ДГ дете.

А защо не стачкуваха, през отпуската си, имаха предостатъчно време? Не стига че от 1,юли до момента градината все още не е отворила, а мислят и за стачка.
Е кой ще им обърне внимание тогава?

# 24
Никой няма да загуби, ако се покачи заплащането в образованието, по-добрата заплата ще привлече по-кадърни учители и детски сестри, и ще се избегне синдромът "Мама Саня" която пише неграмотно- "съдистично" и "провукира" се пишат малко по-различно.
 Поне децата ви ще бъдат изучавани от кадърни хора.

# 25
  • София
  • Мнения: 10 332
По-доброто заплащане на гарантира повишаване на квалификацията, нито привличане на нови кадри. Защото заплатите никога няма да се увеличат "в пъти", за съжаление.
Умния, и ти не използваш запетайки...и т.н.  Laughing

# 26
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 501
Е, сори за грешките, но тук не се чувствам на изпит Grinning. Съдържанието е по-важно. Радвам се, че позицията на Умницата не се приветства тук. Това навежда на мисълта, че "не е Време" или тя не е на подходящото място - за последното май вече беше ориентирана smile3534

# 27
  • Мнения: 3 550
Умният, какви са заплатите им сега? А какъв е броят им в цялата страна?

# 28
  • Мнения: 1 763
Въобще не ми се вярва да започнат да стачкуват. Подават си молбичките и хич не им пука ( имам близки наблюдения от училището, което аз съм завършила). Хайде, без детска градина може, но докато нашите деца станат ученици, ще трябва да минат и без училище, защото ще останат много малко свестни кадри. Мисля, че във форума има бивши учители, напуснали заради ниските заплати, но едва ли ще им се занимава да се включват в темата.
А стачката миналата година започна през учебно време, за да им се обърне внимание, поне така мисля.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 057
О.к. съгласна съм- заплатите са ниски, но за съжаление не само на учителите, а и на много други хора с висше образование.
И да съгласна съм сега е чудееесно време за стачка малко преди изборите.
Само дето ние, родителите в този форум се опитваме да намерим някаква алтернатива да изгледаме децата си, докато приключат ремонтите на ДГ и не мисля, че много от нас с охота биха приели и един учителски бунт сега.

Подкрепям това мнение. Казано много точно.

P.S.
Уважаеми Умни
Ако Ви е скучно и се чудите какво да правите, моля не го правете в този форум. Намерете си хоби...

Общи условия

Активация на акаунт